Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan toleráljam a szerelmemn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan toleráljam a szerelmemnek ezt a szokását?

Figyelt kérdés
Egy dolgot tudtam mindig biztosra, nem szeretnék olyan társat, aki dohányzik, ugyanis nem tudom elviselni a cigiszagot, köhögni kezdtek tőle és kis híján megfulladok, ha megérzem. A sors útjai azonban kifürkészhetetlenek, olyan férfit ismertem meg, aki mindenben passzol hozzám, de persze dohányzik. Megtapasztalta, hogy tényleg nem a levegő beszélek,nem túlzok, amikor azt mondom, hogy rosszul vagyok a cigifüsttől, cigiszagtól. Leszokni többször próbált korábban, stresszes munkahelyei vannak, nem sikerült neki. Miattam már nem rendes cigit szív, rászokott az Iqos-ra, ami egy fokkal jobb, de ez sem az igazi.

2021. júl. 27. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Ha ő nem tud és nem akar leszokni nincs mit tenni...

"sajnos" így ismerted meg, elvileg így fogadtad el..

Én őszinte leszek, dohányzom, nekem is volt olyan párom aki nem bírta elviselni, de nem tettem le miatta. Mondhatnám, hogy nem tudom mert stresszes a melóm stb, de az az igazság, hogy nem is akarom letenni és nem is vagyok /voltam soha hajlandó e cigire vagy bármi hasonlóra váltani.

Én abszolút úgy vagyok ezzel ha igy ismert meg fogadjon el így mert én nem fogok lemondani róla.

2021. júl. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellett volna vele összejönni. Annyit tud tenni, hogy kint dohányzik, és rágóval/fogmosással enyhíti a szagot.
2021. júl. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

A káros szokásokban ritkán van egészséges kompromisszum. Az bíztató, hogy a barátod miattad egy egészségesebb fajtájára váltott a dohányzásnak.

Itt az a kérdés legfőképp, hogy hajlandó-e teljesen leszokni róla és pusztán idő kell neki, vagy pedig úgy gondolja, hogy ha valami alternatív dohányterméket fogyaszt, akkor majd ezzel megoldódik a problémátok (nem fog).

Sajnos nekem volt már szakításban végződő kapcsolatom káros szokás apropóján. A párom szintén dohányzott és nem bírt leállni a világért sem.

2021. júl. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#3-as voltam és a kettesnek teljesen igaza van amennyiben a kapcsolat kezdete óta dohányzik a párod, ilyenkor nehéz érvelni, hisz tényleg így ismerted meg.

Az én párom a kapcsolat kezdete után szokott rá a dohányzásra és a szakítás óta is nyomja.

2021. júl. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hat az e cigivel reszeredményeim vannak....erre már rászoktam, a cigiről le még nem
2021. júl. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Esetleg ha áttérne az IQOS-ra?
2021. júl. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezert problema fuggokkel kezdeni. Mar az elso randin tutira kiszurtad, hogy dohanyzik, de valoszinuleg mar elotte is rakerdeztel. Na akkor nem kellett volna tovabb lepni. Most felvallaljatok, hogy mindketten szenvedtek, mielott eleresztitek egymast, vagy most szakitotok egy ilyen banalis, az elejetol tudott dolog miatt. Kitalalom, inkabb meg szenvedtek egy sort.
2021. júl. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ö nem köteles érted leszokni ha nem teszi akkor te vagy tűrőd vagy nem és szakítasz. Más út sajnos nincs. Neked kell eldönteni hogy mit akarsz.
2021. júl. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem kérdeztem rá külön, nem szoktam senkinél ezzel indítani, egy teraszon volt az első találkozónk, ott kitette az asztalra a cigisdobozát a telefonja és napszemüvege mellé, de azalatt a kb. 1,5 óra alatt nem gyújtott rá. Annyira tökéletes vele minden, hogy egy ilyen kis apróság miatt eszem ágában sincs vele szakítani.
2021. júl. 27. 18:11
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a párod megtette a tőle telhetőt, váltott egy kevésbé káros és füstös dologra. Ha dohányzik, menjen ki, vagy menjen arrébb. Miattad leszokni nem fog, egyedül kell ezt a döntést meghoznia. Mondom ezt dohányzóként. Nagyon bánom, hogy ezer éve rászoktam, de még nem jött az elhatározás, hogy letegyem. Igen, mert függő vagyok. Nem szívom - fújom, arrébb megyek, tekintettel vagyok a másikra, nem dohányzók társaságában ritkábban gyújtok rá. Egyelőre ennyit tudok tenni. Aki ezt nem tudja elfogadni, azt sajnálom, de ez az én döntésem, amit még nyomás nélkül is nehéz meglépni, másnak az esetleges cseszegetése pedig kicsit sem motivál, mert attól a függőségem, meg a leszokássak járó "gyötrelmek" nem enyhülnek.
2021. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!