Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez nem furcsa kicsit?

Figyelt kérdés
Egy hete vendegeskedtem nála, és ment vasarolni egy két dolgot, adtam neki egy tizest, hogy akkor fizesse abból. Nem akarta elfogadni,de rátukmaltam. Nem sok mindent vett, de nem adta vissza a visszajárót. Kb 7000 Ft járt volna vissza. Aztán másnap mikor kajalni mentünk, mondta ő fizet, mert tegnap adtam egy tizest... dehát az a kaja se ért annyit.
2021. febr. 18. 02:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi jár vissza? 😃

Neki adtad. Attól, hogy nem pontosan akkor költötte el a kajára, attól még ugyanúgy te az ott lakásodra adtad. Mi az, hogy zsebre tette? Szerinted akkor volt lehetősége csak kifizetni az ottlakásod? Vagy nem értem.

Vagy te csak olyan 7 ezer körül gondoltad, mint amikor a gyereket elküldöd bevásárolni, blokkot vársz és csak arra akartad adni, másra nem? Hát.... Akkor így jártál, de én nem sajnálnám tőle, majd a maradékból kifizeti a vizet, amit elhasználtál.

Nem tudom, neki szokása-e nálad lenni ennyi időt, vagy ő belead-e, mondjuk ez egy lényeges pontja lenne a történetnek.

2021. febr. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt rosszul kommunikaltad le. Nem az egesz vendegeskedest akartad valoszinuleg kifiezetni, csak beszalltal volna ebbe a bevasarlasba gesztuskent, igaz?

Ami szerintem nem olyan nagy gond, de akkor mashogy kellett volna fogalmaznod:)

2021. febr. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen itt én valami félreértést látok.Nem nagy ügy,ha nem csnáltok belöle azt.

Elöször is a vendégeskedés fogalma.

Nálunk a vendégeskedés kb iyesmi:

Pldául anyáméknál vendégeskedtünk mi is 5-6 napot.Közben leugrottunk a közeli Balcsira majdnem mindennap.

Egy fillért nem fogadtak el.Ezert mi útban hazafelé bevásároltunk,és megpakoltuk a hütöt.Senki se kérte,csak csináltuk.És nem számolgattam a szalámi szeleteket,meg a tojást,hogy 5 napra az mennyi.

Persze ha semmit se veszünk,az sem lett volna gond.Ugyanúgy,mikor hozzánk jönnek,mindug hoznak vmit.Nem várjuk el,de hoznak.

Kb ez a vendégeskedés.


Ha nem az,akkor meg meg kell beszélni,hogy x napra ki ,mennyit tesz bele,és azt a pénzt lehet költeni.Azon felül meg ki,ki belátása szerint vesz valamit még,vagy költ valamire.


Nem beszéltétek meg,es mindenki a maga módján ertelmezte a "vendégeskedést"

2021. febr. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
6%
Pitiáner luzer. Mindig a férfi fizet! Dobd ki
2021. febr. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
30%
Hat nem tudom lehet velem van a baj, de en egybol ertettem mi a hezag, a visszajarot eszembe nem jutott volna eltenni...az hogy ezzel finanszirozta a vendeglatast, egy netto gyokerseg, ha meghivol magamhoz valamit, nem varok semmit viszonzasul, csak erezzuk jol magunkat. De ugy latom eleg sok itt a fillerbaszo. :)
2021. febr. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
87%
Na jó, de akkor miért adtál egy 10est? Akkor adj neki kevesebbet és nincs a visszajáróból probléma 😁
2021. febr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
53%
Legközelebb egy huszast adj.
2021. febr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
89%

Én nem értem a válaszolókat. Ha a párom nálam volt, akkor eszembe sem jutott vízdíjat kérni tőle meg ilyesmi. A kaját viszont általában közösen vásároltuk. Én értettem a kérdezőt, ki akarta fizetni a bevásárlást, úgyhogy adott rá pénzt, nem pedig a vendégeskedésért akart adni egy tízest.

Szerintem egyikőtök sem hibás, próbáljatok jobban kommunikálni legközelebb.

Én azért értem meg a helyzetet, mert a kapcsolatunk elején én még tanultam, a párom dolgozott és ha nálam is volt egy kétezres, akkor odaadtam neki, hogy ugorjon már be a boltba egy kenyérért. Magától nem adta vissza a visszajárót, én meg nem kértem, mert igazából nem nagy összeg, de nekem 30 ezer ft ösztöndíjam volt, ő meg keresett kb 200 ezer forintot. Meg ha megkért hogy rendeljek neki valamit, ami ráadásul nagyobb összeg volt, akkor is szólnom kellett neki minimum 5x, hogy legyen szíves kifizetni az adott dolgot, amit rendeltem. Nagyon kellemetlen helyzet valóban. Azóta viszont eltelt pár év, és egy hosszú kapcsolatban már tényleg nem számít, hogy ki mit fizet.

2021. febr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a kérdést pasi írta ki, van egy olyan érzésem.
2021. febr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így voltunk az elején, 18-as, de ha valamit odaadtam a férjemnek, nem lett volna pofám visszajárót kérni. Ha épp nagyon nem volt, megkértem, hogy fizessen ő, ha én fizettem, nem pattogtam pár ezer forintokon.
2021. febr. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!