Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek ha Ő szeret, de én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha Ő szeret, de én ezt nem érzem/értékelem?

Figyelt kérdés

Figyelem kicsit hosszúra sikerült!


A helyzet az hogy 21f vagyok a bnőm 20l. Mikor vele vagyok érzem hogy szeret, búj hozzám kényeztet stb. Viszont mikor távol vagyok tőle mindha nem is érdeklődne irántam. Pontosabban mikor vele vagyok sem érdeklődik irántam, csak kedves velem és szeretget.

Hiányzik a kapcsolatunkból a bensőséges beszégetès, a "komoly" beszélgetés önmagunkról, a másikról, a kapcsolatunkról, a jövőről stb.

Hatalmas vágy él bennem hogy egy jót beszélgessek vele, de Ő sohasem akar. Mindig csak a könnyed nevetgélés meg együtt hülyéskedés megy. De én ennél már komolyabb, "érettebb" dolgokra is vágyom.

Sajnos teljesen más az érdeklődési körünk és ami engem érdekel őt nem érdekli. Próbálnék beszélni vele arról ami őt érdekli de ilyen nincs, mert munka után csak telefonján néz videókat, játszik néha meg házimunkákat csinál. (Külön élünk)


Másfél éve vagyunk együtt, de nem sikerült elmélyítenem a kapcsolatunkat, pedig esküszöm sokat próbálkozom és dolgozok rajta. Azon kívűl hogy heti 3-4 napot vagyunk együtt, ha olyan az idő (és a kedve) csavargunk néha filmezünk és esténként szexelünk, semmi mást nem csinálunk. Amivel igazából nem lenne bajom ha tudnánk jókat beszélgetni mellette.

Próbáltam mondani neki hogy szükségem van ilyen beszélgetésekre, de csak annyit mondott hogy "jó akkor beszéljünk". Mindha nem is érdekelné a vágyam, egyik fülén be másikon ki. Ha tényleg elkezdek neki mesélni valamit amiről úgy gondolom tudnánk egy jót beszélni, csak végighallgatja és röviden (1-2 mondat) válaszol azt hali. Legtöbbször ha véleményét kérdem valamiről, akkor a válasz "Nem tudom."


Bármikor ha arrol volt szó hogy esetleg szakítanánk, hülyének nézett hogy ilyenre gondolok és csak sírt.

Bármikor megpróbálnél megbeszelni egy problémát, elkezd sírni nekem meg megesik rajta a szívem és inkább bocsánatot kérek és abbahagyom a panaszkodást.


Teljesen tanácstalan vagyok, és mivel vele ezt nem tudnám megbeszélni, tőletek kérek segítséget. Mit tennétek a helyemben?


Adott egy lány aki szeret és ragaszkodik hozzám. Nem szeretném megbántani a szakítással (pontosabban hogy azt érezze hogy nem szeretett eléggé, vagy nem volt elég jó nekem).

Viszont én szenvedem attól hogy a párommal nem tudok egy jót beszélgeni. (Ami szerintem egy alap dolog kellene legyen egy kapcsolatban)


Válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm!



2021. jan. 27. 23:36
A kérdező szavazást indított:
Adj időt neki hátha kesőbb jobb lesz
Szakíts vele, semmi nem fog változni
25 szavazat
 1/9 Savlekotő ***** válasza:
100%
és mivel vele ezt nem tudnám megbeszélni.. Igen szakíts.. Sajnálatra meg nem lehet építkezni mert összedől hamar..
2021. jan. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ez a csaj olyan egyszerű, mint a faék. Intellektuálisan nem illetek össze, sosem fogja tudni ilyen téren a hiányérzetedet csökkenteni.
2021. jan. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ezzel igazából sokat nem tudsz kezdeni. Sőt, semmit. Vannak emberek, akik nem képesek mélyen látni a világot, nem veszik észre a dolgok mögötti rejtelmes valót, és mégkevésbé tudnak komolyan elbeszélgetni a vilàg dolgairól.


Ha az alap kérdésre kérsz választ, hogy ezzel mit tegyél, hát két lehetöséged van: megszoksz, vagy megszöksz. Ha a párod nem mélyen látó, hanem egy egyszerű ember, azzal kezdeni nagyon semmit nem lehet. Ő ilyen. Ha fel adod az eszmecserékre való vágyad, maradj vele. Ha azonban ez fontos neked, sajnos nem szabad habozni ilyen társat keresni. Máskülönben nem fognak beteljesülni a vágyaid.


Illetve, ha az is érdekel mit gondolok: nem vagytok gyerekek. Ha nem érti meg, hogy az együttléthez szükségesek a közös célok, a hasonló gondolkodás és érdeklődés, akkor még ahhoz is éretlen, hogy elfogadja az indoklásodat.

Sajnálhatod, de ettől se neked, se neki nem lesz jobb. Majd mikor jön egy másik, aki a jelenleginél érettebb, és sóvárogsz utána, de nem kezdeményezhetsz, mert még a jelenlegivel vagy, megtudod mit veszítesz. Addig nem érzed ennek a súlyát, és azt, hogy magadtól és tőle is elveszed az időt.

2021. jan. 28. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Először is magadhoz legyél hűséges, vállald fel magadat, és az igényeidet. Az, hogy egyáltalán tisztában vagy ezekkel, és konkrétan meg tudod fogalmazni ezeket, már több mint fél siker.


Másodszor nem azzal leszel hűséges hozzá sem, ha testben vele vagy, de lélekben valahol egészen máshol. Még akkor sem, ha ő másra vágyik. Ő sem fogad el olyannak, amilyen te vagy, de neki komfortos a jelenlegi helyzet, ezért akarja fenntartani, vagy egyszerűen hiúság, hogy őt elhagyhatják, vagy fél a magánytól. Akárhogy is, ez csak az ego játéka, és a sírás csak színház, érzelmi zsarolás, aminek te folyton engedsz, így beválik, tehát naná, hogy csinálja tovább.


Ezekből az következik, hogy a maradás árulás. Szimplán sajnálatból ne tarts fenn egy nem működő kapcsolatot, mert évek múlva sajnálhatod, hogy elvesztegettél rá éveket, és elszalasztottál normális kapcsolatokra lehetőségeket.


Továbbá ne hidd, hogy ha majd ő megun, és esetleg talál egy számára megfelelőbb pasit, akkor ő hűséges lesz hozzád.


Ami a legjobb ilyenkor, udvariasan de nagyon határozottan megmondani, hogy szakítani akarsz vele ezért és ezért. Ne azt mondd, hogy ő milyen rossz, hanem azt, hogy te erre és erre vágysz egy kapcsolatban, amit ebben a kapcsolatban nem tudsz megkapni.

Sírásra stb. továbbra is kell számítanod, de ne engedj neki, egy pillanatra se. Mondd egyszerűen, hogy most összepakolok, elviszem a cuccom, tessék, a tiédet már összekészítettem, ha hiányzik még valami, akkor szólj.

Legyél tárgyilagos, határozott. Ha reményt adsz neki azzal, hogy bizonytalan vagy, annál jobban csinálja.


Ha ez sem elég neki, akkor mondd neki azt az érvet, hogy eddig hűséges voltál, mert tisztességes vagy, de már régóta úgy érzed, hogy nem szereted, sőt, ő sem szeret téged, csak a megszokás tartja fenn ezt a kapcsolatot, és ő sem akarhatja, hogy úgy maradjatok együtt, hogy közben te másra vágyj, és ha te találsz valakit, akitől megkapod azokat a dolgokat, akkor megcsald.


A kapcsolatotok semmiképpen nem fog megújulni, lehet, hogy a szex jó, de akkor ez csak egy szexkapcsolat, esetleg barátság extákkal, amiben valami társfüggőség, vagy tárgyiasítás bezavar.


Szóval ne rendeld magad alá szerintem az ő óhajának. Ha látja, hogy nincs remény, akkor ő is könnyebben túllép a kapcsolaton.


Ja és ne legyen búcsúszex! Egyáltalán ne legyen már szex. Ha nem akarod a kapcsolatot, akkor a szexet se akard, mert azzal kihasználod őt, ill. ő is kihasznál téged. ami összeköt. Ha szóba hozza, csak annyit mondj, hogy nincs kedved, hangulatod, nem akarod.


Ha úgy gondolod, hogy ez nehéz, akkor gondolj arra, hogy mennyivel nehezebb lenne később, amikor vagyonközösség van, ill. becsúszik egy gyerek, ami bármikor megtörténhet, főleg, ha ő magához akar láncolni, és te bizonytalan vagy.

Ha nagyon tisztességtelen akar lenni, akkor beveti, hogy terhes, ilyenkor vagy igazat mond, vagy nem. később kiderülhet, hogy tényleg terhes, de az jobb, ha nem. Ha tényleg terhes, akkor se maradj vele, hanem mondd azt, hogy ha megszületik a baba, akkor készíthettek apasági tesztet, (hiszen mással is felcsináltathatja magát, hogy magához kössön, ha félőrült)

2021. jan. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Amit leírtatok bennem is megfogalmazódott (mindem egyes mondat) de attól féltem hogy velem van a baj, mert szeret egy lány én meg nem becsülöm meg a jelenlegi helyzetem.


3. Persze hogy érdekel mit gondolsz


Ha valaki máshogy látja, nyugodtan mondja el a véleményét, adom rá a like-ot.

2021. jan. 28. 08:32
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

#3-as vagyok.

Remélem mind tudtunk segíteni, illetve ne gondold magad hálátlannak. Ami nem megy, az nem negy. Szerethet téged akár a szomszéd Teri néni is, mégsem akarsz vele kapcsolatot, nem? És az sem hálátlanság. Ha te meg a Teri néni nem illetek össze, mindenkinek az a jobb, ha nem vagytok együtt.

Amit pedig a 4-es írt, minden szava arany!

2021. jan. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mindenkiben igény arra, amit te hiányolsz.


Ő nem érti, mi volna az.


Csak gondold el, mi lesz ebből öt év múlva?

2021. jan. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor hiányzik a szellemi társ...
2021. jan. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mi lett veletek?
2021. máj. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!