Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan akadok ki? Lusta nyelvet tanulni, hogy lehet ilyen lusta?

Figyelt kérdés

Szóval 6 hónapja vagyok együtt a külföldi származású párommal. Angolul kommunikálunk, kb alap szinten, gyenge közép szint talán. Nyilván megértjük egymást, de néha előfordul, hogy akkora hibát vét, hogy nem értem, hogy mit szeretne mondani.

Ez az utóbbi időben már nagyon feldühít. Annyira alapvető dolgokat nem tud, rosszul mond, nagyon bosszantó. Olyan, mint egy általános iskolás gyerek néha.

Lusta, mert nem jelentkezett egy normális nyelviskolába. Arra várt - a legnagyobb vírushelyzet alatt - hogy majd lehet tantermi órára menni, arra jelentkezett.

Hogyan lehetne?? Én 2 hónapja tanulom online az ő anyanyelvét. Ő lusta angolt tanulni - nem a magyart várom el, hogy megtanulja - hanem az angolt, ami világnyelv.

Az elejétől kezdve tudtuk nyilván, hogy ő nem beszél úgy angolul, mint én. Vagyis fejleszteni kellene a tudását. Ha ezt valaki felismeri és fontos neki a másik, akkor azon van, hogy mihamarabb fejlődjön nem? Minden kapcsolat alapja a kommunikáció.

Egyébként mindent megtesz értem, kimutatja, hogy fontos vagyok, lehet rá számítani, törődik velem. Nyelvet viszont lusta tanulni. Lusta képezni magát. Ő egy ilyen ember szerintem, már észrevettem. 38 éves, 15 éve ugyan az a munkája, ami mellett rengeteg, de tényleg rengeteg szabadideje van. Olyankor tv-t néz, takarít, főz vagy elmegy sétálni. Ezek nagyszerű dolgok de hogy lehet ennyire lusta erre? Pont erre.

Mégsem vagyok neki annyira fontos?


2021. ápr. 7. 21:19
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
95%
Na most ezt úgy kérdezem, mint egy külföldi férfi felesége, tehát nagyon is tudom, milyen egy többnemzetiségű kapcsolat. Alapszinten tudtok angolul kommunikálni, ahogy írod, az sem zökkenőmentes. Mégis, ez miféle kapcsolat így? Mert hogy kb az időjárásról el tudtok cseverészni talán, meg napi erről-arról, de semmi komolyabbról. Amikor megismertem a férjem, nem beszéltem az ő anyanyelvét, az angolt viszont felsőfokon, ahogy ő is. Így angolul kommunikáltunk. Amikor kiköltöztem hozzá, akkor meg kellett tanulnom az ő anyanyelvét hogy munkát kapjak, azóta a rossz berögződés miatt kevert nyelven beszélünk. Mivel az angol volt évekig a kommunikációs nyelv, annak ellenére is azt használjuk többségében, hogy már beszélem az ő nyelvét. Ő viszont a magyart nem, és soha nem is vártam el tőle. Minimális szinten, alap mondatokat tud és sokmindent meg is ért, de összefüggő mondatokban nem tudja magát magyarul kifejezni.
2021. ápr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
96%
Csak én nem értem, hogy működhet egy normális kapcsolat úgy, hogy csak hebegtek-habogtok egymásnak? Legalább egy közös nyelv kéne, nem? Ha belegondolok, hogy sokszor azonos nyelvet beszélő párok sem értik meg egymást, hát...nem sok jövőt jósolok.
2021. ápr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Azért nem “hebegés-habogás”, de sokszor kell szótár neki, alap szavakat használ. Közép szint elég alja.
2021. ápr. 7. 22:31
 14/30 anonim ***** válasza:
97%
Azért a "középszint alja" és az, hogy szótár kell a kommunikációhoz, szerintem nagyon kevés egy normális kapcsolathoz...
2021. ápr. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Valahol fejben is eldől. Ismerek Magyarországon külföldieket. Van, aki másfél év után úgy beszélt, hogy mindenki rácsodálkozott.

Ismerek olyant is, aki 17 éve van itt és nem tud egy kurvа mondatot összerakni magyarul.

2021. ápr. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
87%

Ezt már megkérdezted hónapokkal ezelőtt.

Akkor is mondtuk hogy ne várd hogy pár hónap alatt megtanuljon egy nyelvet. Tanítsd vsgy engedd el.

Ezzel csak azt éred el hogy gátlásos lesz és azt is elfelejti amit amugy tud.


Kicsit sem szimpatikus a hozzáállásod.

2021. ápr. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

"Lusta képezni magát. Ő egy ilyen ember szerintem, már észrevettem."



leírod, hogy látod rajta, hogy ő igazából ilyen.. felnőttként nehéz gyökeresen megvàltoztstni a személyiségünket, szóval ha nem rudod őt így elfogadni, lehet jobb nem erőltetni a kapcsolatot. mármint lehet, hogy nagy nehezen bele tudod nyaggatni az angoltanulásba, de más témàkhoz is hasonlóan fog viszonyulni... szóval te tudod, megéri-e ez így neked

2021. ápr. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
94%
Jövőről, motivációról nem tudom miképp lehet így beszélni, ez egy távkapcsolat tulajdonképpen nem? (írod hogy ő kint él, négyszer voltál kint nála), mennyi időt éltetek együtt egyáltalán nem tudom.
2021. ápr. 8. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
91%

Unokatestvéremék Németországba költöztek (mindketten magyarok), a férje pedig nem tudott németül. Így a költözés előtt pár hónappal elkezdte tanulni a nyelvet, ott már tudott kommunikálni, most pedig nagyon jól beszél németül. Igaz, hogy csak akaraterő kérdése.


Nekem ez a középszint-alja, szótárazós megoldás nagyon kevés lenne egy komoly kapcsolat működtetéséhez. Ő egyáltalán szokott járni hozzád, vagy mindig csak te mész?

2021. ápr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Fél év alatt 4 szex nekem kevés volna egy kapcsolathoz, de hát Te tudod.
2021. ápr. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!