Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom múltbéli sérülései...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom múltbéli sérülései miatt képződő problémákat hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Szóval a páromnak voltak családi, baráti, önértékelési problémái régebben, amiken elvileg túl van. Jár pszihológushoz is, mindent megtesz hogy jobb legyen a helyzet.


Az a baj, hogy néha fél mondatokba is belelát olyasmiket amiket én nem is gondolok, aztán sírás, sértődés lesz a vége. Tudjátok amikor egy férfi csak viccből megemlít valamit (amilyeneket ő is szokott egy átlagos hétköznapon) de néha valamiért ez lavinát indít el.


Persze ilyenkor mindig magyarázkodhatok, hogy nem úgy gondoltam és nagyon rosszul esik hogy bántottam őt.


Értem hogy vannak ilyen jellegű problémái dr egyszerűen nem tudok mindig odafigyelni, hogy ne bántsam meg őt valamivel, amiről esetleg nem is tudok hogy problémát jelenthet. (Például neki van egy rossz emléke a fagyizásról, én pedig viccesen megkérdezem hogy nem izlik a pisztácia? Pedig terence hill is mindig azt akart)


Szóval nem nagyon tudom ezzel mit lehetne kezdeni, kicsit olyan mintha egy aknamezőn sétálgatnék és mindig figyelnem kellene hogy ne lépjek rossz helyre. Szeretem őt és sose bántanám semmivel, de valahogy mindig ez kerekedik ki belőle.


Volt még valaki hasonló helyzetben, ilyenkor mit lehet tenni? Már azon is gondolkodtam hogy inkább nem mondok semmit csak általánosságban a szokásos pozitív dolgokat mert abból nem lehet baj, de akkor kiveszik a kapcsolatból a felhőtlen szórakozás és a humor, ami az esetek 95%-ban nagyon jól működik.


2021. jan. 25. 06:15
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
90%
Akkor nincs túl a dolgokon még. Sajnos az életben az embert sok sérelem éri, amit később vagy tud helyén kezelni, vagy nem. Ahogy írod, ez olyan, mint aknamezőn sétálni, nekem is volt ilyenben részem, bár nálunk a lánynál ezt a féltékenység okozta inkább, ő is mindig olyan dolgokat látott bele, amit meg nem lehetett magyarázni. Semmit nem tudsz ezzel kezdeni, max. ha tudod, hogy mik azok a dolgok, amiken nem szabad poénkodni, de akkor meg magad kell állandóan visszafogni, önmagad figyelgetni, spontaneitás meg kiesik,az meg téged frusztrál majd.
2021. jan. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Egy komoly beszélgetés...


Arról,hogy minden programot, beszélgetést, meg fog mérgezni,ha azt sem tudod,hogy mikor mire figyelj,mert neki mindenről van egy rossz élménye.

Ez előbb utóbb ki fog nyírni minden érzést,igyekezezet stb...

Úgy nem szabad élni,hogy az ember örökké keresi,hogy épp mibe köthetne bele.

Ez szimpla hiszti.

Ezzel neki kellene kezdeni valamit,nem neked.


Vannak témák,amiket komolyan kell venni...pl ha valamiért nem lehet gyereke vagy esküvő előtt faképnél hagyták...na ilyesmire gondolok,ilyennel nem jó viccelni..

Egy fagyizást is elrontani duzzogással... ráadásul ő meg poénkodhat olyasmivel,amivel te nem?

Ez kettős mérce.Nincs hova igazodnod,akkor sem ha szeretnél.

2021. jan. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, valóban ez az aknás hasonlat a legjobb. Egyszerűen attól félek hogy vagy kénytelen leszek odafigyelni minden egyes szóra vagy néhány havonta mindig sírás lesz valami miatt, amiről rosszat szólok.
2021. jan. 25. 09:30
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ez milyen gyakori?

Egyébként nálunk szakítás lett belőle, mert egy idő után úgy elharapózott a lányon ez a dolog, hogy nem lehetett már vele mit kezdeni.

2021. jan. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Olyan három havonta egyszer tenyerelek bele egy ilyenbe, de remélem előbb utóbb megtudom az összes ilyen "témakört" és akkor könnyebb lesz. Amúgy ezeken kívül sose veszekszünk vagy ilyesmi, sőt ilyenkor ő is belátja hogy túlreagálta a dolgot.
2021. jan. 25. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!