Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek a távkapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a távkapcsolatról?

Figyelt kérdés

Mennyire normális az, hogy mikor távol vannak a felek egymástól non stop kapcsolatban állnak egymással, hogy ne tudják megcsalni egymást, például Skypeon?

Mennyire fárasztó, vagy jó ez?



2021. jún. 15. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nem kapcsolat. Főleg ha max. 3-4 hónapon belül esélyetek sincs össze...vagy legalább emberi távolságra költözni.
2021. jún. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
4 évig éltem így és de, kapcsolat volt. Az elején 3 havonta tudtunk találkozni, majd havonta, később 3 hetente. 1500 km volt a táv. Az összes szünetet, ünnepeket együtt töltöttük. Viszont, tudtuk hogy mibe mászunk bele. Nagyon jól átgondoltuk, hogy megéri-e nekünk ez a szok vesződség. Mert igen, a távkapcsolat rendeteg vesződséggel jár, ha az ember tényleg komoylan gondolja és nem csak úgy elvannak. Először is, ott a bizalom kérdése. Egy ilyen kapcsolatban a legkisebb gyanú sem merülhet fel, mert akkor megette a fene az egészet. Ha az egyik fél azon gondolkodik, hogy jaj most vajon megcsal-e a másik, annak a kapcsolatnak már befellegzett. A másik a belefeccölt energia- és anyagi ráfordítás. Értem itt ezalatt, hogy hiába vagy fáradt, hiába dolgozol két helyen, este akkor is le kell ülni videótelefonálni 1-2 órára, mert másképp nem tartható fenn a kapcsolat. Beszélni kell sokat, fenn kell tartani az érdeklődést, napközben is üzeneteket váltani, vicces vagy érdekes képet videót megosztani stb. Szóval állandóan online jelen lenni és elérhetőnek lenni a másik számára. Az anyagi ráfordítás pedig nyilván logikus, főleg ha nagy a táv: az utazások megszervezése és finanszírozása. Egyszer ha majd lesz elég időm, lehet összeszámolom, hány millió forint ment el csak a repülőjegyekre 4 év alatt. Egy ilyen kapcsolat azonban em tartható fenn örökké. Már az elején érdemes datálni egy végdátumot, ameddig ez az állapot fennáll. Akkor ez hajtja mindkét felet előre, hogy előbb utóbb elérjék a vágyott célt, az összeköltözést. Fontos tudni, hogy mt vállal az ember ezzel az egész hercehurcával. Nem mindenkinek való, és nem mindenkiért éri meg ilyen bonyolult kapcsolatba belemenni. Azzal a hozzáállással pedig, hogy "majd lesz valahogy" meg pláne nem érdemes.
2021. jún. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi 2 es, egyutt vagytok ma is?
2021. jún. 15. 19:27
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
#2-es vagyok. Igen, együtt vagyunk. Ma már a férjem és természetesen már jó ideje együtt élünk.
2021. jún. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
H*eség, mert közben valaki úgyis megcsalja a másikat...
2021. jún. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Semmi értelme. Kell heti több találkozó, hogy mélyüljön.
2021. jún. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

#2-es jókat írt, de azért ahhoz, hogy ez így működjön, nagy mázli is kell.

Voltam távkapcsolatban, de soha többet. A baj nálam ott kezdődik, hogy nem érzem ilyenkor, hogy mellettem van, nem tud kialakulni egy összehangolódás. Az pl., hogy egy, vagy két hetente hétvégén együtt vagyok valakivel, az édes kevés, eleve leszűkíti a találkozók időtartamát, be van skatujázva, és mi van akkor ha valami valamiért nem ér rá éppen, mert beteg vagy akármi történhet, ami meghiúsítja, akkor várj plusz még a következő alkalomra, ez nem működik, talán az esetek 1%-ában, bár már a video-chat sokat javít ezen. Az másik kérdés és valóban egy bizalom, hogy elhisszük a másikról, hogy nem csal meg, de ezt azzal befolyásolni nem fogjuk tudni, hogy állandóan lekötjük telefonálásokkal.

2021. jún. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kivétel erősíti a szabályt. De szerintem az esetek 99%-ban szakítás lesz belőle.

Persze korfüggő is lehet, megeshet, hogy ha x év együttélés után alakul ki egy ilyen helyzet, és már amúgy sincs túl sok szex meg intimitás a kapcsolatban, akkor ez nem gond, de egészséges fiatal emberek nem fogják sokáig bírni.

2021. jún. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!