Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám kihozni a barátnőmet ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés

A barátnőm kb. 2 éve van együtt a pasijával, 25 és 26 évesek. A pasi egy utolsó féreg, úgy beszél a lánnyal, mint egy cseléddel. Együtt élnek, a barátnőm költözött a pasihoz, viszont havonta, kéthavonta a pasi bekattan és kidobja a lányt, az anyjához költözik olyankor. Majd pár nap vagy hét múlva megy kuncsorogni a csávó, a barátnőm pedig egy szavára ugrik is. Kezet nem emelt rá soha, de úgy beszél vele, mint egy kutyával, semmi intimitás nincs köztük sem érzelmi, sem szexuális téren, max. havi 1x szexelnek. A barátnőm igényelne többet is, de a csávó mindig elutasítja.

Egyszerűen nem tudom hogyan tudnék segíteni, miért érzi jól valaki magát lábtörlő szerepben. A lány azt mondja, hogy már semmi önbizalma nincs, fél, hogy nem kell majd senkinek és kapcsolatfüggő. Mondtam neki, hogy keressen szakembert, úgy talán újra tudja építeni magát, de ezt sem teszi. Közben pedig folyamatosan siránkozik, hogy úgyis megint kidobja majd a csávó.

Én tudnék valahogy segíteni neki, hogy ki tudjon szakadni ebből a helyzetből? Mit mondhatnék neki? Már rendesen fáj nézni a szenvedését...


2021. márc. 4. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hű, elég komplex témakörbe nyúltál most bele. Ha valóban segíteni akarsz, és rászánod az energiát, akkor első körben azt javaslom, hogy próbáld megérteni az áldozati magatartást, és a bántalmazó kapcsolatok dinamikáját. (Az érzelmi bántalmazás is bántalmazás, és általában előbb történik meg, mint az első pofon.) Az interneten is rengeteg oktatóvideót, cikket találsz.


A barátnőd valószínűleg traumakötésben van a párjával. Röviden összefoglalom: a bántalmazás ciklikus, a barátnőd pedig megtanulta, hogy a sok után jöhet a jó is, amennyiben kiengeszteli a pasit. Ezzel sajnos egyfajta függőség alakult ki benne. Az is bántalmazó technika (még ha nem is feltétlenül tudatos), hogy a csávó mindig megy, könyörög, és úgy tesz, mintha megbánta volna. Ekkor a barátnőd úgy érzi, hogy mégiscsak értékes, és a párja mégsem tud nélküle élni, de tudjuk, hogy nem ez a valódi ok, amiért visszafogadja. Nálam nem csak szakirodalom, hanem tapasztalat is, mert már éltem hasonló kapcsolatban. Igaz én sosem voltam kidobva, de amikor nemtetszésemet fejeztem ki, vagy menni akartam, az exem jött, néha még sírva is könyörgött, és fogadkozott, hogy megváltozik. Illetve minden megfogalmazott sérelmemet úgy alakította át, hogy végül ő tűnjön az áldozatnak. Mondjuk nem értem, mert nekem a szex kötelező volt, akár kívántam, akár nem. Minden kapcsolat más.


Ebből a helyzetből csak tudatosan lehet kijönni. Pont. Nem szabad ugrani a pasi első hívó szavára. Én is nagyon tudtam kilépni, de most már végleges a szakítás, és remélem, sosem csábulok vissza. Én is megtehettem volna, hogy ugrom a pasi első megbánást színlelő szavára (ahogy sokáig meg is tettem!), de most erősebb voltam. Egyszerűen már túltolta a bunkózást, parancsolgatást, és nem tett bele erőfeszítést, hogy újra megnyerjen magának, hiszen a sok megbocsátás után biztosnak vette a helyét nálam. Meg is lepődött, amikor végül az "innentől te fogsz hozzám alkalmazkodni, és bizonyítod a szereteted, vagy be fogjuk fejezni a kapcsolatot" közül az utóbbit választottam.


Csak egyszer kellene kibírnia, hogy ne menjen vissza hozzá (tudom, ez a legnehezebb), és onnantól elkezdené ő is belátni a dolgokat. Az érzelmi érintettség sajnos nagyon sokat torzít. Mint kiderült a szakítás után, az én exemet nem kedvelték a barátaim, a családom pedig egyenesen utálta (minden egyes családtag), és csak miattam tűrték meg a családi eseményeken. Ilyenkor szinte csak a párja nem látja az igazi valóját, mert az érzelmek elég erősen befolyásolják az embert.


Bocsi a kisregényért, de remélem, tudtam segíteni.

2021. márc. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

#1. vagyok,

*nagyon nehezen tudtam kilépni, na.

2021. márc. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

1.: Ha kell pár szakember, "ütőképesen" beszélje meg a sráccal, hogy kocc!

2.: Hozd össze egy új kanival!

2021. márc. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez szorult helyzet. Már az első 2 mondat után megmondom, hogy a csajnak baj van az önértékelésével, örül, hogy "legalább egy pasinak kell", ezért marad vele, hiába tesz bármit a pasi.

Igazam is lett. Na, mindegy.

Szerintem ez külső segítség nélkül nem fog menni, tehát önmagától nem hiszem, hogy elhagyná a pasiját. A legtöbben nem képesek rá, és akár éveket töltenek el egy ilyen mérgező ember mellett. Támogasd őt mindenben, hogy hagyja el, jobb lesz nélküle, nem fog egyedül maradni, ne engedjen a késztetésnek, hogy visszafogadja, akármilyen szépeket ígér neki

2021. márc. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem is van ilyen baratnom, hasonlo a helyzet, csak ott a srac meg kezet is emelt ra. tapasztaltbol mondom, hogy az ilyet nem tudod meggyozni, hogy hagyja el, nem fig hallgatni senkire, hiaba latja, hogy szar a helyzet, nem lep ki belole.

felnott embereket nem lehet kenyszeriteni. mi is elmondtuk a baratnomnek, szepen, csunyabban, hosszabban, tomorebben, hogy hagyja ott az a f aszt, jart o is szakemberhez, semmi sem segitstt. azota is egyutt vannak.

en mar ezt elengedtem. ha felnott nokent ennyire eletkeptelen es ennyirere ragaszkodik a szarhoz, akkor vesen magara es egye meg, amit fozott. nem lehet senkit eroszakkal kenyszeriteni, ha ez kell neki, hat hajra, mar meguntam, hog evekig gyozkodtem nem csak en, hanem mas barataink is es szart ra. akkor rohadjon csak meg amellett a gyoker mellett, aztan meg hisztizzen kozben.

2021. márc. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amedig a barántőd nem akar változtatni magán, addig neked is meg van kötve a kezed. Ez a műsor addig fog menni, amíg a palija nem tlaál jobbat, mert önerőből nem fogja otthagyni a barátnőd, az innen látszik.
2021. márc. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
De ki tudja, hogy a pasi otthagyná-e. Biztos élvezi, hogy van egy bábja, aki eltűri, hogy úgy bánjon vele, ahogy akar
2021. márc. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#1 Nagyon köszönöm, hogy ilyen bőven kifejtetted a gondolataid és tapasztalataid. Én is éltem hasonló kapcsolatban, az önértékelésem nekem is nulla volt, de ez a kidobásos dolog nálam biztosan feltette volna akkor is a pontot az I-re. Ezért nem értem hogyan tudja valaki így megalázni magát, mert ez a helyzet már elég drasztikus szerintem.


#4 Igen, sajnos 0 az önértékelése már, pedig ezelőtt a kapcsolat előtt nagyon is magabiztos, céltudatos nő volt. Igyekszem mindenben támogatni, már egy ismerős szakember elérhetőségét is megadtam neki, azt mondta talán felkeresi majd. Itt a legnagyobb probléma az, hogy tudja mennyire szar ez a kapcsolat, azt is tudja mi lesz a vége, de a felismerés sem készteti arra, hogy lépjen.


#7 Igen, sajnos a pasi élvezi ezt, és a régebbi barátnőivel is ugyanezt csinálta. Minddel akkor szakadt meg a kapcsolat, amikor a lányok végül egyszer nemet mondtak neki. De sajnos a barátnőm erre még ennyi idő után sem képes. 2 kezemen nem tudom megszámolni hányszor dobta ki cuccostól a lányt.


Akkor sajnos annyit tudok tenni, amennyit eddig is. Támogatom, bátorítom, aztán majd lesz valami. De úgy érzem, ha eddig nem tudtam meggyőzni, ezután sem sikerül majd. Pedig elmondja azt is, hogy boldogtalan és szenved ebben a kapcsolatban, mégsem lép...

2021. márc. 5. 11:41
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#1. vagyok. Igen, nálam is. Van egyfajta elhagyási traumám, és ha azt valaki "aktiválja", akkor onnantól kezdve nem tudok benne bízni.


Exem engem is megfenyegetett, arra számítva, hogy az eddiginél is jobban kaparok majd érte. Nem tettem. Mondom, eléggé meglepte. :D

2021. márc. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!