Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 22 évesen, 4 éves kapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

22 évesen, 4 éves kapcsolatban attól félek, soha nem fog elvenni. Szerintetek?

Figyelt kérdés

14 éves korunk óta ismerjük egymást közös barátok által.

18 évesen kezdtünk el először csak összejárni, aztán kapcsolat lett belőle, mert egymásba szerettünk.

4 éve vagyunk együtt, együtt is élünk már 1 éve.


A kapcsolatunk egyébként hibátlan. Örökbefogadtunk közösen két kisállatot, minden problémát szuperül megoldunk kommunikációval, kedves velem, törődő, bújós, meglep mindig apróságokkal, a házimunka és az anyagiak elosztása is teljesen fele-fele alapon működik és nincs ebből feszkó soha. Motiváljuk egymást, hagyunk teret a másiknak, van külön hobbink de rengeteg közös érdeklődési körünk is van, szeretünk együtt időt tölteni mert baromi jókat tudunk beszélgetni mindenféle témáról, szellemileg nagyon egy szinten vagyunk, de a külön programokból sem volt soha hiszti, élvezzük az én-időt.


Most a járványhelyzet méginkább megerősített minket abban, hogy jól működünk együtt, mert a home officeos időszakokat is veszekedések nélkül vészeljük át. Ő a hálóban, én a nappaliban dolgozok. Hétvégente próbáljuk bepótolni az ingereket, megyünk ide-oda, hol együtt, hol külön.


Mégis attól félek, hogy már 4 év eltelt és ezidő alatt megkellett volna kérnie a kezem, ha komolyan gondolná. Olvasok itt mindenfélét, fél év után eljegyzés, 1 év után eljegyzés... Én meg 4 éve várok.

Tudom, nagyon fiatal vagyok. Ő is 24 éves amúgy.

Beszéltünk már erről, hála égnek tényleg minden komoly témát tök jól áttudunk beszélni. Azt mondta tervben van neki, 2-3 éven belül szeretné, ennél többet nem mondd. Nem akarom siettetni, azt is megértem, hogy azért kell pár év együttlakás ehhez.

Mindig biztosít afelől, hogy velem tervez, soha jelét se mutatta annak, hogy nem így lenne. Azt mondta szerinte most szintlépésnek a tavalyi összeköltözés tök jó volt, ezt a szintet még ismerjük ki teljesen, és utána léphetünk a következőre.


Nem a gyűrűn fog múlni a kapcsolatunk. Ő kicsit úgy áll hozzá, hogy a gyűrű után pár éven belül házasodni kéne, amihez még nincs anyagi hátterünk. Szerintem ez nem "szabály", engem nem zavarna, ha 5-6 évig jegyesek lennénk és ezt mondtam is neki.


Volt más is, akit csak 6-7 év után jegyeztek el? Jól gondolja barátom a dolgokat? Úgy félek, hogy telnek az évek és sosem fog megkérni, és majd közel a 30hoz kell teljesen előről kezdenem mindent mással...


2021. ápr. 6. 12:58
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az értelmes, reális válaszokat! Szuperek vagytok!

Jó volt a megerősítést hallani. Nekem is ezek a gondolataim, csak mikor körül vagyok véve 30+os emberekkel, akik már jóval előrébb tartanak, mindig rámjön a stressz, hogy nem vagyok-e elkésve? De egyébként valóban nem.

Mindemellett párom most a tanulmányaira akar koncentrálni, amit teljesen megértek. Elakar kezdeni szeptemberben sulizni, mert az érettségijét kevésnek érzi és szeretné, ha több lehetőség nyílna meg előtte. Ez amúgy motivál engem is, nekem is érettségim van, hogy képezzem magam, hisz erre most van a legjobb időszak szinte.


Szóval igen, most másnak van itt az ideje, én továbbra is próbálok remek társ lenni mellette és majd ha úgy érzi, akkor feljebb lépünk. Valóban nem egy ékszer lesz a sorsdöntő, hisz most is jól megvagyunk, az igazából csak egy pluszt adna hozzá.


Mégegyszer köszi!

2021. ápr. 6. 14:03
 12/28 anonim ***** válasza:
25%

Én nem tudom, hogy min fog gondolkodni még 2-3 évet?

Mennyivel lesz több tudása, vagy erősebb szerelme?


Mindamellett ne sürgesd, én tán két párt ismerek, akik 14 éves koruk óta vannak együtt.

2021. ápr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
36%

Nyilván ne sürgesd, főleg, hogy tervben van.


Viszont nem értem ezt a dumát, hogy nincs meg az esküvőhöz az anyagi háttér. Mert egy 2 tanús kis esküvő nem esküvő? Mi ez a sületlenség?


7 évekig meg jegyesség, házasság nélkül egymás mellett tengődni szerintem furcsa, én ezt az elején leszögeztem, hogy fiatalon szeretnék házasodni, gyereket vállalni, szóval engem 1 év után meg is kért. Hálistennek az én párom már megérett erre és ő is így látta.


24 évesen nyilván még belefér neki 1-2 év, szóval nincs gáz, de azért annál több már fura lenne.

2021. ápr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
37%

Az ido oke. A megbeszeltek korrektek. De akarhogy csurjuk csavarjuk: a parod nem egyenes nem konkret. Ez a tervezi tervezi komolyan gondolja nagyon sokszor 9-10 ev utan is igy van. Pontosan ugyanezzel kezdodott nem egy lany ismerosom rokonom esete. Es ferfi rokonom is 33 evesen a 30 eves baratnojenek (!!) 10 nyamvadt ev utan ennyit kepes kinyogni. Pedig aki a rokonom az a ferfi es megis a csaj partjat fogom. Masik rokonom a lany no 27 eves es 9 eves parkapcsolataban finoman kelezte a ferfinak aki vele el mar 6 eve hogy szeretne menyasszony lenni. Srac valaszs: jo.


Itt egyedul en csinalom jol. Mert nem mondom meg hany ev utan..a huszas eveim kozepen ugy dontottem. Nem latok el menyasszony szerepeket mig nem vagyok legalabb az. Es erdekes..kivel nem zsaroltam. Valoban szeretem! Es nem akart elvesziteni. Egyutt megbeszeltuk mikor leszunk jegyesek. Es ha nem romantikus? Lesz@rom! Pattoghatna nekem barki hogy mocsok vagyok e. Nem hagyott el. Es gyurum mar kesziti az ekszeresz mester meretre.

2021. ápr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
56%

Masik eset..rokonsagban 14 eve egy part alkotnak. Srac a 10.evben gyorsan vett egy gyurut a csajszinak jogy ne hagyja el es azota halogatja a sima polgari eskuvot. Most a covid kedvezett neki..bo 2+ evet az eddigi 14 re ratehet hogy miert nem veszi el. S utana siman el tudom kepzelni hogy lelep egy fiatal csajjal..masik idosebb meg 14-15 ev utan ottmarad 36 evesen hajadon..gyerek nelkul. Millio ilyet latok.


Ez mind elkerulheto ha megmondod: Jozsi nagyon szeretlek de ha nem veszel el es nem vallalsz fel sajnalom el kell hogy engedjelek. Mit veszitesz? Semmit es senkit! Inkabb nyersz idot! Arra hogy olyan ferfi alljon melletted aki felvallal mint a feleseget.

2021. ápr. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Utolsó kettő:

Értelek amúgy, de hidd el, eszemben nincsen 10+ éveket várni. Nekem azt mondta 1-2 év, most 22 éves vagyok, az teljesen korrekt. Nem szeretném, hogy konkrét dátumot mondjon, én a meglepik híve vagyok, csak egy körülbelüli tervet akartam tőle hallani, ami meg is történt.

Én is ismerek ilyen párokat, de párom egyenes ember, ismerem már 8 éve. Ha nem tervezne ilyet, elmondaná, mert őszinte hozzám mindenben és tudja, hogy nem verném ki a hisztit, nem szoktam semmin.


Az meg, hogy konkrétan választás elé állítom és szakítással fenyegetem, óvodás szint. Jó a kapcsolatunk, nem fogom eldobni, csak mert még várna pár évet. Igaza van, lakva is meg kell ismernünk egymást, meglátni működik-e a közös albérlet, hogy később ne 0 tapasztalattal vegyünk fel pl hitelt házra. De ez amit te írtál, konkrétan ultimátum és érzelmi zsarolás, amit a nagyon kétségbeesett nők csinálnak csak. Örülök, hogy a te gyűrűd ékszerésznél van, remélem kapcsolatban azért kompromisszumkészebb és normálisabb vagy.

2021. ápr. 6. 20:37
 17/28 anonim ***** válasza:
25%

Kedves kerdezo! :) Erdeklodve olvastam a valaszod! Foleg hogy fenn a kerdesedben "2-3 ev" irtal..itt a lenti valaszodban "1-2 ev" akkor most mennyi az annyi? Tuti szamodra sem csont mindegy hisz ki se irtad volna a kerdest. En is orulok hogy az ekszeresz epp a hetekben kesziti el meretre a gyurum es akarhogy kerul hozzam buszken fogom hordani. Mert amit mondtam nem ultimatum. Es nem fenyegetes. Soksoksok ev utan egy no elmondhatja a Jozsinak hogy figyi imadlak szeretlek de ha nem veszel el akkor el kell engednem a kezed edesem mert ugy erzem kevesnek tartasz ahhoz hogy a menyasszonyod legyek a rokonaid elott akik ugy emlegetnek hogy jon a Jozsika meg a kis baratnoje a Dia. Es en vagyok a Dia aki akkor zsarolt volna ha megfenyegeti hogy megoli :D de ez nem volt. Volt 2 lehetosege. Es engem valasztott. Igazad van. Lehet 5 ev mulva elvalunk es egy bsztlan pcsa leszek 1 gyerekkel es 2 macskaval DE had adjam meg az eselyt egyszer mig meg fiatal lany vagyok hogy ugy alljak ki onmagamert hogy nem a foldon hisztizem ki..hanem gerinccel eleallok es elmondom. A higgadt oszinteseg vitt elore mindig. A hiszti soha sem..


Es az osszes baratno nevezhet engem bunkonak zsarnoknak. Akinek a kezen gyuru van nem ok.. es ha nem szamitana nem is savaznanak engem. :D

2021. ápr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
55%

"Mert egy 2 tanús esküvő nem esküvő?"

Dehogynem. De nem mindenki vágyik csak ennyire. Itt divat leszólni azokat, akik nem így esküdnek, de vannak akiknek többre van igényük. Hálistennek a vőlegényem és én is úgy látjuk, hogy egy közepes esküvőt szeretnénk tartani lagzival. Semmi extra rongyrázás, csak a nagy családdal ünnepelni egyet. Hidd el, nem a kenyérre valót fogjuk ellagzizni, pontosan ezért spórolunk még rá egy kicsit. Miért baj az, ha valakinek ez is fontos, vagy ha valakinek van erre félrerakott pénze? Az szokott lenni a válasz, hogy az a pénz másra is mehetne. De mindenünk megvan és erre szeretnénk költeni, szóval nem látom a problémát.

2021. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
28%

18: nekem is közepes esküvőm lesz képzeld el, nem kell senkinek a fellengzős dumád.

Ugyanakkor nyilván nem kifogás hogy anyagi okok miatt nem lehetne esküdni. Normális ember a házasságot az eszmei értéke miatt választja, nem azért hogy rongyrázzon és bepiáljon a rokonokkal.

Foglalkozz a magad válaszával és ne az enyémre reagálgass, főleg hogy marhaságot írsz, mert nem tudod nekem milyen esküvőm van.

2021. ápr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
62%

#11, tényleg öröm ezt olvasni is.

Csak ezt is te írtad:


"Úgy félek, hogy telnek az évek és sosem fog megkérni, és majd közel a 30hoz kell teljesen előről kezdenem mindent mással..."



És, ha Ő úgy érzi tovább léphettek. Mi ezt valahogy közösen döntöttük el, az se egy rossz megoldás



Ha most kezdték felsőfokú tanulmányokba, akkor jó pár évig nem léptek sehova, szerintem.

2021. ápr. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!