Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Volt már veletek olyan, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már veletek olyan, hogy újrakezdtétek a kapcsolatot és jobb lett minden?

Figyelt kérdés

Előfordultak olyan dolgok amik miatt vége lett a kapcsolatnak, de mikor újrakezdtétek sikerült javítani rajtuk?


Persze, nem megcsalásra gondolok.

Például az egyik fél több törődést várt amit nem sikerült megadni neki, de amint vége lett, rájött hogy változtatni kell ezen.



2021. ápr. 25. 19:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Kezdtem újra az exemmel. Igen, jobb lett, Ideig-óráig. Pár hét múlva ugyanott tartottunk. Szóval baromira nem érte meg, annál fájdalmasabb volt a végleges szakítás. De legalább tanultam belőle. Előtte én sem hittem az itteni valaszolóknak, hogy ami 1x lezárult, az okkal zárult le. Pedig így van.
2021. ápr. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Hosszútávon nem. Csak az elején.
2021. ápr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak az elején volt jobb, ami inkább annak volt köszönhető, hogy a kezdeti varázs újra fellobbant. De aztán újra jöttek a gondok, ugyanazok a problémák és egy idő után minden sokkal rosszabb lett.
2021. ápr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Rövid időre igen aztán sokadik ilyenre végre otthagytam (de megcsalás is volt).
2021. ápr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

Mi az első évünk után 3 hónapra szakítottunk, utána újrakezdtük és ennek már több éve. Hála égnek voltunk mindketten érzelmileg annyira fejlettek, hogy betudtuk ismerni mikben hibáztunk és tudtunk ezen javítani. Az újrakezdés közös döntés volt, mindketten akartuk, a szakítás alatt is végig beszélgettünk a 3 hónapban.

Én pszichológushoz kezdtem járni a korlátozó, uralkodó, féltékenykedő személyiségem miatt, ő pedig megtanult kilépni a papucs szerepből és kiállni magáért, kinyitni a száját, ha valami nem jó.

Ennyi kellett ahhoz, hogy normálisan tudjunk együtt működni. Egy szakítás kellett ugyan hozzá, de szerintem jó döntés volt akkor, mert ráébresztett mindkettőnket arra, hogy szeretjük egymást és tennünk kell közösen ezért.


Azóta már együtt élünk, eltelt sok sok év és boldogabbak vagyunk együtt, mint az elején amikor elvileg megy a rózsaszín köd :) szóval nálunk bevált, de szerintem ez 100ból 1, mert baromi sok önismeret kell ahhoz, hogy belásd a saját hibáid és tegyél azért, hogy jobb ember lehess magadért, a másikért.


Emellett a konfliktuskezelést is kicsit formálnunk kellett, én szépen leszoktam a duzzogásról ő meg a hirtelen ingerlékenységről. Mostmár ha gond van, leülünk és szépen, higgadtan kommunikálva addig beszélünk róla, amíg nem jutunk kompromisszumra. Mert bizony, a kompromisszum mindennek az alapja. De csak addig, amíg egyik fél sem enged túl sokat.


Bocsi a wall of textért, csak szeretek erről mesélni, mert szerintem jó példa arra, hogy ha megvan az igazi szeretet és a tenni akarás, akkor igenis összehozható másodjára.


N

2021. ápr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, jó volt pár hétig...
2021. ápr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Volt.Aztán ugyanúgy nem működött.

Sokkal rosszabb volt a második szakítás,mert az már válás...

Ilyenkor azért érdemes a megérzésekre hallgatni.

Amikor az minden, amit két ember meg tud tenni ,hogy csak reménykedik, hogy majd jobb lesz, akkor nincs értelme.

2021. ápr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
Jobb lesz, kb. két napig. :D Vagy max addig, amíg az ígéretek kitartanak. Ha valami nem megy, akkor nem megy. Ez törvényszerű sajnos.
2021. ápr. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszokhoz. Sok párt ismerek, akik meg tudták oldani!

Többet, akik nem, ez vitathatatlan tény, de van pozitív példa is.

Akiknek nem sikerült, arra is azt tudom mondani, hogy legalább megpróbálták és nem ment, hát nem ment, de legalább nem maradtak nyitott kérdések.

Akiknek viszont sikerült, mind házasok azóta és boldogok, mert amikor elkezdtek volna visszacsúszni ugyan abba, ami előtte volt, akartak tenni ellene mind a ketten. Általában olyankor csúszik el az újrakezdés dolog, amikor csak az egyik akarja igazán.

Azt pedig semmilyen tudományos kutatás nem támasztja alá, hogy nem lehet ugyan abba az emberbe szerelmesnek lenni újra. Nincs elméleti akadálya.

2021. ápr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%
Kicsi szívem, újra melegítve csak a töltött káposzta elfogadható!
2021. ápr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!