Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hárpia viselkedés ez? Őszintén!

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hárpia viselkedés ez? Őszintén!

Figyelt kérdés

Az elmúlt 24 órában többször beszólt nekem a barátom elég élesen, amit szerintem megbánt, mert utána nagyon bújós lett (nem sértődtem meg, szóval nem azért bújt, hogy kibékítsen).


Nem élünk együtt és tegnap átmentem HOZZÁ este 7 körül, és a TV-n nézett valami elektronikás szerelő videót, én addig a konyhában főztem teát, mert ő kért meg rá (kb 15 perc volt, mert tűzhelyen csináltam). De ilyen amerikai konyhája van, tehát kb a nappali a konyha és megkértem, hogy amíg fő a tea, tegyen be inkább valami zenét a szerelő videó helyett, vagy olyat, ami mindkettőnket érdekel. Nagy puffogva betett valami zenét, de kb. mintha a fél lábát kellett volna feláldoznia, mire mondtam, hogy "jó, ha nagyon érdekelt téged az a videó, akkor nyugodtan nézd végig". Erre kb rám förmedt ilyen agresszív hangsúllyal, hogy "most ne szórakozz más velem!!".


Aztán ma is (ma nem alszom nála, ilyenkor kb 20 percet szoktunk telefonálni esténként, ha nem találkozunk, de nap közben semmit sem beszélünk) hallom, hogy lassan beszél, mintha nen is oda koncentrálna. Megkérdeztem, hogy mit csinál, mert mintha totál máshol lenne agyban? Mondta, hogy a munkát nézegeti. Én meg mondtam (teljesen normálisan), hogy akkor fejezze be, majd ha kész, utána hívjon vissza. És megint rám förmedt, hogy "neked mi bajod van már???". Lehet én vagyok túl érzékeny, de ha már egész nap nem beszélünk semmit, én szeretem, ha abban a 15-20 percben, amíg telefonálunk, addig odafigyel arra, amit mondok, illetve arra is, amit ő maga mond.


Nem tudom, most a valamiért iszonyat ingerlékeny a barátom és ha már egy dolog van, ami nem tetszik nekem és teljesen normálisan megkérem rá, hogy ne (úgy) csinálja, tiszta agresszív lesz. És én ezektől nagyon rosszul tudom magam érezni, mert bennem van, hogy mekkora hárpia lehetek, vagy mi. Nyilván nem b@sztatom mindenért, de azért nekem is lehetnek kéréseim szerintem a másik felé és ezek azt gondolom, nem feltétlenül nagy és inkorrekt kérések.


Mit gondoltok? Őszintén, teljesen kíváncsi vagyok, mert ti laikusokként talán jobban ráláttok a szituációkra.


Nem élünk együtt, 2 hétköznap este megyek át hozzá és alszom ott + hétvégén 1,5 napot szoktunk együtt lenni.



2021. márc. 3. 23:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint a hárpia viselkedés magamra értettem természetesen. Mert én magamat kezdem annak érezni.
2021. márc. 3. 23:22
 2/7 FoxtrotLidérc ***** válasza:
94%

Önmagában ez nem hárpia viselkedés a részedről. Teljes joggal szeretnél figyelmet kapni, amikor együtt vagytok. Ő reagálja ezt le pocskondia módon rosszul. Tény, ha magamból indulok ki: Ha érdekel engem egy videó, vagy mit tudom én nagyon benne vagyok valamiben, olyankor szinte megszűnik a számomra a külvilág. És nyilván én sem szeretek kizökkenni a ritmusomból olyankor. De erre meg az volt a megoldásom, hogy pávrom érkezése előtt fél órával beszüntettem minden olyan dolgot, amivel tele lehet a fejem. Lévén, hogy nem tudom megosztani a figyelmemet.


Nem tudom: Erről beszéltél már vele? Hogy zavar téged ez a viselkdedése, hogy lesz szíves kicsit jobban odafigyelni rád, és hogy eleged van a dühkitöréseiből? Tudatosítanod kell benne: Szereted, de hosszú távon ezt nem fogod tudni neki tolerálni.

2021. márc. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Ez egy bunkó fax, férfiként mondom ezt. Van mikor én is belemerülök valamibe de igyekszem, hogy ilyen szitu ne forduljon elő.
2021. márc. 4. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Meghallgatnám a másik felet is. Pl. ez szerintem sántít: "Nyilván nem b@sztatom mindenért". Lehet te nem így látod, de ő lehet igen.


Kigondolsz valamit, majd állandóan visszalépsz belőle és odaszúrod neki olyasmi hangnemben, hogy "na paraszt, akkor csináld amit akartál". A "neked mi bajod van már?" ingerült kérdés is egyértelműen arról árulkodik, hogy állandóan ez van, tippre valami passzív-agresszív viselkedést mutathatsz.


Az biztos, hogy a kommunikációtok értékelhetetlen minden szempontból, inkább csesztetitek egymást, minthogy megbeszéljétek.


Ezt is vele kellene lerendezni és átnyálazni mik az ingerültsége okai pontosan, mennyire van köze hozzád, hogyan lehetne javítani rajta, és jelezni neki hogy te sem akarod, hogy így beszéljenek veled. Vagy ha megkéred valamire, akkor normálisan álljon hozzá, te is megcsinálod pl. a teát.


Nem látunk a kapcsolatotokba, szóval ezeket tudom mondani.

2021. márc. 4. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2021. márc. 4. 13:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha beteszek egy szerelővideót azt, azért teszem mert szeretném megtudni, hogyan kell azt a sz.rt megszerelni, mert nincs kedvem heteket várni egy nyomorult szerelőre, aki csak a ránézésért elkér egy tízest és mivel baromira rühellek szerelni, ezért nagyon kell figyelnem, hogy a szerelés végén ne kelljen kidobnom az egész vackot, hanem működőképes maradjon és rendben legyen. Ha nézem azt a kb 20 perces nyomoronc filmet és teát csináltatok a csajommal, akkor ne kelljen már zenét betennem arra az időre.


A telefonálásos meg az, hogy bizony sokszor a duma megy, amikor tudnék mással is foglalkozni. Nem kell mindig beszélni és ez nem változtatja meg az érzéseimet irányodba, csak hagyjuk már azt a sz.r kovidbevásárlásmiértnemlehetsehovamenni témát, inkább hadd csináljam meg gyorsan, amit kell, aztán azt csinálok amit akarok.

2021. márc. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Abból, hogy ezt kérdezed, látszik, hogy aranyos, és lelkiismeretes vagy. Szerencsés az ember.


DE


Mi férfiak nagyon utáljuk a nők figyelmi mániáját. Egy beszélgetés nem igényel 100% odafigyelést. frankón megmondom, simán csak unjuk. A férfiakat DOLGOK érdekelnek, a nőket SZEMÉLYEK. te megpróbálod a DOLGOKRÓL elterelni a figyelmét egy SZEMÉLLYEL. Ha ez rendszeres és folyamatos, akkor az neki egy kötelező teher, és így reagál. A belátásodon múlik, hogy mennyire érzed te úgy, hogy ezzel az agyára mész. Próbáld ki, hogy a szerelő vidóról kérdezed, hidd el, azonnal csak rád figyel majd :D


Mindezt tudomásul véve azonban : minden párkapcsolatban van egy szakasz, amikor a női ragaszkodás a férfinak teher. A minden nap 20 perc az ilyen. ez neki egy kötelező program. A probléma ebben az, hogy nem elég férfi ezt megmondani, és megszüntetni. A probléma forrását abban keresném, hogy milyen töketlennek kell lenni, hogy a barátnődnek ne mond meg, hogy hagyjál már békén néha drágám, és helyette duzzogj meg hisztizz ahogy ő tette. Ezt az irányt vizsgáld, ne magadban keresd a hibát szerintem :)

2021. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!