Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A helyemben vele maradnátok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A helyemben vele maradnátok?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves, tökéletesen működő párkapcsolatom. Tényleg nagyon erős köztünk a kapocs, nála jobbat elképzelni se tudnék! Minden szuperül működik, kivéve az, h nem egyeznek teljesen a céljaink. A főbb célok stimmelnek: saját családi ház, 2 gyerek, hasonló érdeklődési kör...de időrendben ő máshogy gondolja. Mindketten 30 felett vagyunk. Én nagyon szeretnék családot belátható időn belül, neki pedig fogalma sincs, h mikor fogja azt érezni, h apa szeretne lenni. Én úgy érzem, h ebbe belepusztulok, mert ugye konkrétat se tud mondani. Várjak még miatta 5 évet a családtervezéssel, aztán közölje velem, h még 3-4 évre van szüksége??? Megértem őt is, de én se leszek már termékenyebb, főleg, ha a 40-hez közelebb tervez.

Mit gondoltok? Tartsak ki mellette, várjam ki azt az időt, ami neki megfelelő, aztán lehet, h mi leszünk a világon a legboldogabbak? Vagy inkább ismerkedjek, majd kezdjek bele egy új párkapcsolatba, ahol egyeznek a rövid- és hosszú távú céljink is? De mi van, ha a páromhoz hasonló szuper embert sose találok? Nagyon örlődök, h mit kellene tennem, de én ebbe teljesen bele vagyok betegedve, h ennyire távol áll tőle a családtervezés :(


Kioktató jellegű válaszokat nem kérek, csak arra szeretnék választ kapni, h Ti mit tennétek a helyemben, ha ilyen helyzet állna elő.

Köszönöm, h elolvastad!



2021. máj. 3. 09:17
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
91%

", de ahogy telik az idő, egyre jobban tolja ezt ki"


Nem akar soha.

2021. máj. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
20%

Kezdetnek vállalj bébiszitterkedést mellékállásban pici babáknál, akiket még pelenkázni kell és felsírnak mindenért.


Rá fogsz jönni hamar, hogy te sem akarsz gyereket, csak a hormonjaid játszanak veled. Olyan, mint mikor a drogos úgy gondolja, hogy a szervezetének szüksége van a drogokra, közben meg nélküle élné a legteljesebb életet. Csak itt a természet rakta belénk ezt a "drogot", ami miatt üresnek érzik a nők az életüket gyerek nélkül.

2021. máj. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:

9-es Én nem most kértem tőle és nem is erőltetem, ritkán jön fel ez a téma, de úgy éreztem, h fontos erről is beszélnünk, mivel bennem űr van emiatt. Ha meg nem mondom ki neki, ami bánt, másogy őrli fel a kapcsolatunkat.

Nyilván nem vagyunk egyformák, bennünk (többnyire) erősebb az ösztön a család iránt, Te nem tudod elképzelni, h mi hogyan várjuk el, h megmondd, mikir szerernél gyerekeket, mi meg azt nem tudjuk elképzelni, h lehet az, h Te nem tudod megmondani, h mikor szeretnél családot...

2021. máj. 3. 09:52
 14/46 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy egyeznek azok a főbb cèlok? Vagy csak benyögte, mert tudta, hogy azt akarod hallani?

Mert ez a 20-as èvek elejèn mèg tök normális, de 30 felett, egy többèves jól működő kapcsolatban azt mondani, hogy fogalma sincs mikor szeretne, az inkább arra hajaz, hogy azt sem tudja, egyáltalán szetetne-e. .

2021. máj. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
54%
Ilyenkor szokott az lenni, hogy a nő, akinek már nagyon ketyeg a biológiai órája, kihátrál a mondhatni jó kapcsolatból, valaki mással gyorsan családot alapít, mert jaj de nagyon kell a gyerek, aztán 2-3 év múlva rájön, hogy rossz ötlet volt és jön a válás. Nos, megéri? Hát, szerintem nem. És hogy a kérdésedre is válaszoljak, én nem hagynám ott ezért. Ha annyira jó a kapcsolat ahogy mondod, én nem kockáztatnám egy gyerek miatt.
2021. máj. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

Abban nem kételkedem, h szeret-e, abban 100%-ig biztos vagyok! A családosdiban, már igen.


12-es: bébiszitterkedtem a főiskola alatt, egy 1 éves kisfiúra vigyáztam sokat, valóban nem volt egyszerű. Illetve dolgoztam csecsemő osztályon, nincs gondom a pelenkákkal és a sírással sem. Nyilván ez nem olyan, mintha 1 éven keresztül okozna nekem álmatlan éjszakákat és lehet, h után is meg tudnám számolni a kezemen, h hányszor alszom ki magam, de én maximálisan úgy érzem, h erre fel vagyok készülve!

2021. máj. 3. 10:00
 17/46 A kérdező kommentje:
15-ös, köszönöm. Igazából én is így gondolom, csak ezt a fránya vágyat nem tudom magamban elnyomni, pedig minden erőmmel igyekszek ehelyett a többi célomra és a párkapcsolatomra koncentrálni.
2021. máj. 3. 10:04
 18/46 anonim ***** válasza:
72%
A helyedben én nem maradnék vele, mert abból, hogy nem tudja megmondani, mikor szeretne gyereket, arra következtetek, hogy valójában nem egyeznek a céljaitok. Innentől kezdve ez időpazarlás. Két oka lehet: Valójában nem akar gyereket vagy nem veled akar. Mindegyik elegendő indok a továbblépésre. Mondom ezt olyan nőként, aki nem akar gyereket. Soha nem is akartam. Viszont ezt egyértelműen tisztáztuk a férjemmel a kapcsolat elején. Ő sem akar, így belevágtunk. Ha akárcsak kilátásba helyezte volna, hogy egyszer talán, valamikor, stb.nem bonyolódtam volna bele. Ugyanígy ő is, ha csak minimális nyomát látta volna bennem az erre való hajlandóságnak, nem vett volna el. Az a lényeg,hogy valóban megegyezzenek az igények. Nem akartam gyereket, ezért olyan férfit választottam, aki szintén nem akart. Ha akartam volna, ahogy te is, akkor olyat kerestem volna, aki akar. Amit a te párod csinál, az süketelés, mellébeszélés. Ha akarna/veled akarna, akkor az egyértelmű lenne, hidd el. Ez is egyértelmű. Nem akar/nem veled akar.
2021. máj. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%
18-as vagyok. A 15-sel értek egyet a hosszabb távú jövőt tekintve, de a kérdés az volt, hogy mit tennék, ha akarnék gyereket. Ilyenkor nem az észérvek számítanak.
2021. máj. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
91%

"neki pedig fogalma sincs, h mikor fogja azt érezni, h apa szeretne lenni"

Megsúgom: soha. Férfiak nagy többsége nem áll készen a családalapításra, gyerek nevelésre egészen addig, amíg teherbe nem esel. Erre van a 9 hónap, hogy fejben helyre tegye és felkészüljön az új szerepkörre.

Ha elhagyod, megint várhatsz 2-3 évet mire egyáltalán szóba jöhet a családalapítás. A biológia viszont nem vár. Tehát, tegyed tisztába vele, hogy csak fél ettől az egésztől, vagy nem akar gyereket, mert te már nem várhatsz tovább.

2021. máj. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!