Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha egyes nők szerint a kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egyes nők szerint a kapcsolatuk bántalmazó, akkor ha megtehetik, miért nem szállnak ki belőle?

Figyelt kérdés

Több olyan esetet láttam és látok, hogy nagyon hosszú évekig van együtt egy pár, akikről kívülről nem is látszk, hogy valami gond lenne - aztán amikor szétmennek, a nő hirtelen borítja a bilit és a férfiről egyből "kiderül", hogy bántalmazta egész végig, amíg a nő úgy szenvedett és félt, ahogy soha még senki.

Kérdem én, 3, 5, 10, 15 éven keresztül ez valakinek nem tűnik fel? Minden napja pokoli, majd amikor szétmennek, ez hirtelen eszébe jut és most már mindenki tudja meg, hogy mekkora rohadék a férfi, akiről addig senki nem feltételezett ilyet?

Én, ha megütném a páromat akár egyszer is, az biztos, hogy az lenne az utolsó, mert nem látnám többet. Van ennyi öntudata. Ezeknek a nőknek miért nincs? Vagy arról van szó, hogy a férfi túl jóképű/gazdag/sikeres/menő, és inkább eltűri a "bántalmazást", már HA egyáltalán jelen van ilyesmi, neki ez még így is megéri? Ezen nők felelőssége miért nem merül soha fel?


Ismert(ebb) példa: Herby egy influencer, aki a párjának meg annak kislányával lakott együtt a csaj lakásában. 7 évig voltak együtt miután a csaj kidobta őt és minden sz*rnak elmondta, hogy így-úgy bántalmazva volt verbálisan (!!), 7 év pokol stb.

Namost a csaj, Dya maga is influencer, és ha visszanézünk korábbi videókat a 7 évről, láthatjuk, hogy számtalanszor bevédi Herbyt a trolljaival meg támadásokkal szemben elmondva, hogy mit meg nem tesz a családért, a kislányért, aki nem is az övé... akkor miről is beszélünk bántalmazás, 7 év pokol címén?



2021. febr. 19. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb olyan, mint hogy kivétel nélkül minden egyes férfi a világon "viccelodik" azzal, hogy a házasság egy ketrec, a feleségük meg egy házi sárkány, és azok a legboldogabb perceik amikor nem kell őt látniuk, de elvalni mégsem válnak el valamiért.

A bántalmazó kapcsolatoknál viszont közre játszik még ez is:

[link]

Ha egy kapcsolat tényleg bántalmazó, akkor nem könnyű otthagyni a férfit, mert statisztikailag ekkor van a legnagyobb esélye a nőnek arra, hogy ténylegesen baja essen.

2021. febr. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Rengeteg nőnek nincs tartása és sokan még erre is gerjednek. Nekem is volt olyan barátnőm, aki egyszer elkezdte mesélni, hogy ő akkor is mellettem maradna, ha félholtra verném. Én meg pislogtam, hogy mivan?


Az is képben van, hogy miközben rengeteg nő előszeretettel hangoztatja, hogy mennyire "egyedülálló, erős nő", addig igazából kőkeményen kapcsolatfüggők.


Ja, meg utólag mindenki mond mindent. A válásnál anyám megpróbálta előadni, hogy apám rendszeresen verte. Ilyen egyszer sem történt, de anyám többször is megpróbált nekimenni apámnak. Mivel nő volt és előadta az áldozatszerepet, ezért rengetegen hittek neki.

Nekem is volt egy kapcsolatom, ahol a lány félrelépett és rólam elkezdett olyanokat terjeszteni, hogy milyen rossz volt a kapcsolatunk, én folyamatosan rosszakat mondtam rá és figyelmetlen voltam. Aztán, a srác pár hónap után kidobta, mert csak dugni akart vele. Hirtelen újra én lettem a legnagyobb csoda a csaj szerint és próbálta magát visszakönyörögni.


Az a helyzet, hogy miközben ezen az oldalon minden nő előadja, hogy mennyi jó és tökéletes nő van, de mennyire sok gyökér pasi, addig mindkét félnél bőőőven van hiba. Miközben itt is 10-ből 9 nő tökéletesnek írja le magát társkeresés meg kapcsolatok terén, addig közülük sokan simán olyanokat csinálnak, mint ami a kérdésben van.

2021. febr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2: szerintem ez egy 10 pontos válasz, köszi.
2021. febr. 19. 18:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez bonyolultabb téma annál, mint hogy itt keresd rá a választ. Nem mellesleg a kérdésfeltevésből és a 3. kommentből is úgy tűnik, hogy a kérdező nem annyira vitára, inkább a saját, megszilárdult véleményének a megerősítésére vágyik.

Egy bántalmazó többnyire eleve olyan partnert keres, aki gyengébb, sérülékenyebb. A bántalmazásnak része a manipuláció, az agymosás is, a bántalmazott fél alárendeltségének az elmélyítése, az önértékelésének a leépítése, a bűntudatkeltés. Annak is megvan a mintázata például, ahogy egy súlyosabb, durvább konfliktus után a bántalmazó bűnbánatot mutat, ajándékokkal, gondoskodással kiengeszteli a bántalmazottat. A dolog pszichológiai oldala tehát sokkal összetettebb annál, hogy a "minek ment oda" vagy "miért nem jött el onnan" kérdések szintjén próbáljuk meg kivesézni.

Könnyed olvasnivalóért nem is kell mélyre ásni, Marilyn Manson, Shia LaBeouf vagy Armie Hammer exeinek kitálalásával nemrég tele volt a bulvár.

Mielőtt valaki felhozná: igen, férfiak is lehetnek bántalmazottak.

2021. márc. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4: egyet is értenék, egészen az utolsó két bekezdésedig.


Marylin Mansonnál nem tudom, hogy úgy mégis mire számított a kishölgy kiindulva már csak önmagában abból, hogy ránéz a palira. Ja, hogy ez egy kamu imidzs, és igazából a Marylin rajongót b*sszuk át? Érdekes kérdések.

Armie Hammer meg csak egy kannibál hajlamú beteg f*sz, ott nem az volt, hogy pszichológiailag maga alá hajtotta a nőit.

Az is érdekes, hogy ezen nők felelőssége pl. a sikerhez, pénzhez való vonzódása és ezekért cserébe való kompromisszumkötés soha nem merül fel, nem, ők szintíszta áldozatok...


Jó, hogy elismerjük, hogy a férfiak is lehetnek bántalmazottak, a probléma csak az, hogy erről kb. soha nem esik szó, sőt, kiröhögik azt a férfit, aki erről beszélni próbál. Pedig a nők kifejezetten jók verbális alázásban példénak okáért, de állítom, hogy a pofozás, karmolás is sokkal gyakoribb részükről, mint hogy férfi részről elcsattan egy pofon.

2021. márc. 5. 14:14
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, abban egyetértek, hogy gyakrabban kellene beszélni férfiak által elszenvedett bántalmazásról, mert nagyon radar alatt van. Ebben a szégyen is biztosan komoly szerepet játszik, hiszen a közvélekedés szerint "egy férfinak meg kell tudnia védeni magát".

Ebben a videóban egy férfi áldozat is szerepel, arc nélkül, elváltoztatott hangon szólal meg:

https://www.youtube.com/watch?v=65AWG4Q_ghw

A hozzászólás többi részével nem vitatkoznék, szerintem hajlamos vagy az általánosításra, de nem hiszem, hogy közös nevezőre juthatnánk.

2021. márc. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Puzsérék friss beszélgetése a PUA-ról, nagyon sok ide passzoló gondolattal:

https://www.youtube.com/watch?v=J-JFgeaEG-Q

2021. márc. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!