Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm háziállatot szeretn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm háziállatot szeretne, én még nem. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
A barátnőm nagyon szeretne egy háziállatot. Először azt mondta macskát szeretne, mondtam neki hogy allergiás vagyok rá, és a szőre mindenre ráhullik. Utána azt mondta kutyát szeretne. Az a helyzet, hogy a mostani élethelyzetemben nagyon nem szeretnék háziállatot. Túl nagy felelősség, nincs rá időm, nem akarom hogy a ruhám szőrös legyen, nem akarok ugatásra/nyávogásra kelni, nem akarok erre pénzt kiadni. Ezeket is mondtam neki, de továbbra is nagyon szeretné. Magányosnak érzi magát mostanában, és első sorban ezért akar állatot. Mikor azt mondom, hogy én nem szeretném, akkor azt mondja, hogy olyan vagyok mint a szülei hogy nem engedem. Az én lakásomban lakunk most együtt, ezért nem akarom hogy ne érezze otthon magát / úgy érezze, hogy megmondom mit csinálhat mit nem. Viszont nagyon nem szeretnék most háziállatot. Mi lenne szerintetek a megoldás?
2021. márc. 29. 14:03
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, hogy lakásban lakunk. Ha kertes ház lenne, máshogy állnék a dolgokhoz.
2021. márc. 29. 14:04
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Hal.
2021. márc. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
72%
Legyél te a háziállata
2021. márc. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
86%

Miért érzi magát magányosnak? Együtt éltek, van társasága. Ha gond van a kapcsolatotokban az állat nem segít a problémán.


Egyébként igazad van, egy kutya vagy macska nagy felelősség és nagyon költség tud lenni. Hörcsög vagy tengerimalac jobb lenne, az elvan a kis helyén, nem rohangál a lakásban, nem él olyan sokáig, kevesebb költség és feladattal jár.

2021. márc. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Teknős?
2021. márc. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 Hellmano ***** válasza:
85%
Egy bolhafészek elfér lakásban is és rálehet nevelni az alomra. Én macska párti vagyok, de nekem se volt már 20 éve háziállatom , megmondom az őszintét, hogy én sajnáltam őket, mikor elpusztultak és mikor az utolsó macsekom elpusztult ő élt 17 évet (gyakorlatilag egész kisgyerekkorom óta végigkísért, neki volt egy testvér macskája, aki szintén pár évvel azelőtt pusztult el, szóval jó alom volt) , akkor megfogadtam, hogy többet nem lesz háziállatom. Én most maximum egy tekit vennék háziállatnak, mert ők sokáig elélnek.
2021. márc. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem a probléma gyökere ott van, hogy magányosnak érzi magát. Beszéltél már vele erről?


Egyébként egy kutya/macska nagyon költséges és nagy felelősséggel jár, teljesen érthető hogy miért nem állsz még készen rá. A háziállat szinte olyan, mint egy gyerek, nem lehet úgy, hogy csak az egyik fél akarja, aztán a másikra csak rá lesz erőltetve.

2021. márc. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Hát nyilván én ott vagyok neki, de hozzám költözött és ebben a városban nincsenek barátai. A sulit is most távoktatásban csinálja. Szóval megértem hogy picit magányos, de én is úgy gondolom hogy erre nem feltétlen egy háziállat a legjobb megoldás.
2021. márc. 29. 14:20
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem láncoltad magadhoz, mondd meg neki, hogy egy hétre/hétvégére menjen néha haza. Attól még hogy együtt laktok nem kell elszakadnia a barátaitól és a családjától.
2021. márc. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
89%

Hát, a baratnom gyerekei is akartak kutyat, (panelba...) Azt mondta a gyerekeinek, ha minden nap levisztek hajnali 6 kor iskola elott egy plüsskutyat setalni, 1 honaoon át, akkor rendben van. Egy het után nem birtak felkelni. Egyebként meg, te tartod el a csajt (mivel tanul) te fizeted a kutyakajat/allatorvost stb.t) Jogod van nemet mondani

29N

2021. márc. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!