Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Más kapcsolatokba nem beszélik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más kapcsolatokba nem beszélik meg ha az egyik fél egy hétre elmenne videkre dolgozni? Nem kéri ki a párja véleményét elvállalja e ?

Figyelt kérdés
Párommal 5 éve élünk együtt mint élettárs. / külön kasszán vagyunk / Ő belekezdett egy vállalkozásba az idén. Eddig itt a környéken dolgozott max 100 km ahonnan hazajárt minden nap. Tegnap közölte h ha megkapja a munkát egy helyen ami tőlünk 115 km van akkor kivesznek egy hétre panziót nem jár majd haza. Nekem az esik rosszul ebbe h nem megkérdez h mit szólok hozzá, hanem közli h ez lesz. Ő amúgy is olyan ember h nem igazan tűr el más véleményt mint az övé. Csak bólogatni lehet neki rá ha nem akarok cirkuszt. Tudom h persze másnak is dolgozik távol a párja, de gondolom ők megbeszélték és gondolom neki hazaadja azt a keresetet a párja tehát van miért csinálják. Engem se meg nem kérdez h mi a véleményem és mivel külön kasszán vagyunk ez az ő pénze lesz. Nekem csak annyit ad szinte haza ami a kajára és rezsire el is megy. Nekem ebbe így akkor mi a jó?
2021. máj. 22. 07:51
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

#20-hoz:

Ez a rész törlendő: "Dolgozni nem tudsz mellette, csak részmunkaidőben, mert péntekenként is óra van"


Egy másikból illesztettem be véletlenül (fogalmam sincs hogy), és nem vettem észre.

2021. máj. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
53%

20!


Nem feltétlenül lesz belőle veszekedés. Miért lenne? Értelmes emberek egy kapcsolatban megbeszélik a dolgokat, nem csak közlik a döntésüket.

2021. máj. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
54%

#22: Persze, de ezen mit lehet megbeszélni?

Megbeszéli, ott aludnék... Te is így gondolod? Persze... Mindenki happy, meg van beszélve.


De ha már van valami észrevétel. Nem feltétlenül veszekedésre gondolok. Csak ilyesmi, hogy én jobban szeretném, ha itthon aludnál. Akkor a pasi kössön kompromisszumot? Este munka után vezessen haza, reggel keljen fel korábban?

Vagy kezdje győzködni?

Ismétlem, nem szabadidőről van szó, buli a haverokkal, ilyesmi. Ez munka!

Persze, lehet róla beszélgetni, kell is, de ez az, amibe a másiknak nincs beleszólása. Véleménye lehet, azt el lehet mondani anélkül is, hogy a másik kikéri. Lehet észrevételezni. De ennyi. A munka az munka

2021. máj. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem nem a végeredmény szempontjából számít, hanem a közlés módja böki a kérdező csőrét. Gondolom ha előre szól neki a párja, hogy megpályázna egy munkát, ami kicsit messzebb van, akkor a kérdező is teljesen másképp reagált volna, mint így, hogy kész tények elé állítják. A férjem is mindig beavat a döntéseibe- mielőtt azokat véglegesítené. Munkával kapcsolatban is. Mindig az van, amit végül eldöntött, nem fogom hátráltatni, de azért jól esik, hogy meghagyja a lehetőséget nekem is, hogy ha van ellenvetésem, akkor arról beszélhessünk.
2021. máj. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

#24: Igazából egyik hozzáállással sincs baj, amennyiben ez a két félnél egyezik.

Itt igazából az lenne a kérdés, a kérdező hogy reagálta volna le, ha ezt a párja felveti, hogy mit szólna hozzá?

Természetesen én is beszélgetek erről a férjemmel, de nem kérem ki a véleményét, mivel én sem vagyok döntéshelyzetben. Megyek, vagy kereshetek másik munkát.

Egy vállalkozó meg nemcsak egy munkát veszít el így, hanem egy ügyfelet.

Az meg tényleg irreális elvárás lenne, hogy minden este menjen haza, hajnalban vissza, ahelyett, hogy pihennék. Na meg költség szempontjából sem mindegy.


De mint hangsúlyoztam, itt a fő szempont az, hogy a kérdező hogyan reagálta volna le, ha a párja ezt úgy veti fel, ahogy ő szerette volna. Belátta volna, hogy persze, ez a logikus, vagy elkezdte volna sorolni az ellenvetéseit?

2021. máj. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Írtad hogy mindenben ő dönt, ez csak a végkifejlet. Ide vezet ha egy fél eluralkodik. Nem tekint partnernek. Én biztos szakítanék ha ennyire leszarna párom. Nem a tavmunka a baj hanem az hogy fel sem merül benne hogy ebbe neked is lenne beleszolasod.
2021. máj. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

"Természetesen én is beszélgetek erről a férjemmel, de nem kérem ki a véleményét, mivel én sem vagyok döntéshelyzetben. Megyek, vagy kereshetek másik munkát."


De a kérdező párja nem beszélget erről, ő csak közli hogyan döntött.

Plusz, ha a te munkád eleve azzal jár, hogy x időnként kiküldetésbe kell menned, ezt anno a párod is elfogadta. Legyen az a pelda: eddig csak európán belül kellett menned max egy hétre. Most közli a főnök, hogy 3 hónapra kell menned Chile-be. Ezt te így közlöd a férjeddel, hogy drágám, hétfőn megyek Chile-be, 3 hónap múlva jövök, vagy leülsz vele, hogy figyelj drágám, 3 hónapra Chile-be kellene mennem, szerinted mi legyen?

A döntés pedig mindig a tiéd, nem kötelező minden munkát elvállalni.

2021. máj. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
54%

De itt most nem hónapokról, és nem külföldről van szó, hanem egyetlen hétről, sőt annak is csak az estéről, mivel napközben amúgy is dolgozik.

Nálam is benne van a pakliban, hogy bármikor küldhetnek külföldre, bár még nem volt rá példa. De volt kolléga, aki fél évet Amerikában vagy Kanadában töltött. Mondhatott volna német, viszont az a karrierjében visszaesést jelentett volna, ugyanis a korábbi pozícióját nem tarthatta volna meg. Valószínűleg én is mennék. És akkor nem úgy jelenteném be, hogy ekkor megyek, hanem elmondanám, hogy ez a helyzet, és úgy gondolom, el kell vállalnia, mert hosszú távon mindannyian ezzel járunk jobban. Itt már valóban fontos a tálalás. De basszus, ez most egy hét!

2021. máj. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
A kerdezo parja azt mondta,hogy HA! megkapja a munkat, AKKOR! fog ott aludni.Szoval ez meg nem is biztos,tehat elore szolt,beavatta a kerdezot a terveibe.Megis mi a francot kellett volna meg csinalnia?
2021. máj. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

29# így van beavatott de egyben kész tények elé is állított! És igen ez most csak egy hét de mint mondtam most indult nemrég a vállalkozás ha kapnak még munkát ami távolabb van gondolom akkor oda is megy és csak közli. Na jó végül is Igen mit is akarok itt ...elvegre legalább közli mi vár rám!

2021. máj. 23. 18:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!