Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire nehéz párkapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire nehéz párkapcsolatban lenni egy depressziós emberrel? Hogyan jöttetek ki egymással, akinek mentális beteg párja van/volt, illetve javult a helyzet?

Figyelt kérdés
Depressziós, pánikbeteg, agorafóbiás, bipoláris, skizofrén, borderline, szociofóbia, egyéb mentális betegségek.

2021. jún. 9. 10:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Párkapcsolatban lévő mentális beteg válaszolókat is várom természetesen.
2021. jún. 9. 10:55
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valtozo, mikor jott egy-egy hullamvolgy, akkor kibirhatatlanul kegyetlen volt, maskor pedig normalis kapcsolat volt. De mivel nem volt hajlando beismerni a betegseget es igy kezelni sem lehetett, egyre sulyosbodott. Olyannyira, hogy muszaj volt elkoltozzek. A mai napig nem ismeri be a betegseget, s azt hogy ez elviselhetetlen a mellette levonek.
2021. jún. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szorongásos depresszióm van, biztos, hogy vannak időszakok, mikor nehéz velem, de tudatosan odafigyelek a kommunikációra és arra is, hogy soha ne a másikon vezessem le, ha valami bajom van. Így elég jól működik a kapcsolatunk, szerencsére párom nagyon megértő, meg tudok vele beszélni mindent, de odafigyelek arra is, hogy ne tőle várjak terapeuta szerepet, ne őt terheljem mindennel. Az igazsághoz tartozik, hogy amíg rosszabb volt az állapotom, nem hiszem, hogy alkalmas lettem volna kapcsolatra, nem is ismerkedtem addig.
2021. jún. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én borderline vagyok. Hát nem is tudom, a férjem elképesztően jól tolerál. Jobban elvisel, mint én saját magamat. A legjobban őt a dühkitöréseim zavarják, ami érthető, elég kiábrándító jelenség, pláne egy nő esetében. De nagyon jól kezeli. Tényleg le a kalappal előtte. Igyekszem én is normálisan viselkedni, de egy mentális betegség pont attól betegség, és nem egy sima hiszti, hogy az ember nem tudja saját magát kontrollálni. Aki összeköti az életét egy mentálisan beteg emberrel, annak el kell fogadnia, hogy sosem lesz teljesen normális az illető.
2021. jún. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én depressziós voltam, párom meg nagyon türelmes.

Mindig kitartott mellettem és már tökéletesen vagyok.

N29

2021. jún. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbb mentális betegségnél az elfogadás,megértés segíthet.És ahogy az 5-ös válaszoló írta a kitartás is,hogy végig mellette van.

Nekem mikor szocfóbiával volt kapcsolatom,az nagyon felemelő érzés volt,mikor éreztem hogy a párom elfogad úgy,ahogy vagyok.Nekem annyi elég is volt.De egyébként manapság sok embernek van problémája,nem feltétlenül mentális betegség,de ritka mikor valaki tökéletes!

Én úgy próbálok kapcsolatot kialakítani,és megtartani,hogy igyekszem tenni a betegségem ellen.Egy példa: Ha a párom szeret néha elmenni társaságba a barátokkal pl.,és jól esne ha vele tartanék,akkor erőt veszek magamon és elmegyek.Nem mindig,de néha próbálok tenni a kedvébe a betegségem ellen.És ezt értékelni is szokták az emberek.Hisz tudja jól hogy nekem az mennyire problémás,mégis megteszem érte.És nyilván kölcsönösen kell hogy működjön.Ha a másiknak problémája van,hiába van mentális betegségem,nekem is megfelelően kell hozzáállnom az ő problémájához.Figyelni kell a másikra,próbálni megérteni,elfogadni,és nem hagyni hogy elhatalmasodjon a probléma rajtunk.

2021. jún. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó kaland volt, de 2-3 havonta kidobott, tehát nem miattam lett vége, mindenesetre brutál ideggyilkos volt. Amúgy bipoláris az illető
2021. jún. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!