Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom, ha vitázunk, akkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom, ha vitázunk, akkor állandóan hangos, és kiabál. Le lehet erről szoktatni?

Figyelt kérdés
Már az összes szomszéd utál minket, amit meg is értek. A panelben minden áthallatszik. Én meg már alig merek a szemükbe nézni, mert szégyellem, hogy hangoskodás van nálunk. Ha meg nyugtatgatom, hogy ne tegye, meg zavarunk vele másokat, akkor annál inkább rákezd, és közli, hogy őt nem érdekli ki mit gondol.

2021. márc. 2. 12:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%

Az már nem vita, hanem veszekedés.

Akármennyire is rossz dolog a veszekedés egy párkapcsolatban, gyakorlatilag mindenhol van. Persze nem mindegy, milyen gyakran és milyen indulatig juttok el.

Alapvetően arra kéne törekedni, hogy a vita tényleg vita maradjon, ne fajuljon el veszekedéssé. Vagy legalább minél ritkábban. Biztos vagyok benne, hogy a szomszédok is szoktak veszekedni, csak ritkábban (kivéve, ha egyedül laknak).

2021. márc. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
96%
"Drágám, kérlek ne kiabálj, mert így nem tudjuk megoldani a problémát"
2021. márc. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Nyilván próbáltam, de nem ér semmit. Sőt, van hogy úgy be van pörögve, hogy ha látja, hogy zavar, hogy kiabál, akkor még hangosabb lesz...
2021. márc. 2. 12:32
 4/34 anonim ***** válasza:
85%
És szerinted ebben mennyi szeretet van?
2021. márc. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 Sunshinedoll ***** válasza:
79%
Szerintem az nem normális, hogy a párod nem tudja uralni az érzelmeit é miután észreveszi, hogy zavar, ha kiabál, akkor csakazért is csinálja tovább. Szerinted mennyi tisztelet van ebben?
2021. márc. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
91%

Akkor lehetne róla leszoktatni, ha ő is akarná ezt, és ő is látná, hogy gáz, amit csinál. Én magamból tudok kiindulni, sajnos nálunk otthon rászoktam arra, hogy csak üvöltve, csapkodva tudok problémát megoldani, mert csak akkor figyeltek oda a szüleim rám, ha csendesen, kulturáltan mondtam el a bajomat, akkor rögtön legyintettek rá, hogy "fiatalabb vagy, hülye vagy, nem érdekel".

Ezzel volt felnőttkoromban sok bajom, még úgy is, hogy éreztem, tudtam, hogy ez rossz, és a magam módján próbáltam kezelni, mert észrevettem magamon, hogyha kapok egy jogtalan kritikát, akkor már feszülnek az izmaim, csapkodásra áll a kezem, feszül a nyakam... Nekem pszichológus segített. De ehhez az kell, hogy a másik belássa, hogy ez nem normális viselkedés, és hogy mindkettőtöket megaláz ezzel, és azt hiszik a szomszédok, hogy tuskó parasztok vagytok, egy kalap alá vesznek vele téged is.

2021. márc. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
89%
Hat szakits, nem ertem az ilyennel miert vagy egyutt
2021. márc. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
27%
Minek veszekszel vele ?
2021. márc. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
88%
Pontosan, amit #4 és #5 írt. Ez nem elfogadható egy értelmes párkapcsolatban. Az hogy még direkt hangosabban üvölt, mert látja, hogy téged zavar, az minden, csak nem szeretet, tisztelet. Nyilván mindenki veszekszik olykor, ez természetes. De a módja az nagyon nem mindegy. Szerintem az sem normális, hogy valaki ennyire nem tudja vissza fogni magát. Gondolkodj el szerintem, hogy megéri-e ez neked hosszú távon.
2021. márc. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
95%

Amikor már be van pörögve, akkor már semmit se tehetsz.

Az elején kell ügyelni, hogy ne fajuljon el.


Sokat segíthet egy őszinte beszélgetés, amiben nem vádaskodsz. Ezt a veszekedéstől függetlenül kell megtenni, pont egy nyugodt, békés pillanatban (remélem, azért sok ilyen is van). Még csak a szomszédokra sem kell hivatkozni. Egyszerűen mondd el, hogy szeretnéd, ha kevesebb és enyhébb konfliktussal működne a kapcsolatotok. Mert ez mindkettőtöknek jobb lenne. Beszélgessetek arról, mit váltanak ki belőle a te szavaid, gesztusaid, amikor élesen reagál rájuk. Sok veszekedés mögött pl. szimpla félreértés van. Korábbi sérelmek miatti megbántottság is előtörhet belőle. De benne vannak még az ellenkező nemű szülőjével kapcsolatos megoldatlan problémák is....

2021. márc. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!