Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a férjem nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a férjem nem szeret ott lakni, ahol én lakom, és azt akarja, hogy költözzünk? (Én viszont maradni akarok)

Figyelt kérdés
Jelenleg a szüleim kétgenerációs házában lakunk egy külön bejáratú, elszeparált házfélben. Elég kényelmes, szép, 2 szoba+nappalis lakás terasszal. Én mindig is nagyon szerettem itt lakni, mert csendes környék, jó a levegő, ki lehet ülni napozni. Van itt egy kis virágos és veteményes kertem is, amit még régebben csináltam. Pár hónapja költöztünk össze a párommal, azelőtt ez a házrész ki volt adva. Mivel ez a szülői ház, így természetesen nem kell albérletet fizetni, sőt a szüleim még a rezsit is állják, mert azt mondják, hogy addig amíg itt lakunk, inkább gyűjtögessünk arra, hogy pár év múlva mi is saját házat tudjunk venni. A férjemnek viszont nem tetszik, hogy itt lakunk, ő már most elköltözne innen egy albérletbe, lehetőleg be a városba. Az elején még jó ötletnek tartotta, hogy itt lakunk, de most valahogy látom is rajta, és mondja is, hogy elégedetlen ezzel a helyzettel, pedig nem értem mi a fő probléma, itt megvan minden. Egy picit meg tudom érteni, mert ő napi 1,5 órát utazik a munkahelyére, de azért ez nem egy borzasztóan hosszú idő, sokan ingáznak ennyit. Én napi fél órát utazom, de szerintem az a plusz 1 óra már nekem sem számítana sokat. De viszont ha albérletbe mennénk, jóval kevesebbet tudnánk félrerakni önerőre, szóval akkor kb. esélytelen lenne az, hogy egyszer saját házba költözünk. És én lakásba se szeretnék menni, nekem kell a nyugalom, a kert, sosem laktam még lakásban. Házat bérelni pedig egy vagyon. A mostani helyzetben viszont kényelmesen ellennénk. A szüleim tényleg rendesek, nem szólnak bele az életvitelünkbe, a párommal sincsenek egyáltalán rossz viszonyban. Hogyan tudnám meggyőzni őt, hogy mégis jó itt lakni?

2021. jún. 9. 21:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
62%

Ertelmetlen vagy sem az alberlet, ezt mindenki dontse el sajat maga, de ha egyszeruen szarul erzi ott magat a parod, akkor fejre is allhatsz, nem fog maradni. Max nelkuled megy, de megy.

Probalj meg egy picit vele is foglalkozni kerdezo, ne csak magaddal es a te igenyeiddel es kenyelmeddel.


Egyebkent nekem is ismeros ez a kerdes, nagyon is.

2021. jún. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
75%
Mingli kapcsolat.
2021. jún. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes.Szóval egy agyatlan személynek tartod a párodat.

Mert szerintem biztosan elmondtad már neki,hogy te hogy látod .Csakhogy ő mégsem érzi jól magát!Es ez a lényeg!

Azt várod,hogy mi adjunk tippeket,hogy tudnád meggyőzni.De mégis miért kéne győzködni,ha ő maga a te állaspontod vélt előnyeit figyelembevéve, sem érzi jól magát?

Nem vagyunk egyformák.Pld volt egy ismerősöm,aki a Nyugati -téren lakott.Azt mondta,hogy el nem költözne onnan semmi pénzért sem.Én meg fenn voltam nála,és pár óra múlva alig vártam,hogy hazaérjek a zöld kis kertembe.

Na, ez az amit hiába magyarázott volna én,vagy ő,hogy meggyőzzük ki ki a másikat arról,hogy milyen rossz helyen lakik ,és jobb lenne elköltözni.Tudtunk egymás erveiről,mégis felesleges lett volna.

Egyszerűen szeretne teljesen maga ura lenni,saját kuckóba,ami nem jótétemény,vagy kegy valaki részéről.A szüleidet meg nem szerwtne megsérteni,ezért nem mondja.

De ez csak tipp.

A valódi okot neked kell megtudnod tőle.

2021. jún. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene neki a férje kis lelkét ápolni?


Racionális döntés egyértelműen az, ha nem mennek albérletbe. Nem kell a túlzott büszkeség, fogadja el, hogy a jelen helyzetben ez van.


Az egyetlen eset amikor szerintem is költözni kellene, ha a szülők beleszólnak abba, hogy élnek

2021. jún. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!