Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Újra és újra megharagszom. Mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Újra és újra megharagszom. Mi a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Halihó!


23 éves fiú vagyok, barátnőm 19 éves lány. Nekem ő az első barátnőm így nem is igazán van viszonyítási alapom, neki már a 3. vagyok.

Majdnem 1 éve vagyunk együtt és vázolnám is lehetőleg gyorsan mi a baj:

Az elején minden jól indult, egy boltban dolgoztam es ott találkoztunk, egy idő kúlva pedig elkezdtünk írkálni ami jó volt. Ahogy írkáltunk közelebb és közelebb kerültünk egymáshoz, itt nem 1 hetes irkálásra kell gondolni hanem kb 4 hónap. Eleinte csak témázgatások mentek majd kezdet személyesebb lenni.

Majd nyáron találkoztunk tervezetten és volt is fojtatás.

A probléma első állomása az volt amikor is megtudtam hogy a barátnőjével ő csúnyán kibeszélt engem. Ezalatt olyanok kb hogy fogykos, nyomorék stb, de ami jobban zavar az az hogy ezek folytonosak voltak plusz ami szerintem zavarobb hogy sok még akkori téma mikor irkáltunk konkrétan hülyének vagyok kivetítve meg lényegében röhögtek rajtam, akkor amikor meg beszéltünk én teljesen komolyan vettem mindent. Mondanom sem kell hogy ez letörte a nagy kedvemet hogy bizalmasan mondjak neki valamit mert úgyis landol a barinőjénél, mint a fél beszélgetés.

Ezek után sűrűk lettek a konfliktusok plusz ami még nagyon mély nyomot hagyott bennem az az, amikor elkezdtem dolgozni egy 4 műszakos cégnél és az első 3 nap éjszaka után nekem állt hogy én le se szarom őt. Mert ugye nappal aludtam, éjszaka dolgoztam, de írtam neki, nem az van hogy nem írtam. Ez volt októberben.


Barátnőm ha meg is haragszik könnyen békül én viszont hisztis vagyok és ha megharagszok nekem ahhoz napok kellenek. És ilyenkor elég frusztráló ha még nem dolgoztál fel egyet de már van másik konfliktus.


Én elzárkóztam tőle mert folyton az járt a fejemben ha mondok valamit kiröhögnek, kibeszélbek, lényegében megaláznak maguk között. Vagy ha olyan bajom volt ami rá vezethető nem mondtam mert nem akartam megbántani. És nagyon szarul esett ez nekem hogy egy teljes minden jóból ilyen helyzet lett mint ez.

Májusban szakított velem mert hogy belefáradt ebbe, én viszont próbáltam menteni és sikerült, ugyanis megmaradtunk. Egy fokkal most jobb a kapcsolat de... nem érzem tökéletesnek.


Most jelenleg az van hogy talán félek kötődni hozzá feltétlenül mert mi lesz ha megint szakítani akar?

Nagyon sok bántó dolgot mondott amivel nem tudok egyet érteni, például mondok egyet hogy ő sérelmezte azt, hogy ha hozzám bújik nem történik semmi de ő engem soha nem simogatott. Na hát persze hogy zavar hogy felró nekem olyat amit ő sem csinál, míg én csináltam. A masik a csók, nekem ebben az időszakban nem volt túl sok kedvem a csókhoz és elhúztam a fejem de ő meg nem erti meg hogy nekem rossz úgy ha haragszom mert üres.


Mostanában visszatérnek nálam ezek a dolgok meg másik. Megharagszom akkor is ha jelen pillanatban nem csinált semmit, csak elkezdek ezeken rágódni. Eszembe jut valamiről egy ilyen dolog és villog befele a többi és megharagszom. Nem akarok haragudni de nem tudok nem haragudni. És ez borzasztóan változó mert ez sokszor naponta változik többször. Nem vezekszünk de azt érzem hogy haragszok.

Bizonyos dolgokat ha el is mondok úgy erzem hogy nem kellett volna mert beugrik hogy kibeszél és megintcsak megharagszok.


Azthiszem hogy szeretem, viszont kivan a tököm ezzel a saját állapotommal hogy egy érzelmi hullámvasút lettem. Egy pszichológus szerintetek tudna rajtam segíteni?

Vagy az, ha például lecseszném normális kereten belül barátnőmet ezekről és más dolgokról adna nekem lelki megnyugvást? Mert kikívánkozik belőlem de nem nagyon tudok lecseszni senkit se.

Most ugy állunk hogy ha együtt vagyunk jól elvagyunk de ha én magam maradok bármikor megharagudhatok (nem együtt élünk). Jövőre való gondolataimban pl hogy egy saját ház el tudom képzelni, de ezzel az állapottal kevésbé.

Továbbá eléggé talán aggasztó az hogy előző párját úgy 'rakta ki' hogy 2 héttel előtte írta neki hogy nem kell attól tartania meg ilyenek, utána mégis kirakta. Enni erővel engem is hiába nyugtat vagy biztat, én féljek attól hofy mikor mi fog majd nála beütni.

Kimondottan se veled, se nélküled kapcsolat.


Tudom hogy ez egy nagyon felületes leírás az egészről mert nem láttok bele telhesen de mégis mit gondoltok? El tud múlni a visszatérő haragom vagy ez a bizalom soga nem tér vissza?


Köszi mindenkinek


2021. jún. 25. 05:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Először kukázd a csajt. Aztán zsa pszichológushoz.
2021. jún. 25. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Ez a lány nem hozzád való. Úgy is mondhatnám, hogy nem érdemel meg téged. Annyira gyerek még... Ez sok mindent elmond az egész lányról, hogy kibeszéli a magánéletedet a bnőjével és még ki is röhögnek a hátad mögött. Éretlen. Nem mindenki tudja feldolgozni gyorsan a sérelmeket. Fel a fejjel öreg! Nem érdemes benne maradni egy mérgező kapcsolatban. Nem te fogsz veszíteni ezzel.
2021. jún. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Végigolvastam.

---

Az a 4 év korkülönbség a ti korotokban igen sok.


A pszichológusnál csak tanácsadásra van szükséged, nem terápiára! Semmi bajod, csak tapasztalatlan vagy.

2021. jún. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Semmi értelme ennek a kapcsolatnak, ez a lány nem szeret téged. Te tényleg csak annyira becsülöd magad, hogy beéred egy ilyen lánnyal? A helyes döntés a szakítás, aztán gondolkodj el az életeden. Hogyan tudnál és akarnál bízni benne ezek után?
2021. jún. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Minek vagytok együtt?

Nem illetek össze. Neki össze se kellett volna jönnie veled, de ha már megtette, neked szakítanod kellett volna.

Minek ez a kínlódás?

Jó pár évvel ezelőtt én is jöttem össze egy sráccal azért, mert odavolt értem, de ez nem volt kölcsönös. Érezte ezt, hisztizett is folyton, én meg annál jobban megaláztam. Szakítottam is. Az ilyen kapcsolatok senkinek sem jók. Reméljük, hogy nàlatok is csak a tapasztalatlanság az ok, és kinövitek.

2021. jún. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Úgy értem, kérdező, neked az első ilyen konfliktusnàl szakítani kellett volna, nem tartogatni a dühödet és duzzogni.
2021. jún. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Azt csinálsz amit akarsz.

2. Én elengednem a témát , illetve a csajt, ezen információk alapján

2021. jún. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásból írom, de egy korábbi válaszadónak teljesen igaza van. Ebben a korban 4 év nagyon sok. Nem hangzik annak, de hidd el.

Én most vagyok 23 éves és ha visszagondolok a 19 éves önmagamra, kb felpofoznám magam. Sokkal de sokkal éretlenebb voltam. Ilyenkor változik a legtöbbet az ember, fejlődik, kinövi a hülyeségeit.

Iszonyatosan ritka, ha valakik ebben a korban összejönnek és együtt tudnak maradni a 20as éveikben is, amikor a legtöbb változáson mennek át.


Én is kukáznám a csajt, engem is dobott anno az exem 19 évesen, tök jogosan. Egy idióta, hisztis, féltékenykedő barom voltam, én is dobtam volna magamat.


Ne becsüld alá magad.


Amúgy honnan tudtad meg, hogy kibeszélt téged a barátnőjének? Beleolvastál az üzeneteibe?

2021. jún. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A 4 év az erződik is, azt én érzékelem de ő nem.

Viszont ha még mindig így is szeretem, így is egyszerűbb lenne túllépni rajta?


8/8 Igen, de nem féltékenység vagy ilyesmi. Ez szimpla kíváncsiság volt mert tudtam hogy ő az a barátnője akivel mindent beszél.

Még azt csak hozzátenném érdekességképpen hogy nem támadott nekem azért mert belenéztem. Ez mondjuk nem tudom miért de érdekes mert szerintem nagyon sokan felrónák...

2021. jún. 26. 01:56
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor bizony te se vagy 100as, hogy "csak úgy" beleolvasol az üzeneteibe, ráadásul olyanba, amit nem is férfival beszélt hanem a barátnőjével. Ez szerintem pont annyira gusztustalan mint bármilyen más viselkedés. Ezek privát beszélgetések, semmi közöd hozzájuk akkor se, ha rólad szólnak. Van joga beszélni rólad, neked is róla.

Szóval ebben az esetben viszont picit megérdemlitek egymást. #8as voltam

2021. jún. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!