Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Más kapcsolatokba nem beszélik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más kapcsolatokba nem beszélik meg ha az egyik fél egy hétre elmenne videkre dolgozni? Nem kéri ki a párja véleményét elvállalja e ?

Figyelt kérdés
Párommal 5 éve élünk együtt mint élettárs. / külön kasszán vagyunk / Ő belekezdett egy vállalkozásba az idén. Eddig itt a környéken dolgozott max 100 km ahonnan hazajárt minden nap. Tegnap közölte h ha megkapja a munkát egy helyen ami tőlünk 115 km van akkor kivesznek egy hétre panziót nem jár majd haza. Nekem az esik rosszul ebbe h nem megkérdez h mit szólok hozzá, hanem közli h ez lesz. Ő amúgy is olyan ember h nem igazan tűr el más véleményt mint az övé. Csak bólogatni lehet neki rá ha nem akarok cirkuszt. Tudom h persze másnak is dolgozik távol a párja, de gondolom ők megbeszélték és gondolom neki hazaadja azt a keresetet a párja tehát van miért csinálják. Engem se meg nem kérdez h mi a véleményem és mivel külön kasszán vagyunk ez az ő pénze lesz. Nekem csak annyit ad szinte haza ami a kajára és rezsire el is megy. Nekem ebbe így akkor mi a jó?
2021. máj. 22. 07:51
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
93%
Egy kapcsolat az nem csak 1 emberről szól, hagyd ott a pitsába, ha neki te úgyis csak ilyen mellékes vagy.
2021. máj. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
19%
#7, mondjuk ilyen esetben nagyon nem mindegy, hogy hogy van a dolog otthon tálalva. Mert lehet simán bejelenteni, hogy ez lesz, meg úgy is, hogy sajnos kénytelen voltam elvállalni, mert az induló vállalkozásnak minden lehetőséget meg kell ragadni, de nagyon fogsz hiányozni, majd naponta többször hívlak, sajnálom hogy ebbe kényszerültem, remélem hogy túl sokszor ilyenre nem lesz szükség stb stb. De az is lehet, hogy a kérdező párja azt gondolja, ezt biztosan tudja a kérdező is magyarázat nélkül, pedig nem, hiszen ő nem vállalkozó. Ha erről van szó, akkor egyszerűen meg fogják tudni beszélni a problémát.
2021. máj. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

12#

Meg lehet úgy is nézni a dolgot minden körbe nyáladzás meg udvarlás nélkül, hogy egy friss vállalkozást pandémia idején 2x olyan nehéz fenntartani és ezt anélkül is meglehet érteni, hogy mondani kellene. 🙄

2021. máj. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
"Semmi gond, nekem is bejött egy munka abban a hétben, 200km-re, hát akkor a lakás majd üresen áll."
2021. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

A 10-es válaszoló szépen leírta. Senki ,nem tulajdona senkinek. Munka az munka.

A külön kassza is érthető, ha megbeszéltétek. Nem ismerünk. Lehet,hogy nem tudod a pénzt jól beosztani. Az is lehet,hogy még a vállalkozásba pörgeti. Ti tudjátok.

2021. máj. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Egy hétre ment,nem egy évre.Külön kasszán,kvázi lakótársként élve,milyen stratégia tervekkel kellett volna előállnia? Milyen létfontosságu dolgokat kellett volna veled megvitatnia? Nem tűnt el szó nélkül,tudod,hogy hová megy és miért megy,akkor mi a problémád?Esetleg vétójoggal akartál élni-"Jenő!Az engedélyezett 100 km-es körzetet nem hagyhatod el!"Tényleg nem értelek.
2021. máj. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

16#

Ha már úgymond a párom mégha külön kasszán vagyunk is én úgy gondoltam eddig h azért az ilyet megbeszéljük. Vagy te szerinted erre semmi szükség mindenki oda megy a kapcsolatból ahol éppen dolga van. Esetleg közli h egy hét múlva érkezem. Szerinted ez így működik? Nem is értelek....

2021. máj. 23. 06:59
 18/34 anonim ***** válasza:

#17: De mit szerettél volna? Megmondani neki, hogy ne menjen? A pandémia idején veszítsen el egy munkát (és ezzel egy ügyfelet), csak mert egy hétig nem bírsz meglenni nélküle? Vagy engedélyt kellett volna kérnie? Miért is? Vagy kezdjen magyarázkodni, miért fontos a munka?

A 10-esben már írtam, voltam ilyen helyzetben.

Ha megkérdezem a férjemet, mi a véleménye, ugyanez a vége. Ugyanis ha nem mentem volna, elvesztettem volna a munkámat, hiszen az néha kiküldetéssel jár.

Ha húzta volna a száját, akkor is elmegyek, mert emiatt nem feltétlenül szerettem volna másik munkát keresni, esetleg több munkával, kevesebb pénzért.


Ha ezt nem tudod megérteni, akkor ott a kapcsolatban más alapvető problémák vannak. De ezen én nem lovagolnék.

2021. máj. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Szerintem akik szerint rendben van így, félre értik a kérdezőt. Ő csupán azt szerette volna, ha a párja a "Ha megkapom azt a munkát, nem jövök haza egy hetig" helyett azt mondta volna, hogy "ésszerűbbnek tűnik ott tölteni a hetet utazgatás helyett, szerinted is?"
2021. máj. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
56%

#20: Rendben. De ha erre nem az a válasz, hogy persze szívem, ez természetes?

Akkor hogyan tovább? Veszekedés, győzködés? Ha a másik azt akarja, minden este menjen haza, akkor munka után meg másnap reggel vezessen ennyit, ahelyett, hogy pihenne, csak hogy otthon aludjon?

Teljesen felesleges körök.

Nem egyszerűbb az, hogy ekkor és ekkor vidéki munkám van (kiküldetésen leszek), Dolgozni nem tudsz mellette, csak részmunkaidőben, mert péntekenként is óra van úgy tervezz, hogy nem leszek itthon?

A férjemtől sem várok el többet. Ha ilyen van, annyi, hogy tudjak róla, mert ha kell, úgy tervezem át a napjaimat.

Lehet, túl maradi vagyok, vagy túl régóta vagyunk együtt, de ez nálunk 28 éve működik. És kezdetben, a rózsaszín ködös időszakban is működött.

Társak vagyunk, szeretjük egymást. De emellett felnőtt emberek, egymástól független munkával. Sok mindenben vannak kompromisszumok, de ebbe az is beletartozik, hogy ezeket a dolgokat elfogadjuk.

Két külön ember, egyik sem alárendeltje a másiknak, nem a tulajdona, nem a szolgája, nem apja-anyja. Egyenrangúak.

Persze, ha egy buliról van szó, vagy pecáról a haverokkal, akkor igen, alap, hogy "szívem, mit szólsz hozzá?". És még lehet beszélni. De itt munkáról van szó. Ezen nincs mit megbeszélni.

Max annyit, mikor megy, és mikorra várjam vissza. Esténként meg ott a telefon, és az internet.

2021. máj. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!