Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elvárnátok, hogy a hétvége...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvárnátok, hogy a hétvége megtervezésénél a párotok először veletek egyeztessen?

Figyelt kérdés

A barátommal pár hónapja vagyunk együtt. Nekem korábban volt egy hosszabb kapcsolatom, egy 3,5 éves, ott teljesen természetes volt, hogy először egymással egyeztettük a dolgokat, hogy ki mikor ér rá és utána a többi, egyéni elfoglaltság.


A jelenlegi barátomnál ez valahogy nem működik.... Általában ő az elfoglaltabb, én igyekszem alkalmazkodni hozzá. Viszont ez a hétvégém most nekem alakult úgy, hogy mindkét napra lett programom. Szombaton anyukám 60. szülinapja alkalmából szervezünk egy meglepi bulit, vasárnapra pedig már hetekkel ezelőtt elígerkeztem segíteni egy barátnőmnek valamiben, ez egy fél napos program lesz, kora délutánig fog tartani.


Ezeket a barátomnak kb 2 hete mondom, hogy ez a hétvégém ilyen lesz. Anya meglepi bulijára is elhívtam, de mondta, hogy nincs annyira kedve eljönni, mert még nem ismeri annyira anyát.


Most tervezzük a hétvégét és kérdezte, mikor találkozzunk hétvégén. Mondom kizárásos alapon vasárnap délután/este, mert a bulira nem jön, vasárnap pedig dolgom lesz. Erre közli, hogy ő egy barátjával vasárnap estére leszervezte, hogy teniszezni mennek... Én pedig beszóltam neki, hogyha tudom, hogy ő csak a hétvégén egy délután/este ér rá, akkor nem feltétlenül arra szervezek be magamnak programokat... És ezen osszevesztunk, hogy a barátját már 1 hónapja nem látta stb. Vegulis valahol jogos és érthető, de nekem nem esett jól, hogy ennyire nem veszi figyelembe, hogy én mikor érek rá (és ez egyszeri alkalom, covid óta kvázi nulla programon), pedig az esetek nagy részében mindig én alkalmazkodom az ő programjaihoz.


És akkor mondja, hogy eljön anya szülinpai bulijára akkor, és együtt tudunk lenni... Mondom, csak ezért ne gyere, pláne ha ennyire kedved sincs hozzá (érdekes mód múlt héten mikor hívtam, élből elvetette). Nyilván ilyen B opciónak jó ez, de a saját szabadidejét mással beszervezi...


Lehet én vagyok érzékeny, és harplis, nekem fontos az együtt töltött idő és eleve nem vagyunk annyit együtt, amennyit én szeretnék, exemmel egyszerűbb volt a talikat leszervezni, nem kellett egymáshoz 2 órát utazni meg ilyenek. Eleve tök keveset talizunk és nekem ezért lett volna fontos, hogy a hétvégén picit tudjunk egymásra időt szánni....


Csak nekem fontos ez ennyire?


Őszintén mondjátok el, mert lehet én vagyok túl érzékeny és jó lenne tanulnom ebből, hogy a későbbiekben talán másképp álljak hozza.


Köszönöm a válaszokat


2021. jún. 25. 00:01
1 2
 1/14 Noren1989 ***** válasza:
100%
A sallang elolvasàsa nélkül: igen.
2021. jún. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem tom, szerintem ő ezt nem agyalta ennyire túl. Simán jó volt a barátjának meg neki is a vasárnap és akkorra megbeszélték. Ne húzd ezen fel magad, teljesen felesleges. Anyukád meglepi bulijára is te kedvedért menne, nem azért, hogy a számára egyelőre kvázi idegen anyukáddal meg a családdal ünnepeljen. Örülj neki, hogy ezt a gesztust tette feléd és legalább akkor együtt lesztek a hétvégén.
2021. jún. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Épp ez esik rosszul, hogy ennyire sem velem tervez, higy belegondoljon, mikor érnénk rá hétvégén találkozni.
2021. jún. 25. 00:14
 4/14 A kérdező kommentje:

Lehet másképp gondolkodunk totálisan a barátommal. Én tuti máskorra szerveztem volna barátnős programot, ha tudom, hogy a barátom csak az egyik délután ér rá egész hétvégén...



Pláne hogy ez a barátja konkretan 2 utcára lakik tőle... Én meg 2 óra utazásra :D

2021. jún. 25. 00:16
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem másképp gondolkodtok, nem hiszem, hogy meg akart volna bántani, simán nem gondolt bele és rábólintott a vasárnapra. Látszik abból is, hogy felajánlotta cserébe a szülinapot. Fixáljátok le előre már a hét elején a hétvégi közös programot, aztán egy biztos időpont mindig lesz és úgy lehet szervezni.
2021. jún. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5-ös ez jó ötlet :) köszönöm a tanácsot!


Hat igen, lehet tényleg nem gondolt bele, mert általában én alkalmazkodom mindig és lehet most emiatt nem jött magától neki, hogy kivételesen neki kéne... Talán.

2021. jún. 25. 00:24
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem túlgondolod, ha találkozni akartok akkor szervezzetek le előre a dolgokat és ennyi ha ben jó valami valamikor akkor fixaljatok le egy másik időpontot.
2021. jún. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7%
Exed bár alkalmazkodóbb volt de kevésbé jóképű. Eltaláltam?
2021. jún. 25. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8: nem
2021. jún. 25. 09:30
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem tûnik ez olyan nagy ügynek. Te már hetek óta mondogatod neki, hogy a hétvégén lesz ez is az is amaz is... Gondolom elkönyvelte, hogy te most hétvégén nem érsz rá, ezért ô is berakott magának egy különprogramot. Gondolom nem hangsúlyoztad ki neki, hogy a fennmaradó pár órában mindenképp vele akarsz lenni, ezért azt hagyja üresen. Én nem kerekítenék nagy feneket ennek. Lesz egy külön hétvégétek, és te vasárnap este kipihenheted magad nyugodtan. Néha kell ilyen is.
2021. jún. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!