Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vele vagy nélküle? Párkapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vele vagy nélküle? Párkapcsolat vonzalom nélkül?

Figyelt kérdés

Lassan 10éve élek együtt a párommal. 21évesen költöztünk együtt külföldre, azota is együtt lakunk közös albérletben. Úgy érzem megállt a kapcsolatunk. Nem fejlődik,nem tesz érte egyikünk sem-én sem. Szeretem, ő a legjobb ember akit ismerek. Tisztelem is,de szexuálisan már nem vonzódom hozzá. Egyre többet sörözik, dohanyzik. Mikor megismertem is cigizett, hétvégén buliba ivott, nem zavart. Sőt még vonzott is. De mostanában inkább taszít. Ha néha néha a tisztálkodás is kimarad, egyszerűen nincsen kedvem hozzá bújni. Viszont, képtelen lennék az életem elképzelni nélküle. Hogy ő nincs, hogy nem tudok róla.

A hétköznapok munka, bevásárlás, háztartás. Ő a saját telefonját/ számítógépét nyomkodja - én szintén. Ez közel 1 éve igy megy. Lakótársi viszony alakult ki. Ő szeret engem teljes mértékben,de egyikünk sem boldog a kapcsolatban.

Aki volt már hasonló cipőben mit tanácsol? Ő a második komoly kapcsolatom, sosem voltam még egyedül, talán félek is. Illetve elmondani neki, szakítani vele nem merek , úgy érzem nem tehetem meg vele. Nem okozhatok neki csalódást, ahoz túlságosan szeretem, hogy megbántsam.

Félek, hogy sosem fogok olyan jó embert találni, mint ő. Lehet mással jó lesz a szex, de nem lehet tervezni. Vajon neki lesz új párja? Boldog lesz? Szeretném ha Boldog lenne, megérdemli, de nem tudom elképzelni, hogy más fogja a kezét, aki nem én vagyok.

Kétségbe vagyok esve.



2021. jan. 25. 08:28
A kérdező szavazást indított:
Vele
Nélküle
18 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Az alkohol csak rosszabb lesz, ezt tudjad. Lassan jon majd egy pofon, stb. Ugye nem vagy naiv?
2021. jan. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le vele beszélgetni, hogy szerinted nem jó irányba halad a kapcsolatok, és vesd fel, hogy mit lehetne tenni azért, hogy jobb legyen.
2021. jan. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Egy ilyen poshadtvíz szakítás mindig kockázat. Lehet, hogy még rosszabbat találsz, de lehet, hogy boldog leszel újra. Neked kell eldönteni, hogy mi éri meg jobban: a biztonságos unalom, fásultság vagy lehetőség valami jobbra, amiben benne van a veszteség is. Erre nincs jó recept, viszont mindenképp beszélni kellene ezekről a dolgokról, elmondani kiben mi van, mit akar. Ha komolyan gondoljátok egymással, szeretitek egymást, ahogy írod, akkor meg kellene próbálni javítani a dolgon. Mondd el mi van benned, mit szeretnél, milyen elvárásaid vannak. Lehet, hogy a párod hajlandó lesz változtatni és javítható a viszony, de ha nem érdekli és lesöpri magáról, akkor nem éri meg szerintem több időt pazarolni erre, mert boldogtalan leszel és egyre nehezebb lesz kilépni.
2021. jan. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Neki megfelel így neked nem, tehát te döntesz.

Viszont azt se felejtsd el, hogy te is elméletileg ugyan azt csinálod mint ő tehát te se teszel mást a kapcsolatért csak a telefont nyomod.


Olyan hitbe viszont ne ringasd magad, hogy majd tartjátok a kapcsolatot meg jó viszony fog megmaradni.

2021. jan. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azért megpróbálnám megmenteni a kapcsolatot.

Mindegyik elfárad,ha nem teszel érte te is,a másik is.

Kicsit beszélgessetek erről.

Utólag,mikor egy kapcsolatnak vége,aztán jön a következő...talán az eleje szép,aztán a megszokás előhozza a problémákat.Olyankor ráébred az ember,hogy az előző talán sok szempontból jobb volt.Akkor már hiába bánkódik az ember,hogy érdemes lett volna több energiát belefektetni.

Persze,nem minden esetben éri meg küszködni,de azért a tiétektől sokkal élhetetlenebb kapcsolatok is vannak.

Ha mégsem megy,akkor meg legalább nem érzed utólag,hogy nem próbáltad meg.

2021. jan. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért még nincs veszve minden.

Tudtok beszélni erről, hogy nem jó irányt vettetek, változtatni kéne. Abból kiderül hogy akartok e egyáltalán változtatni. Új közös programok, hozzáállás változás.

Nem kell extrém szélsőségekre gondolni. Az is elég,hogy ha vacsi főzésnél mindketten ott vagytok. Akkor is ha csak az egyik főz, a másik odamegy beszélgetni. Vagy minden héten elmentek egyszer biciklizni, akár csak a környékre. Vagy 8 után, fixen minden nap közös program. Akár egy film, sorozat, vagy társas, tök mindegy. Ezek a pici dolgok, egyszerű közös tevékenységek közelebb tudnak hozni titeket.


De ha befásultatok, akkor mi értelme van? Inkább csak birtoklás és ragaszkodás, nem igazi szeretet.

2021. jan. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekben azt szoktam tanácsolni, hogy kezdjetek házfelújításba, vagy más nagyobb volumenű munkába, ahol újra vállt vállnak vetve kell küzdenetek, és újra átélitek az egymásra utaltság magasztos érzését. Ez a fene nagy jólét sok viszályt indít útjára.
2021. jan. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!