Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális viselkedés tőlem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális viselkedés tőlem, hogy azért kezdek kiábrándulni a páromból, illetve a szüleiből, ahogyan viselkednek az állatokkal?

Figyelt kérdés

Már évek óta rendszeresen azt kell néznem, hogy lebabáznak a nősténymacskák, és amelyik macskák nincsenek továbbadva, azok minden oltás és vizsgálat nélkül szinte magukra vannak hagyva az udvaron, (persze kaját meg vizet kapnak), és sajnos nagyon sok közülük olyan betegségben hal meg, amire lett volna megelőző oltás.


Amikor felhoztam, hogy ivartalanítsák a macskákat, akkor azt mondták, hogy nem, mert csak. Nagyon komoly érvelési készség. Fogamzásgátlót pedig nem adnak a macskának, mert mindig elfelejtik, meg hát kinek lenne ennyi ideje és pénze a macskákkal például rendszeresen orvoshoz járni.


Amikor pedig megkérdeztem, hogy miért van az, hogy a macskák kvázi születésük után a szerencsére vannak bízva, akkor azt a választ kaptam, hogy falun így szokás.


Komolyan mondom nagyon dühít, hogy a macskák életét ennyire elbagatellizálják, én értem, ha nincsen idő/pénz ennyi kismacskát rendszeresen nézni, hogy egészségesek-e illetve vinni őket orvoshoz, stb, de akkor miért nem ivartalanítják a macskákat?


Nem bírok ránézni a cicákra, úgy, hogy tudom, hogy ennyire le vannak szrva, mivel őket is teljes jogú életnek tartom, akiknek joga lenne a boldog, és egészséges élethez, és az, hogy kvázi le vannak szarva, az napról napra egyre nagyobb un szimpátiát ébreszt bennem.


2021. jún. 24. 10:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
A falu már csak ilyen. Ott a természetre bízzák a dolgokat. Hogy ez jó vagy rossz? Mindenki döntse el maga.
2021. jún. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Falun tényleg így szokás. Ott természetes kiválasztódás megy. Van aki enni sem ad nekik így megtanulnak egerészni. A nagy felnőtt macskák igazi predátorok.

Ettől függetlenül a nőstény cicát elviheted te is műtétre, akkor nem fog többet szülni..

Azthiszem 25ezer forint volt nekünk is, azóta éjjel nappal bathatnak. Nem kell félni a kiscicáktol🙂

2021. jún. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%

Bennem párkapcsolati szempontból az ébresztene ellenszenvet, hogy azt hiszed meg kell vitatnia az anyámnak veled az állattartási szokásait!


Mégis mi közöd van neked az én anyám és apám állattartásához?


Amúgy ja, falun nem házikedvenc a macska, mint városban, hanem megtűrt állat, mint mondjuk egy veréb. Úgy képzeld el, mint városban a galambokat. Van, aki eteti itatja őket, de nagyrészt szabadulnának tőlük, és ezért nem akarnak pénzt áldozni, mert nem érzik az ő dolguknak. Nem is az, az államé, mint az utcai macskák helyzete.. Aztán, ha odarepül az emberhez pár galamb, azért csak szór ki nekik morzsákat, ha haldokló madarat(pláne ha fiókát lát) segít neki, nem akarja direkt elütni őket, de amúgy nem nagyon érdekelnek senkit.


Azok a macskák, akiket te házikedvencként kezelsz, nem a házikedvenceik, csak megismerik az oda járó macskákat, mert könnyebb felismerni, mint a galambot. Ha ott van, kedvesek vele, segítenek életben tartani, de ennyi.


Ez vidéken így van. Tudooom, szerinted egy macska többet érdemel, mint egy galamb, mert szőrös és cukibb és nem repül el ha meg akarod simogatni, de azért csak megérted, hogy a világ egy része másként látja.


Szóval szerintem vegyél vissza a modorodból és örülj, hogy nem bántalmazzák az állatokat, ugyanis falun a hogyan szabaduljunk meg a nem kívánt szaporulattól elég öhm.. radikális.


Szerintem etetik, itatják a kóbor állatokat, segítenek gazdát találni a kicsiknek, na meg vidék, nem fogja őket akkora eséllyel elcsapni az autó, mint városban.. Jó dolguk van azoknak az állatoknak, és jó emberek a szüleik! Nem az ő dolguk, idejük pénzük ivartalaníttatni a kóbor macsekokat. Szerintem nem chipezettek, nem az ő állatuk, nem érzik annak!

2021. jún. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%
Sose ivartalanítottunk egy macskát sem. Hogy miért? Azért mert amint lettek szép cicák egészségesek stb tényleg semmi bajuk vagy ellopták őket vagy elütötték vagy az anyjuk elvitte őket nagyobb korukban mikor már nem volt szükséges az anyjuk teje. Ezért költsek rájuk ennyi pénzt? Jah meg van amikor elkapja őket a szomszéd vagy éppen kóbor kutya. Igen tudom sláger hogy öntsek betonból 6m falat akkor nem mennek el na persze....bocs de nem fogok száz ezreket költeni ilyesmire sem kenelre sem egyéb másra. Alap betegségekre gyógyszert adok nekik és ennyi. Nem mondanám olyan hűséges állatnak mint a kutyát hát ezért nem is költekezek rá. Ha téged zavar más hogy csinálja hát fizesd akkor ki vagy nem kell többet oda járnod vagy szakíts ennyi.
2021. jún. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%

Városi vs vidéki emberek. 😂


A macska azért van, hogy a pajtába levadássza az egeret. Kénytelen jól csinálni ha nem akar éhes lenni. Nem Whiskas meg utyulu-putyulu kis cuccosok neki. A macskának dolga van mint mindennek. Életképes, ha nem elhullik. Ilyen a természet. A városi ember többre néz egy állatot mint a szomszédjat. Ez helyes? A vidéki emberek még érintkeznek a természettel, a városinak a természet már testidegen dolog. Nem hiszem hogy ezzel a beteg szivárványos agyhalállal kellene felüliratni a természet millió éves szabályait.

2021. jún. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%
Szerencsére nem mindenhol ilyen a felfogás vidéken. Én megértelek kérdező, a hideg futkos a hátam az ilyesmitől.
2021. jún. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
6. Küzdj a %-ért, csak szépet mondj, olyan szivárványosat! Csináld at mint a többiek, egy kérdés alá válaszolj vagy 5x, okosan, mintha 5 különböző ember írna.
2021. jún. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem túlzásba esel. Nem bántalmazzák a macskákat, csak nem a saját házicicáiknak tekintik. Nem hinném, hogy bánnák, ha te befogadnád őket és kifizetnéd, amit szerinted kell. De ha nincs rá kapacitásod, fogadd el, hogy nekik sincs.

A mi nyaralónknál (pedig budapestiek vagyunk) is szokott egy vagy több macska és olykor kutya is lenni, akinek kirakunk enni olyat, ami megmarad és persze akkor visszajár. Ettől még nem a miénk. Nagyon aranyos, néha meg is megsimogatjuk, aztán megy a dolgára ki tudja, hová.

2021. jún. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%
Azért egy ivartalanítás rájuk férne. Ezek a macskák nem csak a rágcsáló, de a hasznos madárpopulációt is rendesen tizedelik.
2021. jún. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

#5 Ha a természet szabályait nézzük, a fogyatékos gyereket is hagyni kéne meghalni, mint Spártában. Abszolút természetidegen, ahogy gondoskodunk a beteg, fogyatékkal élő és idős emberekről is. Nem várjuk el, hogy csendben felforduljon egyedül a grandfater, ha már nem tud felkelni enni.

Most erre mondhatod azt hogy az más, mert a saját fajtánk, de az állatvilágban a saját fajtársaikkal is kegyetlenek. Mi emberek tudunk gondoskodni a ránk bízott életekről, egyáltalán tudjuk értékelni az életet.

Nem nagy ár megműttetni legalább a nőstény macskánkat azért, hogy kevés szenvedést okozzunk az állatok elhanyagolásával. És akkor csodálkoznak, amikor a vidéki embereket lenézik. Én nem a születése alapján nézek le valakit, hanem a mentalitása alapján, ez pedig suttyó falusi mentalitás aminek nincs helye egy normális világban vidéken sem.

2021. jún. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!