Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Velem lenne a baj ?

Figyelt kérdés
Négy éve élek együtt a párommal. Volt párja egy csodaszép nő , akivel kapcsolatunk során egyszer beszélgetett , majd kérésemre befejezte vele a kommunikációt. Nem tudom elengedhetetlen a tényt hogy őt bemutatta az anyjának , engem pedig nem. Ekkor ő 15 éves volt , állítás szerint gyerekes komolytalan kapcsolat volt az övék (3 évig) míg a velem való kapcsolata komoly és együtt élünk négy éve , mégsem mutatott be mondván , hogy az anyukája nem szeretné ezt , mivel beteg és nem akarja hogy szerencsétlen betegségéből kifolyólag én szomorú lennék ha ő eltávozna. Teszem hozzá , az előző barátnőjét annak ellenére vitte haza hogy az anyja nem akarta ezt. Velem lenne a probléma? Úgy értem , engem ez nagyon sért és az önbizalmam q nullára csökkent mivel szemmel láthatóan sokkal szebb és jobb alakja van mint nekem. Évek óta nem tudom kiverni a fejemből, nagyon bánt és nagyon rosszul érzem magam. Mit lehet ilyenkor tenni ?

2021. jún. 24. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a dolognak semmi köze az ex barátnőhöz, azt, meg hogy összehasonlítod vele magad felejtsd el. Ha 4 éve együtt vagytok, téged szeret, tetszel neki, akkor ezen nincs miért gondolkoznod.

Az viszont fura indok, hogy valaki beteg, és azért nem akar veled megismerkedni, hogy ez később neked ne fájjon. Ő most él, nem kellene ezzel foglalkoznia, nem beszélve arról, lehet, hogy meggyógyul, és 100 évig fog élni.

2021. jún. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Igen veled van a baj.
2021. jún. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eleinte kapcsolatunk elején oda akart vinni ? De ezt anyuka nem akarta. Azért hasonlított össze vele magam mert azokat q dolgokat ő megkapta amiket én nem , viszont vágyom rá. Anyuka szerette a volt barátnőt és közölte hogy senki sem fog hozzá járkálni más nő formájában. Abban pedig igazad van hogy okkal van velem és nem vele. Az pedig hogy anyuka beteg , sajnos nagyon beteg és nem valószínű hogy felépült.
2021. jún. 24. 11:33
 4/8 Ramos ökle ***** válasza:

Talán csak olyan féle az anyja, aki nem nagyon szereti, ha nem a kedve szerint történnek a dolgok. Lehet, h az anyjának a régi csaj volt a kedvence, és emiatt esetleg még most is cseszteti a srácot, vagy egyáltalán nem akarja, h bárkije is legyen, mert ragaszkodik a fiához. Ilyen helyzetben nem akarja a barátod feszültségnek kitenni őt és téged, főleg úgy, h az anyja elvileg beteg.

Ha esetleg nem ez a helyzet, és más oka van a dolognak, az baj, de ezt nehéz lenne kideríteni, ezért a legegyszerűbb megoldásra gondoltam.

2021. jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Engem is ezzel baszogat a párom hogy mutassam ve, de nem értem miért fontos ez. Ti azt hiszitek akkor lehettek biztosak a kapcsolatban ha otthon is bemutatnak ? A fenét. Nem mutat be mert nincs kedve valószínűleg jó indokkal. Kész
2021. jún. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ramos ökle.

Igen , igazad van , most hogy így ezeket leírtad már én is látom hogy ez a helyzet mivel anyuka azért is haragudott rá hogyha kezdetekben nálam aludt , amikor osszekoltoztunk akkor pedig teljesen kiakadt.

Anonim válaszoló.

Az , hogy ti milyen helyzetben vagytok a kommentedbol nem derül ki ki , valószínűleg igen mérges lehetsz és feszült, ami persze nem baj , de inkább a problemadra próbálj megoldást találni ahelyett hogy rosszindulatúan baromsagokat beszélsz:)))

2021. jún. 24. 13:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szempontból veled van a baj, hogy az önbizalomhiányodat kezelni kellene. Egy ideig nekem is az volt a bajom, hogy a párom összes exe szebb volt nálam (szerintem), jobb alakjuk, stb. Azon túl, hogy próbálok lefogyni, hogy azzal kicsit rendbetegyem az énképemet, a másik, amit meg kellett értenem, hogy ennek ellenére nem azért van velem, mert nem lehetne szebb nője, hanem mert 1. attól még, hogy én magamnak nem tetszem, neki igenis tetszem, 2. emberileg, párkapcsolatilag, szerelmileg, stb. olyan dolgokat adok neki, amit más nem tudott. Nem pótléknak vagyok neki, hanem mert szeret így, ahogy vagyok. Valószínűleg a párod is így van vele. Ezt csak te tudod helyrerakni magadban: egyrészt elfogadod magad, másrészt tehetsz is magadért, pl. ha szted nem elég jó az alakod, lefogyhatsz, izmosodhatsz, stb. Nem a párodért, hanem magadért elsősorban.


A másik pedig, hogy valószínűleg a párod nem akarja jobban stresszelni az anyját. Normál esetben azt mondanám, hogy papucs a párod, hogy nem áll ki érted, de ahogy írtad, egy elég beteg emberről beszélünk, aki valószínűleg záros határidőn belül meghal, aki mégiscsak az anyja. És nyilván a párod szeretne vele minél több időt tölteni fölösleges csatározások nélkül, nem akarja tovább stresszelni, stb. Nem tudom, helyes-e, amit tesz, és nem kéne-e erőszakosabbnak lennie, és elvinnie, de lehet, annak is rossz vége lenne. Sajnos ez egy nagyon kellemetlen helyzet, én azt mondom, legyél megértő. A legtöbb, amit tehetsz, hogy sokat beszélgetsz a pároddal.

2021. jún. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne belevágnod egy pszichoterápiába, mert a gondolkodásoddal lerontod a saját életminőséged. Másokhoz hasonlítgatni magad akkor sem egészséges, ha az a másik bármilyen érték lenne a párod szemében. Az is árulkodó, hogy korlátozod a párod emberi kapcsolatait, ilyet bántalmazó kapcsolatokban szoktak, jellemzően szintén sérült önértékelésű felek. Jó lenne ebből kijönnöd és mivel magadat belülről nem látod, kell hozzá egy jó szakember.

Beteg embereknek gyakran vannak fura kívánságaik, én sem feltétlenül örülnék neki, ha idegenek betegen látnának először.

2021. jún. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!