Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normálisak ezek a hullámvölgyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normálisak ezek a hullámvölgyek?

Figyelt kérdés

Barátommal 3 éve vagyunk együtt, a vírus miatt úgy alakult, hogy sikerült összeköltöznünk. Előtte minden rendben volt, néha veszekedtünk, de nem volt vészes.

Mostanában (már fél éve együtt lakunk) egyre több a vita, a testiség kevesebb, de ugyanúgy érzem, hogy szeretem és ő is szerintem.

Az én személyiségem picit visszahúzódóbb, elég introvertált vagyok, szeretek egyedül lenni és ez a hirtelen összeköltözés miatt picit azt érzem, hogy megfosztottam magamtól ezt a kis "énidőt". Emiatt is lehet a sok vita.

Szerintetek normálisak ezek a hullámvölgyek? Hogy lehet ezekből kilépni?



2021. febr. 8. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
Átérzem a dolgot, ezért idegenkednék én is az összeköltözéstől. Sajnos introvertáltként nehezebb az, hogy mindig együtt legyél valakivel...
2021. febr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem teljesen normálisak. Ilyen kihívások egy sima összeköltözésnél is fellépnek, nemhogy akkor, ha járvány idején történik az összeköltözés, amikor sokkal nagyobb a bezártság, elszigeteltség, és jegelve van egy csomó olyan kis hétköznapi elem, ami "békeidőben" hozzájárul a kiegyensúlyozottságunkhoz.

Vállalni kell az igényeinket, beszélgetni róla, mindenkinek megfelelő megoldást találni, nem lehet másképp.

Illetve lehet, hogy egy kis szemléletváltás sem árt. Én is meglehetősen magamnak való és befelé forduló fajta vagyok, az összeköltözés után még sokáig az volt a jellemző, hogy egy fárasztó munkanap vége felé mindig a magányos tevékenységeket vártam (noha imádtam a páromat), mert az évek során ahhoz szoktam, hogy azok töltenek fel igazán. Idő kellett hozzá, hogy az agyam ráálljon, hogy sok közös tevékenység is jól feltölt (sőt még jobban), illetve idő kellett az egyedüllét/együttlét egyensúly megtalálására.

Egyébként az is normális, hogy kevesebb a testi vágy (leszámítva mondjuk az első néhány "mézeshetet"). Most már folyamatosan együtt vagytok, a saját kis rigolyáitokkal együtt, újfajta konfliktusok, sokkal több közösen megoldandó probléma merül fel, másrészt sokkal megszokottabb a másik jelenléte (nem pedig egy kisebb ünnep, mint korábban). Ezek a tényezők általában a vágyak ellen dolgoznak, nem pedig fokozzák őket.

2021. febr. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Normális
2021. febr. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!