Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férjem engem ingorál ha az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem engem ingorál ha az édesanyjáról van szó. Mi a megoldás? "Kicsi vagy Te ehhez, úgysem érted".

Figyelt kérdés

Párkapcsolatunk , s házasságunk elején sosem volt ilyen problémánk.

Másfél éves a gyermekünk, illetve várandós vagyok a második babánkkal. Az első terhessegemkor kezdődtek a problemak. Általában az anyja.

Az édesanyja rendkívül nárcisztikus személyiség, aki imádja magát sajnáltatni és manipulálni jól tud másokat (aki természetesen hagyja).

Rengeteg dolgot követel magának,ha nem kapja meg, akkor lelki zsaroláshoz folyamodik. A férjem meg "úgysem hagyja abba" alapon belemegy mindenbe.

Heti rendszerességgel akar az unokájával lenni, (amivel alapjáraton nincs is gond). Viszont ha ugy alakult, hogy nem mentünk az egyik heten , akkor kiakadt es a fiával üvöltözött, s a szokásos manipulatív szövegeivel állt elő.

Ilyenkor a férjem szidja az anyját a telefonbeszélgetés után akár napokon keresztül. Akárhányszor eljön a látogatási nap mikor megyünk hozzá mindig mondja a férjem, hogy semmi kedve, és utálja, hogy ilyen az anyja és hogy nem száll le róla. (Van egy testvére a férjemnek, 300km arrébb, őket nem zaklatja, kb.havi 1x csak).


A párkapcsolati problémánk a következő:

ha én mondok bármit az anyósról, akkor jön, hogy nem beszelhetek igy a szülőanyjáról, nem engedte meg. Amikor elkezdem az érveimet felsorolni, akkor jön a kérdésben feltett mondattal, csak mert 13 év korkülönbség van köztünk.

Kérdezem tőle, hogy minek mond akkor ő is róla dolgokat, ha ennyire nem vagyok feljogosítva, hogy én egyáltalán a számra vegyem.

Azt mondja, hogy előző felesegenek is mindig mondta, de az a nő nem élt vissza a korábban elhangzó panaszáradataival.

Innen folytatódik a veszekedés, s általában azzal ér véget, hogy kimegy cigizni.


A héten 2x is talalkoztunk az anyossal, egyszer ő jött, itt volt 4 óra hosszát , tegnapi nap folyamán mi, s déltől este fel8ig ott voltunk. Ma meg irt nekem üzenetet egy poszt kapcsán(ezzel sincs problémám, válaszolok neki szivesen), de férjem olyan üzenetett kapott, hogy hogy van, minden rendben-e, s szeretné ha keresne egy kirándulásra alkalmas helyszínt, hogy elmenjünk 4-en szórakozni, mert olyan keveset találkozunk és szeretné ha sűrűbb lenne.


Mondtam a férjemnek, hogy az édesanyja remélem nem fog ránk akaszkodni, mert olyan, hogyha a kezem nyújtom felé, ő az egész karomat leszakítja.

Heti egy találkozáskor nem mondott ilyet, de hogy most heti kettő volt, "beporgott".


Kérdésem, hogy tudnék normálisan erről a férjemmel beszélgetni? Nem szeretném folyton lenyelni a békát.

Általában nem ő van az anyjával es a gyermekünkkel, hanem én. Szerintem a párkapcsolatunkat/házasságunkat kéne rendbe tenni, főleg, hogy jött egy harmadik személy másfél évvel ezelőtt(a gyermekünk), s most nyáron jön a negyedik.

Minden kapcsolat kissé megsínylik ha jön egy új ember a családba. Nem szeretném, hogy anyósom annyira befurakodjon, hogy ő legyen az ötödik, s úgy viselkedjem vele, hogy ő is a gyermekem. Azaz néznem kell az igényeit, mert ha nem kapja meg amit akar, jön a hiszti és a zsarolás. Bőven elég foglalkoznom a saját csaladommal, s a lelki bekemre való törekvéssel, a házasságommal. De igy nehéz, hogy folyton ott van. Az én anyukam közelebb lakik, mi egy városban élünk, míg anyós 15km arrébb.(Nem nagy tav..) Édesanyám, ha nem látja 1 hónapig az unokáját, nem hepciaskodik, nem zsarol. Ő örül ha bármikor megyunk, bármikor lát minket. Még azt sem tudom mondani, hogy a férjem legyen az en anyukammal es gyermekemmel. Ő nem tesz megjegyzéseket, nem akar uralkodni másokon. Nem érezné azt át amit én. De nem is akarom neki visszaadni, nem vagyok az a bosszúálló típus.


Hogy tudnám a férjemmel ezt szidás nélkül megbeszélni? Hogy érjem el, hogy újból tiszteljen ezen a téren?

Tényleg annyi lenne a megoldás, hogy én is behódolok? Nem szeretnék behódolni sem ésnem is szeretnék folyton haragban lenni.


Válaszotokat előre is köszönöm.


Férj: 40

Feleség: 27

Anyós: 66



2021. márc. 20. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

A testvére gondolom nem hiába van 300 km-re ezek után, hanem menekülni akart tőle ő is. Mivel a férjed tesz az egészre és mindig a mama szava a lényeg, ezért bármit csinálhatsz, nem partnered benne. Azaz te szívni fogsz vele, ő meg rajtad üti le a mérgét, mert nem tudja kezelni az anyját.


Mivel szidja, és többször is mondta hogy utálja amiért ilyen, ezért elvileg látja hogy gond van, csak nem tudja elfogadni. Ez kellene neki kezdésnek, de túl makacsnak és gyávának tűnik. Ha az elfogadás meglenne, mehetne szakemberhez ezeket a helyzeteket átbeszélni, meg a kapcsolatát a szüleivel és hogy hogyan kezelje az anyját/miért engedi hogy uralkodjon felette, de ebbe az írásod alapján nem fog belemenni.


Hogy lenéz téged, az hab a tortán, erre a részre nem lehet mit írni. Nyilván nem kéne elfogadni és lekéne lépni, de 2-3 gyerekkel már nem egyszerű.


Nem tudsz mit csinálni, csak megpróbálni beszélni vele, hogy úgy érzed nem tisztel téged és ez neked nem tetszik. Hozhatsz neki konkrét példákat, meg hogy hogyan esne jól ha viselkedne veled, de ha ezt nem tudja magától, ott már alapból nagy gondok vannak.


Nagyon nagy káosz van a család körül, az biztos. Egy szakemberrel lehet te is jól járnál, hisz két oldalról darálnak és nem ártana valami lelki támogatás. Az anyukáddal/szüleiddel is beszélj többet, hogy mi a helyzet és kérj tőle tanácsot nyugodtan.

2021. márc. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Lwgkozelebb mesz akkor elmondod h max 2 orat tustokaradni es ezentul max kethetene mentek at.

Es mikor itt az uj baba 6 het latogatai tilalom lesz.

Hivatkozz a covidra!


Amugy ezt esdig is megteheteed volna !

2021. márc. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Ezt a kicsi vagy te ehhez mondatot megkaptam régebben én is, utólag visszagondolva az exem a maga gondjait vetítette ki rám, és nem kezelt egyenrangúként. Az anyja nálam is bajos volt, de nálunk meghallgatott, és ő rendezte az anyját. A "nem engedte meg" mondatnál én simán kihajítottam volna,ha nem tetszik, hoyg van véleményem, akkor nem kell velem lenni (mi végül azért mentünk szét 5 év után mert beleszeretett másba)
2021. márc. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Vagy kinyitod a szád az anyósnak, fia ne hallja, hogy te pihennél, nincs annyi energiád, fogja fel. 🤷🏻‍♀️

Két anyós egymással mennyire van jóban...? (Anyukád-anyósod)

Ha a férjed ennyire nem áll melléd kösd fel a gatyaszárát és mondd meg ha neki ennyit jelentesz, hogy végig sem hallgat, lehurrog, akkor vagy te vagy ő de ezt így nem fogod bírni 2 gyerekkel végképp felesleges 3. Is...

🤷🏻‍♀️

Most lehet lepontozni/vitatkozni velem, de amelyik kapcsolat” ennyire elfajult a felek között azt (szerintem) képtelenség szép szavakkal, könyörgéssel elintézni.!

2021. márc. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Anyóssal meg kell értetni nem ő a világ közepe, nem minden alakul úgy ahogy az ember szeretné! De nagyon gyorsan....!

Viszont ebben partnernak kell(ene) lennie a férjednek.

Nekem is ilyen volt az anyósom, a volt férjem az ő pártját fogta mindig, napi szintű vita volt köztünk anyós miatt!

Végül ez is közrejátszott hogy szétmenjünk, meg a férjem egyéb hibái miatt... válás előtt volt annyi szerencsém hogy felfogassam vele miért van kitiltva anyós a gyerekünk életéből (nem, nem akarok erre biztatni senkit, én próbáltam megszeretni férjem családját 5 évig próbálkoztam velük, többszörösen csalódtam velük gyermekemmel kapcsolatban, pedig szerették, csak nem jól” bután” furán, nem találom a helyes szóhasználatot🤷🏻‍♀️, és nagyon sokszor az eszembe vannak a gyerekem miatt, de tudom hogy ez volt a helyes döntés, mindenki lelki nyugalma végett.)

Ha a férj, apa jelölt nem partner, meg kell változnia ha jelent neki valamit a család fogalom, a saját család fogalma, ha ez nem megy kettő választásod marad, vagy eleget teszel a kérésüknek “becsicskulsz” kedves anyós lesz az új gyermek a családban (a többi mellet) vagy, elmész anyukádhoz és keresel olyant aki helyt tud állni a szerepében.🤷🏻‍♀️

2021. márc. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Két felnőtt ember viselkedését és egymással való kapcsolatát nem fogod tudni megváltoztatni. Majd jön 30 válasz, hogy a férjednek mit kéne tenni, és hogyan kéne viselkednie, de ez nem változtat a tényen, hogy a férjed nem fog változni. Ha már a volt felesége idején is ez volt a helyzet, akkor tanulhatsz a példából: vagy elfogadod a helyzetete, vagy elváltok.
2021. márc. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
5 soron keresztül ecseteled, hogy milyen a te anyukád. És elvárod, hogy az ő anyja is ilyen legyen. A férjed exfelesége meg elfogadta az anyós viselkedését, ezért a férjed elvárja, hogy te is ilyen legyél. Egyikőtök sem hajlandó változni, változtatni. Ennek válás lesz a vége.
2021. márc. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

A nárcisztikus embert a legjobban úgy lehet kezelni, ha nem ugrasz a kéréseire. Sajnos a férjed ugrik. :(


Az én exem is ilyen volt, mondjuk ott más gondok is felmerültek, és nem volt közös gyerek. Ugyanígy szidta az anyját, mégis mindig fontosabb volt az ő kérése, mint az enyém.

2021. márc. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

"Az anyukája mindig ott lesz neki, meg a gyereke, de az te pl bármikor megcsalhatod és akkor elhagy, ezért nem bízik benned. "


Ez ma egy nagyon felpontozott válasz volt egy másik kérdésnél. Kíváncsi leszek itt is felfelé pontozzák-e.

2021. márc. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!