Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tulajdonképpen sok kapcsolat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tulajdonképpen sok kapcsolat, azért megy tönkre mert a párok nem mernek beszélgetni?

Figyelt kérdés

Csak én látom így vagy nagyon buta vagyok?

Azt vettem észre, hogy legtöbb esetben ahelyett, hogy leülnének és megbeszélnék a dolgokat, inkább fölösleges köröket futnak az emberek. Nem értem igazából. Nem mernek egymáshoz szólni??

Nem jó a szex? Elhanyagol a párod?- nem, nem beszélik meg, megcsalják a másikat.

Lapos a kapcsolat? - nem beszélik meg, fel lehetne-e dobni, mit kéne csinálni.

Itt is néha olyan kérdések vannak, hogy kb. csak oda kéne fordulni a másikhoz, hogy "Te, szerintem ez, meg az van..."


Ne vegyétek provokációnak, csak nagyon kíváncsi vagyok, hogy csak szerintem lenne-e megoldás, ha normálisan kommunikálnának egymással a párok, ahelyett, hogy tönkre teszik magukat.

Például ha gyanakszol, hogy megcsal a másik... Beszéld meg vele.

Saját sztori: Csaj+ pasi házasság. Pasin kb. lesír minden mozzanatban, hogy nem szereti szegény lányt, nem akar vele lenni, konkrétan tudom kihez jár el inkább.

A csaj is gyanakszik.

Erre mit csinál? Felhív, hogy szerintem megcsalják-e?

Otthon nem beszéltek róla, azóta is megy minden ugyanúgy boldogtalanul.



2021. febr. 17. 17:43
1 2 3 4
 21/34 PetheD ***** válasza:
100%
Minden párkapcsolat elsődlegesen két emberen múlik, de sokszor más tényezők is közrejátszanak. Ha valaki nem tud, inkább nem mer valamiről beszélni, annak is oka van (pl. családi háttér, szocializáció, sérülések). A félelmek leküzdése azonban nem megy olyan könnyen, és a másik fél nem biztos, hogy megvárja. Ha valaki nem is keresi a megoldást, nem akar beszélni és elzárkózik, az más kategória.
2021. febr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
83%
Vannak, olyan kapcsolati dinamikák, ahol az egyik inkább nem mer beszélni, abszolót megesik ilyen is. Többségben szerintem azért mernek az emberek, csal a másik vagy nem érti, vagy nem akarja érteni, vagy nem fontos neki annyira a másik, hogy változtasson. Sokszor inkább ezen bukik.
2021. febr. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

8#

Ez tudod olyan,mint amikor a laborban müködik valami,a való életben meg nem.

Sok oka van,hogy az emberek képtelenek megérteni a másikat.

A megértés egyik eleme a verbális kommunikáció.

Ehhez nem kell végzettség,meg inteligencia sem.Mivel akkor egyetlen magasiskolázott párnak sem lennének gondjai,es minden alacsonyabb vegzettsegü párnak gondjai lennének.Vagy pld egyetlen pszichológus sem látogatná meg a másikat,ha gondjai vannak.

Mert van ilyen.Holott milyen egyszerü lenne,hisz szakember!Akkor miért nem tudja magát meggyógyítani?

Mert nem mindegy,hogy átélöje ,vagy külsö szemlélöje a dolognak.

Igy van az a szitu ,hogy olyanok tudnak objektiv, haszos tanácsokkal szolgálni pld pàrkapcsolati témákban is,akik a saját kapcsolatukat képtelenek helyrehozi.

2021. febr. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak, olyan kapcsolati dinamikák, ahol az egyik inkább nem mer beszélni, abszolót megesik ilyen is."


Családi dinamikák... ez valami rejtélyes, misztikus, távoli dolog. Ízlegessük kicsit: dinamika. Ez az, amiről nem tehetünk, hiszen ki tehet a dinamikáról? Az csak úgy van. Azért nem vagyunk felelősek, hiszen a dinamikával szemben ki tudna bármit tenni, olyan, mint a Föld forgása. Befolyásolhatatlan



Ez a hárítás, semmi más. Vannak olyan "családi dinamikák", ahol kuss az egyik fél neve? Persze. Olyan is van, ahol megagyalja a másik. Meg olyan is, ahol megalázza. Ezek is mind "dinamikák".


De ne állítsuk már be úgy, hogy ennek ártatlan elszenvedője valaki. Hogy a férje lenyom neki egyet. Hogy a felesége mindenki előtt verbálisan alázza, kicsinyeli.


Az ilyen "családi dinamikába" nem kell beszállni. Nem kell családot alapítani azzal az emberrel, akivel ebbe az irányba tendál a "dinamika"



De az esetek nagy részében ez mégiscsak a kivétel. Itt a GYK-n is rengeteg kérdés van, intelligens, fiatal felnőttektől, akiknél a "Te figyelj, üljünk már le beszélni arról, hogy" simán elmondható lenne. De a kérdező egyszerűen fél. Fél odaállni, fél felhozni, mert milyen ciki már, mert kínos, mert biztos mit fog szólni.


Komolyan, olyan világban élünk, amikor a másik nemi szervét hamarabb a szájába/ra veszi, mint leüljön vele beszélgetni a kapcsolati problémákról.

2021. febr. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nem csak beszélgetni nem mernek és tudnak miről.


Tele van a GYK ilyen kérdésekkel: https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parka..


2 hónapos kapcsolatban ugyanúgy, mint 2 évesben. És ötlete nincs, hogy mivel lepje meg a párját (direkt nem azt írom, hogy mit vegyen neki, mert a meglepetés nem feltétlen valami megvásárolható dolog).


Mennyire ismeri vajon a párját az, aki vad idegenektől kérdezi meg, hogy minek örülne a másik? Milyen kommunikáció lehet egy ilyen párnál? Mennyire figyelnek egymásra (nyilván beszélni beszél mind a kettő, de figyelnek e a másikra?).


És akkor még csak nem is párkapcsolati problémákat kellene felhozni, amik valóban nehéz témák, mert a rossz a szex, utálom a nagybátyád, nem segítesz a házimunkában, lehetnél kedvesebb a szüleimmel, kereshetnél végre munkát, letehetnéd a piát/számítógépes játékot témák valóban nehezebb átbeszélni, csak annyiról, hogy ismerni kellene a másikat egy iciri picirit.

2021. febr. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, én csak csupa szuper kapcsolatokról olvasok, szuper nők, szuper férfiak, tökéletes programokkal, brutál jó szexszel. Így a kérdésed is csak egy troll provokáció!
2021. febr. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Az meg a másik, hogy nézzük meg mi is a lényeg: legyen fix szex. A nők emiatt bealázzák magukat, idiótákkal, függőkkel, haszontalan senkikkel, hazudozókkal képesek kapcsolatban maradni, csak hogy meglegyen a szex. Én lehánynám magam, ha ilyen emberekhez kellene hozzá érnem, de hát vannak szintek az önértékelésben is.
2021. febr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
39%

27: szerintem a nőket nem annyira a szex motiválja a kapcsolatban maradásban, de férfi vagyok, így csak tippelni tudok.


Egy nő a szexet kb bármikor, bárkitől megkaphatja (igen, persze, ha ennyire igényesen válogat, akkor nagyrészt vállalhatatlan alakok lesznek), pont ezért a szex önmagában nem megtartó erő, mert máshol is könnyen megszerezheti.


A megoldásra viszont csak tippelni tudok, hogy mi lehet, ami mégis ott tart egy nőt egy ilyen kacsolatban


A férfiaknál a szex sokkal szűkösebb erőforrás, ott inkább látom, hogy pokol a kapcsolat, csalja a csaj, alázza a csaj, lehúzza a csaj, de retteg, hogy nem lesz másik, és nem lesz szex, így inkább marad.

2021. febr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Utolsó. Csak szólok, a szex mennyisége és minősége kizárólag a nőkön múlik. Egy nő simán rá tudja erőltetni a szexet a férfira, fordítva lehetetlen.
2021. febr. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%
Én átfogalmaznám, és azt mondanám, "nem beszélnek"... van, aki nem mer, van, aki nem tud, van, aki nem akar. De a legtöbb probléma tényéeg kommunikáció hiánya miatt van.
2021. febr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!