Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ő több szabad teret szeretne,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ő több szabad teret szeretne, én meg több minőségi időt. Hogyan lehetne ezt össze egyeztetni?

Figyelt kérdés

Együtt élünk. Most ho-ból dolgozunk mindketten.

Az utóbbi hetekben elég feszültségforrás volt kettőnk között az, hogy ő több szabad térre vágyik, én pedig több minőségi időre. Sajnos ez, hogy össze vagyunk zárva 50 nm-re, kezd kiütközni. Tudom, hogy sokan küzdenek most ezzel. Szakítás egyáltalán nem opció, mert még a veszekedések alkalmával is mondjuk, hogy szeretjük egymást és kompromisszumos megoldást szeretnénk, ami mindkettőnknek jó.


Ő elvesztette a hobbiját a covid miatt. Ezt azzal pótolja, hogy minden héten megy haverozni. Mivel közös a baráti társaságunk durván 6-7 éve, ezért sokszor tartok vele én is, hiszen engem is hívnak. Azt mondta neki néha szüksége lenne 1-1 fiús estére, amikor nem vagyok ott vele. Nekem ezzel nincs gondom, szeretem én is az én-időt, elfoglalom magam itthon. Viszont azelőtt olyan volt a kapcsolatunk, hogy minden hétvégén mentünk valahova. Utaztunk, moziztunk, randiztunk, túráztunk, koncertekre és fesztiválokra jártunk... Most általában itthon vagyunk, filmezünk, néha áthívunk pár barátot. Tudom, ez van most. Tisztában vagyok a járvánnyal, anyukám covid osztályon ápolónő, sajnos tudom, mi zajlik most ott.


Mégis valahogy elmegyünk egymás mellett igényekben. A múltkori veszekedés után megbeszéltük, hogy ő átmegy néha a srácokhoz, cserébe minden héten próbálunk valami sétálós programot kitalálni, amikor kettesben kicsit kimozdulunk valamerre.


Én szeretnék jó barátnő lenni, aki nem korlátozza semmiben, de cserébe szeretném én is jól érezni magam. Most tudom, hogy a közös vacsik meg ilyesmik kivitelezhetetlenek, mégis jól esne kicsit több romantika és törődés. Sokat beszélgetünk itthon, sokat bújik, kedves velem. De közben látom azt is, hogy baromira ellaposodunk néha. Mindketten nagyon jövős-menős, szociális emberek voltunk azelőtt, 1 hétvégét se ültünk itt a seggünkön, nem úgy mint most. :(


Aki volt már hasonló helyzetben, mi lehetne itt jó megoldás? Tényleg szeretnénk együtt maradni, de erre ki kell találni valamit, mert megfojtjuk egymást ezzel, hogy ő menne, én meg nyavajgok hogy még több időt legyen velem. De itt nem a mennyiséget szeretném növelni, hanem a minőséget.


3 éve vagyunk együtt, amúgy 7 éve ismerjük egymást. Huszonévesek vagyunk.


2021. ápr. 12. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Telómentes, szépen felöltözős otthoni vacsi (gyertyával, borral, stb) nem játszik? Akár étteremből rendelt étellel. Úgy tudom sok helyen szállítanak még ki.

Utána lehet társasozni, beszélgetni, stb...

Máskor meg túrázni is lehet, nem kötelező a menő helyekre menni, elég keresni egy erdőt, ott lehet piknikezni, vagy csak mászkálni, madarakat megfigyelni, stb...

Csinálhattok együtt egy festményt is akár :)

2021. ápr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek, a festményes az biztos kilőve, egyikőnknek sem a világa. Ő inkább a zene felé hajlik, a hobbija is a koncertre járás volt, sajnos ugye ez megszűnt. Gitárt szeretne majd venni itthonra, hogy kicsit visszalendülhessen a zenébe, hátha az majd segít neki, ebben bízom én is.


A túrázást mindenképp szeretnénk, első körben amúgy a Gellérthegyet lőttük be legközelebbi tervnek, az azért nem olyan "halálos" két kezdőnek, de mégis szép.

Itthon szoktunk amúgy főzni, mondjuk nem sűrűn, de valóban ezt is rendszeresíteni kéne kicsit, mert amúgy mindig jó program, sokat nevetünk.

Társas is tervben van! :) Karácsonyra kaptunk egyet, de azt már kijátszottuk sokszor, amúgy élvezetes volt, szeretnék több félét vásárolni majd hónap végén, mikor megkapjuk a fizetésünket.


Köszi a tippeket #1-es:)

2021. ápr. 12. 12:56
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek el geoládákat keresni a városban, a környéken.


Keressetek meg a zöld turista útvonalat az is keresztűl visz a városon, ki Városmajorba és még tovább.


Süssetek együtt valami finomat, akár sütit, akár husit, nézzetek ki valami jó kis receptet és csináljátok meg.


Menj el sétálni, e-rollerezni, futni, vonulj el könyvet olvasni, naplót írni a közeli parkba, addig a párodnak lehet saját ideje.

Keressél szabtéri sportpályákat és csinálj gyakorlatokat az eszközökön, minden harmadik nap 10-el többet.


Vegyetek használtan wii-t vagy valamit és játszatok azzal, az esős napokra remek szórakozás.


Amúgy a Gellért hegyen túl is van élet, és ott mindig sokan vannak.

Nézzétek meg az Apáthy sziklát vagy a Rókahegyet, ezek még bkv-val is megközelíthetőek.

Menjetek el a Tétényi fennsíkra, vagy a Kamara erdőbe, nézzetek ki egy lovardát, kezdőket is elvisznek futószáron erdei sétákra és nem olyan horribilis drága.

2021. ápr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!