Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire befolyásolja az alkohol a párkapcsolatot? Milyen tapasztalatok vannak?

Figyelt kérdés
Párom napi 5-8 sör elfogyaszt,én úgy gondolom ez már alkoholizmus, viszont végzi a munkáját,nem lesz tőle agresszív.Magam életében kezdem látni mostanában, hogy hiányzik valami...nem tudom...talán a törődés, és talán lassan kezd idegesíteni,hogy alkoholos mindennap...eddig ennek nem vettem jelét, elfogadtam. 4 éve tart, 46 éves nő és 45 éves férfi.
2021. febr. 16. 07:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden alkoholista agresszív. Az én apám is 20 évig ivott, egyre jobban tönkretette magát, egyre jobban tönkrement az élete, de sosem volt agresszív, elég magába forduló, csendes típus volt. Ő bort ivott, először csak napi 1 pohárral, aztán 2-vel, aztán 1 üveggel, stb. De mindig az évek alatt egyre többet. A végére el is hízott a piától, már 115 kg volt amikor meghalt. Munkába is eljárt mindig rendesen a legvégét leszámítva, úgyhogy ez is hülyeség, hogyha a munkáját végzi, akkor semmi baj. Dehogynem.
2021. febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Napi 5+ az nagyon sok ha rendszeres. Beszélj vele hogy változtasson különben elhagyod. Abszolút jogos lenne a részedről. Kezdetben az is segíthet ha a napi 5ből mondjuk 3 alkoholmentes. Vagy találjatok ki valami programot amivel el lehet terelni a figyelmét.
2021. febr. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nálam is kezdett rendszeres lenni ami azt jelenti hogy heti 10-15öt ittam meg átlagban, de beláttam hogy ez kicsit sok és most leálltam egy hónapra. Egyáltalán nem hiányzik, csak szokássá vált.
2021. febr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok sok választ! Már látom rajta a kézremegést..ez nyilván már elvonási tünet.Neki ha ez megvan akkor minden jó,szinte mindig a kezében van. És igen zárkózott, ez old rajta,teljesen más ilyenkor, beszél és kedves ...tehát feloldódik az alkoholtól. Már volt hogy mondtam neki,hogy így nem lesz jó...próbája,amúgy látom is rajta, de nehezen megy. Tudja,hogy ő alkoholista,de nem tud kitartani. Én elfogadom - habár ezt most félve írom le...mert miattam és a gyerek miatt nem kellene....de annyira jó embert látok benne..ott mélyen ott van...Amúgy gyerek korából jön a probléma.
2021. febr. 16. 19:13
 15/15 anonim ***** válasza:
Lassan csökkentse az adagot. Pár hónap alatt le lehet szokni könnyedén.
2021. febr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!