Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm háziállatot szeretn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm háziállatot szeretne, én még nem. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
A barátnőm nagyon szeretne egy háziállatot. Először azt mondta macskát szeretne, mondtam neki hogy allergiás vagyok rá, és a szőre mindenre ráhullik. Utána azt mondta kutyát szeretne. Az a helyzet, hogy a mostani élethelyzetemben nagyon nem szeretnék háziállatot. Túl nagy felelősség, nincs rá időm, nem akarom hogy a ruhám szőrös legyen, nem akarok ugatásra/nyávogásra kelni, nem akarok erre pénzt kiadni. Ezeket is mondtam neki, de továbbra is nagyon szeretné. Magányosnak érzi magát mostanában, és első sorban ezért akar állatot. Mikor azt mondom, hogy én nem szeretném, akkor azt mondja, hogy olyan vagyok mint a szülei hogy nem engedem. Az én lakásomban lakunk most együtt, ezért nem akarom hogy ne érezze otthon magát / úgy érezze, hogy megmondom mit csinálhat mit nem. Viszont nagyon nem szeretnék most háziállatot. Mi lenne szerintetek a megoldás?
2021. márc. 29. 14:03
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
52%

Ez most nem kérdezőhöz szól (el se olvasd), hanem néhány kommentelőhöz: hallottatok már kompromisszumokról?

Az úgy baromira nem játszik, hogy a pár egyik tagja elhagyja a saját lakóhelyét, barátait, ismerőseit, családját, addigi életét, hogy együtt lehessen a párjával, hogy a párjának ne keljen semmin változtatnia, pusztán azért, hogy onnantól a feje fölé legyen tartva, hogy "az én házam, az én szabályaim,örülj hogy egyáltalán itt lehetsz".

Nem tudom, hogy ez a tapasztalatlanság miatt nem világos, vagy pedig ennyire semmibe veszitek a párotokat, de hosszútávú kapcsolatot nem lehet fenntartani ilyen hozzáállással.

2021. márc. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Ez megint ez az áldozat kártya.

Én elköltöztem a falumból, ezért nekem jár egy merci vagy én más helyen kell, hogy dolgozzam emiatt az én dolgaim többet érnek.


Ha nem akart volna, nyilván nem kellett volna odaköltözni.

Azt mondod, hogy a másik nem áldoz fel semmit. Oké. Akkor én meg azt mondom, hogy van albérlet havi 100/fő és ott sem biztos hogy lehet állatot tartani.


Nem kell mindenhova ezt az áldozatkártyát bedobni mert elhiszem, hogy a 21. században ez most menő, de nem áldozat ő sem. A saját döntéséből ment oda. Ha haza akar költözni a szüleihez akkor hazaköltözik, ahol megint nincs állata.

Pénzt nem keres elméletileg, a háztartásba pénzt nem ad. Terhet róni a másikra megint, mert jön egy alibi indokkal nem fer.

2021. márc. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Még egy kérdés.

Ha Te és a barátod elköltöztök valami idegen helyre. Egyikőtök sem ismer ott senkit stb stb. Akkor megint kinek a szava érősebb? Aki szarabbul keres, mert ő szarabbul keres, vagy akinek stresszesebb a munkája? Esetleg a nő szava mindig több mint a férfié ilyen esetben? Ha az egyik kövér a másik nem akkor ki az áldozat?


Ugye mekkora baromságok ezek? Ezek pedig semmi mások mint a "feláldozott valamit" szöveg továbbfejtései. Érzelmi vitát/problémát generálni a semmiből is lehet és a megoldás is csak az lesz amit kisír a probléma kiötlője. Az a probléma meg ami tényleg ott van legtöbbször kevés módon oldható meg, de az bárki által.

2021. márc. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem kényszerítette a kérdező párját, hogy odaköltözzön, amellett hogy még tanul. (mert ez is le lett írva). Kereset nélkül minden anyagi felelősség a kérdezőre hárulna, azon felül, hogy fizeti a kaját/rezsit szerintem ha nem akar háziállatot, akkor a párjának igenis meg kell értenie, hogy nem lesz háziállat a lakásban.


Ez a kompromisszum a lány részéről, hogy ha már minden fizetve van neki, akkor nem akar egy újabb koloncot a kérdező nyakába sózni.

2021. márc. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
0%
Az ágyat/ kanapét ugyanúgy lehet szőrmentesíteni. A zoknira tapadó szőr ellen meg ott a porszívó, de van egy príma találmány, amit úgy hívnak, hogy papucs. 😉
2021. márc. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!