Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kajaprobléma a párkapcsolatban?:D

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kajaprobléma a párkapcsolatban?:D

Figyelt kérdés
Szóval, van egy hihetetlen édes barátnőm, akit nagyon szeretek. 2 hónapja költöztünk össze és minden szuper. Mindketten egyetemen tanulunk, mellette pedig dolgozunk. Rengeteg közös hobbink van, és tényleg azt gondolom Ő a nagy Ő. Egy bökkenő van. Mikor még nem éltünk együtt és randiztunk, akkor mindig nagyon finomakat főzött. Életemben nem ettem még olyan jó bolognait, rostélyost, vagy töltött csirkét, mint amit ő csinál. Imádtam, hogy ugyan nekem ez egyáltalán nem volt fontos, mindig sütött, főzött nekem valami finomat. Csak hát Ő alapvetően nem ilyeneket eszik. Nem fogyaszt tejtermékeket, csak fehér húsokat, halakat eszik, minden rozs, köles vagy teljes kiőrlésű. Mivel nyilván nem fog két emberre külön főzni, ezért én is ezeket az ételeket eszem. Néha már a fülemen jön ki a zöldség. Ebben mások vagyunk, mert Ő odafigyel erre, mellette sportol is, én ennél kicsit punnyadtabb vagyok. Ugyan nem rosszak ezek a kaják, de őszintén szólva hiányoznak a régi ízek, egy jó oldalas vagy egy kis kolbász. Meg egy rendes, hagyományos sütemény. Minden süti ilyen szafi, mentes cucc, és van valami fura mellékízük. Beszéltünk már erről, de nem jutottunk dűlőre. Én nem akarok folyton csak ilyen kajákon élni, és majd szeretném ha a gyerekem is jóízűen megenne egy jó tejfölös kenyeret, nem pedig ilyen bio cuccokon nevelkedne. Kicsit túlzásnak érzem ezt a konyhareformot. Tanács?

2021. ápr. 4. 21:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
13%

Nálunk is van az étkezés terén néhány összeférhetetlenség, pl. teljesen ellentétes zöldségeket szeretünk, én a magvas kenyeret szeretem míg ő a fehéret, nekem a főzelékek a kedvenceim, ő kb egyiket sem szereti, stb.

Én mindkettőnknek főzök és úgy oldom meg sokszor mikor ez a gond fellép, hogy az étel egy része azonos és két féle képpen csinálom meg a többi részét. Például elkészítem a nokedlit, neki tejfölös húst csinálok hozzá, magamnak tojásos nokedlit. Vagy főzök magamnak főzeléket amihez fasirtot készítek, akkor készítek krumplipürét is és a párom meg tudja enni vele a fasírtot. Így minimális plusz idő ráfordításával megvan mindkettőnk étkezése. De az is előfordul, hogy az egyikünknek főzök és a másik rendel/mirelitet eszik, vagy mondjuk melegszendvicset.

Szintén egyetemisták vagyunk, a barátom jelenleg dolgozik mellette ráadásul nagyon feszített tempóban, én pedig most nem dolgozom, mert a szakdolgozatomat kezdtem el írni, viszont így az egész háztartás az enyém, persze besegít mikor tud.

Nálunk ez magunktól értetődő volt, hogy "két felé" főzök sokszor, de ha nem tenném szívesen, biztosan nem kérne rá, hogy csináljam, de én sem etetném vele azt amit nem szeret annyira.

2021. ápr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

De ő nem eteti, mert nem kell etetni. Akkor lenne etetés, ha a kérdező egy magatehetetlen, beteg ember lenne, akinek nincs választása, ennie kell, amit elé tesznek, ha nem akar elhalálozni.


Ha én nőként ennék valamit, akkor azt fogom enni. Férfiként ez miért nehéz?

2021. ápr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

#21: borítékolható, hogy a pasid soha nem fog otthon semmit csinálni. Mindig meglesz a kifogás, amiért ki kell szolgalnod.


Jó kétféle főzést!

2021. ápr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Érdekelt hogy mások hogy látják ezt, mert én is elég összevissza tettem ezt el magamban.

Azt kívánom ne is legyen nagyobb problémám az életben. A csajom pedig nem "érdekes" és nem hazudós, hanem egy nagyon értékes, édes nő. Én meg megtanulok főzni, jól jöhet még!:D

2021. ápr. 5. 16:22
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Főzz magadnak. Nem várható el, hogy rád is főzzön.
2021. ápr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
82%

TE nem tudsz főzni magadra? Dehogynem, ne várd el tőle, hogy kétfelé főzzön.


Én nagyon ritkán főzök kétfelé általában, mert az esetek többségében tök megoldható, hogy a párom is azt eszi, amit én (pedig nekem diétáznom kell, nem ehetek akármit).

Ahol nem, akkor készítek neki x ételt (rántott hús, lángos...), én meg eszek mást, esetleg előző napi maradékot.


Tanultok, dolgoztok, ne várd el tőle, hogy külön sütögessen magának ÉS neked is.

Ha kolbászt akarsz, elkészíted, vagy belehalsz tán?

2021. ápr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem főznék kétfelé. Próbálnám megkeresni a közös pontokat, ha hiányérzete marad, rosszindulat nélkül mondom, hogy főzzön magának olyat, amit szeretne.
2021. máj. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
88%
Hasonló helyzetben vagyok, mint a barátnőd. Nekem muszáj baromira odafigyelnem az étkezésre, a ferjem szíve szerint kizárólag finomított szénhidráton élne. Csak olyat főzök, ami a diétámba belefér, a nagyját ő is szereti. Ha másra vágyik, főz ő, vagy rendel pizzát, nincs ebből gondunk.
2021. máj. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!