Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet ráébreszteni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet ráébreszteni valakit arra, hogy komoly mentális gond lehet vele? Van itt olyan, aki ilyen helyzetben van a párja miatt? Milyen terápia oldja meg ezt?

Figyelt kérdés

Kezdek aggódni a párom miatt, egyre több jel utal arra, hogy valami nem oké vele. Már alapjáraton az, hogy verték gyerekkorában és az anyukája meghalt tizenéves korában, a nővérét pedig jobban szerették. Emellett fizikailag is nagyon gyenge, állandóan beteg, meg van fázva stb. Többször mondta, hogy kevésnek érzi magát, fél, hogy elhagyom, pár órát is alig bír ki nélkülem, folyamatosan kiszolgál és óvni akar mindentől. Ajándékot vesz, utána mondogatja, hogy melyik férfi ilyen figyelmes a párjával? Vagy pl. mindig velem akarna aludni és nem bírná ki külön és szerinte ezt is értékelnem kéne, hogy így ragaszkodik az együttalváshoz. Az önértékelését azzal kompenzálja, hogy állandóan mondja, mennyire jó szakember a munkájában és egy átlagos huszonéves fiúhoz képest ő mennyire érett és becsületes. A családtagjaimat is mindig meglepi valamivel, ezek után is mindig mondja, hogy még a szeretteimre is hogy figyel. Otthonról dolgozik, senkivel se ápol semmilyen kapcsolatot, maximum szakmait. Alapvetően kb. lenézi a korosztályát meg elég fekete-fehéren gondolkodik a világról, szerinte pl. ha valaki huszonévesen kiül rakpartra sörözni, az gyerekes és szánalmas. Azért szakította meg mindenkivel a kapcsolatot, mert zavarta, hogy szerinte éretlenek hozzá.


Lényeg a lényeg, azt érzem, hogy csak én vagyok neki, tőlem vár megváltást, de én nem vagyok szakember, nem tudom ezeket helyretenni benne. Látom rajta, hogy szenved, néha már olyanokat mond, hogy minek él meg hogy senki se szereti, a családja se, nincsenek barátai stb. Van valaki hasonló helyzetben? Lehet ezt orvosolni valahogy?



2021. máj. 25. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Ahhaaaaa!


Ez már volt egyszer!


Az volt a bajod, hogy mindenkit lenéz a párod, megmondtuk, hogy nem normális, erre még mindig érdekel, mit gondolunk. Ha nem változtatsz nem csak neki van baja, hanem neked is.

NEM a te dolgot ráébreszteni, hogy gondja van, sem megoldani azt!


Lépj ki a dologból!

2021. máj. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
En sem ertem, hogy mi ennek a kapcsolatnak a lenyege. Van egy arra totalisan alkalmatlan egyed, osszejossz vele, majd utana vakarod a fejed, hogy mit lehetne vele csinalni? Semmit. Neked itt nincs dolgod. Olyat keress kapcsolatra, aki alkalmas ra anelkul, hogy neked barmit is kene rajta valtoztatni.
2021. máj. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Igen, én is emlékszem erre, ő volt, aki kicikizte a kapucnis pulcsis fiatalokat meg a zenehallgatást, ő ennél sokkal komolyabb volt mindig is.

Mondjuk szerintem ez a kisebbik gond. A nagyobbik, hogy így rádtelepszik, gyakorlatilag behálóz, saját élete meg nulla.

Én azért picit félnék tőle...

2021. máj. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem egyszer volt már ez a kérdés, hanem minimum kétszer.


Már leírtam százszor, milyen volt az én mérgező kapcsolatom egy olyan emberrel, akit szintén megsajnáltam, mert mégiscsak rossz gyerekkora volt, stb. Nem hogy bennem is rengetegszer megfordult az öngyilkosság gondolata, de már a testi egészségem is kezdett rámenni. Hajhullás, krónikus fáradtság, egy jó kis inzulinrezisztencia, folyamatos hányinger... Miközben ő is bizonygatta, hogy szeret.


Igazából azt csinálsz, amit akarsz. A te döntésed.


Egyet jegyezz meg, de emlékeim szerint már írtam: aki nem akarja, hogy megmentsék, azt nem lehet megmenteni. Az ember saját elhatározásból változik, nem azért, mert te "jót akarsz neki". Az elhatározás mellett kitartás is szükséges, hogy végigmenjen a megkezdett úton. Persze sok nárcisztikus pl. elmegy pszichológushoz a párja unszolására, de az általában csak azért van, hogy befogják a másik fél száját. Mindegy, a döntést nem én hozom meg, hanem te.

2021. máj. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jé, erre én is azonnal emlékeztem, hogy vót má'.
2021. máj. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Teged hogyan lehet raebreszteni, hogy hagyd mar ott? Javasolj mar valamit pls.
2021. máj. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Ezt a kérdést már legalább 2xer olvastam itt az elmúlt 1 hónapban....

Mi olyan választ nem kaptál itt eddig ami miatt 2 hetente ki kell írni ezt a kérdést?

Ugyanolyan agyhalott vagy mint a párod.

El ne hagyd!!!!

2021. máj. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, minimum kétszer, ha nem háromszor, fel volt már téve ez a kérdés. Mégis milyen válaszokat vársz még?
2021. máj. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Még írd ki párszor, de nehogy szakíts vele. Aranyból van a frka???

Nincsen élete, sem barátai, ő a nagymenő, mindenki lúzer, ráadásul még kontrollmániás is.


Értelmes nő ilyen szánalmas gyereket már rég kivágott volna.

2021. máj. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

[link]


Ide küldd el a párodat

2021. máj. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!