Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire befolyásolja az alkohol a párkapcsolatot? Milyen tapasztalatok vannak?

Figyelt kérdés
Párom napi 5-8 sör elfogyaszt,én úgy gondolom ez már alkoholizmus, viszont végzi a munkáját,nem lesz tőle agresszív.Magam életében kezdem látni mostanában, hogy hiányzik valami...nem tudom...talán a törődés, és talán lassan kezd idegesíteni,hogy alkoholos mindennap...eddig ennek nem vettem jelét, elfogadtam. 4 éve tart, 46 éves nő és 45 éves férfi.
2021. febr. 16. 07:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
1-2 hetente megiszunk egy üveg bort vagy pezsgőt, ugyanakkor nem érzem, hogy másmilyen volna kapcsolatunk alkohol nélkül. Szerintem a napi 5-8 sör egészségtelen, ha korábban nem ilyen volt a párod érdemes elbeszélgetni vele, mi változott? Valamitől depressziós?
2021. febr. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Alkoholista volt az apám, már az alkohol szagától is kiborulok.
2021. febr. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hat sztem naponta ennyi sok, arrol nem beszelve h lassan majat kell cserelni benne
2021. febr. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
En ennyi sort iszok meg egy pentek esti buli alatt, nem egy atlagos hetkoznap. Ez mar boven az alkoholizmus kategoria.
2021. febr. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom is ennyit iszik,és igen,nyilván rànyomja a bèlyeget a kapcsolatra,mert nem érdekli semmi más az égvilágon.Idegesît az is,mikor ittasan azt hiszi,hogy mindenkitől okosabb,vagy amikor velem veszekszik undorítóan.Nyilván a szex is megromlott emiatt.Egy évig kell könyörögnöm,hogy elmenjünk pl.àllatkertbe vagy szaunázni.
2021. febr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Valami hiányzik az életéből, amit ezzel pótol, ezzel enyhít.

És nem biztos, sőt, hogy te csinálsz rosszul valamit. Hanem mondjuk nem szereti a munkáját, másra vágyik, de nem lépi meg. Vagy nincsenek jó barátok. -tök mindegy. Önmagában nem érzi jól magát, csak nem néz szembe vele.

2021. febr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem is megiszik a párom 3-4 sört egy nap vagy egy üveg bort...az a baj, hogy ő zárkózott tipus, kifejezetten jót tesz neki ha iszik kicsit; felszabadultabb, beszédesebb, érzelmesebb... abszolút nem látni-erezni hogy iszik (kívülállónak). Tudom ez gáz hogy igy érzek. Sosem volt még alkoholista a közelemben igy nincs bennem para se. De lehet zavarni fog később?

Ha nem iszik és csendes, az sokkal jobban zavar és attól én leszek feszült :-(

2021. febr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem a párom csak napi 1-2 sört ivott meg, ami igazából nem lenne sok, DE.. Azért ivott, mert fárasztó volt a munkája. Pályakezdő és fiatal, ráadásul az apja sem veti meg az alkoholt. Féltem attól, hogy ha már pár hónap munka után ivással lazít, mi lesz később, meg úgy egyáltalán ha őt is zavarja az apja viselkedése, akkor miért akar a "nyomdokaiba lépni". Akkor leültem vele beszélgetni, hogy szerintem ez nem a helyes út és igyon nyugodtan, de ne napi rendszerességgel. Megsértődött, mert szerinte napi egy sör semmiség, de azóta változtatott.
2021. febr. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Na jó, minden nap 5-8 sör (2,5-4 liter!!!) már bőven alkoholizmus.


Ha tegyük fel lekötöznénk őt és néhány napig nem kapna alkoholt, akkor már bőven elvonási tünetei lennének, elkezdene remegni, kiverné a víz, stb.

2021. febr. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Attol hogy végzi a munkáját meg nem agresszív ez függőség. Rendszeresen fogyaszt, valószínű indokot is talál ha kérdezed. Elhiszem hogy aggaszt. Hosszú távon ranyomja a bélyegét a kapcsolatra.
2021. febr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!