Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 50 éves pasi vagyok. 5 évvel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

50 éves pasi vagyok. 5 évvel fiatalabb a párom. A szakítás küszöbén állunk. Ti hogy látjátok a helyzetet? Egyedül érzem magam a párkapcsolatomban, magányosnak.

Figyelt kérdés
Párom ápolónő.Becsülöm,hogy ezt a szakmát választotta,de vannak bajok.Még csak 2 éve vagyunk együtt.Nem egy településen élünk, hanem egymástól 30 km-re.Az én városomban dolgozik.Van egy felnőtt fia,aki már dolgozik,de ott lakik nála.Egész önálló a srác és felnőtt gondolkodású.A páromat alig látom.Nem élünk együtt, pedig megígérte hogy hozzám fog költözni.El is jegyeztem.Egyrészt a munkája olyan,hogy éjszakás,12 órázik,stb.Másrészt a fia miatt akar sokat otthon lenni.Van hogy este 8-kor jön hozzám és fáradt,9-kor már alszik is.Én többre vágynék,de nem hajlandó olyan munkát vállalni,hogy normál nappal 8 órás munkája legyen.Nem látom,hogy lenne-e hosszútávon változás.Már azon gondolkodok,hogy hiába szeretem,nem ő kell nekem.Ti mit tennétek?Vagy mit mondanátok a párotoknak,hogy a kapcsolatunkért változtasson a munkáján.

2021. aug. 24. 23:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Pld. Te is lehetnél nála. Hosszú távon pedig nem feltétlenül az új munkán, hanem az összeköltözésen kellene gondolkodni.
2021. aug. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Lehet, hogy ez nem egyeztetheto ossze. Neki semmi energiaja, de valamiert o a fiaval szeretne maradni meg, igy ez meg neked nem jo. Szerintem itt o sem tud valtoztatni, te sem erzed jol igy magad.

Persze nem egybol szakitanek, hanem megbeszelnem vele, veluk. Hiaba latod a fiat onallonak, talan sem szeretne meg az lenni, talan csak az anyja nem akarja egyedulhagyni.

2021. aug. 25. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
45 evesen egy biztos munkat otthagyni?megis hova mehetne, mikor koztudittan 50 eves kor korul rugdossak ki a noket mondjuk az irodakbol? A megoldas a koltozes lenne, hogy a te varosodba koltozzon ahol dolgozik is. De ott se hozzad, hanem fiaval egyutt kulon, mert masra nem szabad epiteni. Koltozni se miattad hanem uj munkaja miatt kene.
2021. aug. 25. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

45 évesen érthető ha nem akar pályát módosítani.

Miért nem költözik hozzád?

Miért kell a 24 éves felnőtt fián csüngenie, hogy miatta akar sokat otthon lenni?

Én emögött azt látom, hogy tipikus egyedülálló fiús anyuka, aki tíz körömmel kapaszkodik a fiába. Nem irigylem a fiatalember leendő párját (ha lesz egyáltalán neki).

És bizony az jelzés értékű, hogy még egy párkapcsolat sem tudja a fiával való kapcsolatát egészséges mederbe terelni.

Szerintem ülj le vele őszintén beszélni az összeköltözésről. Ha hímez-hámoz, kifogást keres, netán megsértődik hogy egyenes választ és konkrét határidőt vársz tőle, akkor igen, legjobb, ha szakítasz vele. És keresel helyette olyat, aki le tudott válni a gyerekéről.

2021. aug. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonló korú nő vagyok, 40 évesen, egy kamasz gyerekkel alakítottam új kapcsolatot. Már eleve tudtam,hogy nem szeretnék összeköltözőset, közös kaszásat, és természetesen, bár nekem kisebb volt a gyerekem,de Ő volt az első.

Nálatok is adott volt a helyzet,mindent tudtatok: ki hol lakik, ki hol dolgozik és persze azt is tudtátok,hogy a párodnak van egy gyereke aki ki tudja meddig de otthon lakik, sőt, utána is jelen lesz az életetekben.

Ezekre a tényekre alapozva meg kellett volna beszélni azt,hogy hogyan tudjátok így alakítani a közös életeteket, és még így is lettek volna közben felmerülő problémák.


Mivel azt írod,hogy a párod ígéretet tett arra,hogy Hozzád költözik nyugodtan kérdezd meg,hogy ezt mikor, milyen módon gondolta? Te szeretnéd ha ez megtörténne, számíthatsz-e rá, vagy időközben másképp' látja a helyzetet.


Azért is fontos ezeket megbeszélnetek mert 50 éves vagy, sok időd nincs változtatni az életeden és egy másik komoly kapcsolatot kialakítani.

2021. aug. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

Ó, a tipikus elvált anyuka egyszem fiúgyerekkel.

A helyedben a sráccal próbálnék jobb kapcsolatot ápolni és megtudni tőle, hogy tényleg annyira igényli-e az anyja társaságát, mint fordítva. Ha nem, akkor össze tudtok beszélni, hogy hasson kicsit az anyjára ő is, így mindketten jobban jártok. Nekem "menyjelölt" szempontból volt szerencsém több ilyen anya-fia pároshoz, igazából akkor van esélyed őket szétrobbantani, ha mindkettőnek párhuzamosan akad partnere. Úgyhogy akár bátoríthatod a fiút, hogy csajozzon kicsit aktívabban.

Vagy ha mást nem, szervezz olyan programokat is, ahová hárman mentek, így anyuka nem érzi úgy, hogy elhanyagolja a fiát.

2021. aug. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, építő jellegű volt mindegyik.

Nos, a fiát a párom testvére csábította volna ki hozzájuk ebben a hónapban nagyon jó fizetésért, A fiú lelkes volt, ment volna, de anyuka közreműködése folytán mégsem ment ki. A fiúnak volt barátnője, de most nem akar, mert nem fér bele az életébe. Most haverok, iszogatás, bulizás van. Nem is sokat van otthon.

Anyuka aggódik, ezért akar rá "vigyázni". De hát ugye 20 éves a fiú.

Nekem egyébként kissé fura ez a hozzám költözés. Ő meg akarja tartani a saját lakását mindenképpen. Az én lakásomat most felújítom, és mindig többesszámban beszélt, ami engem zavart azért. Vettem egy konyhabútort például. "Jó lesz nekünk ez a bútor majd a konyhánkba." Az eddigi felújítás tetemes összeg volt, soha nem is adott bele, de nem is engedtem volna, hiszen ez az én lakásom. Úgy kezeli, mintha közös lenne. Az övé a másik városban pedig az övé, illetve majd jó lesz a fiának. Fura.

Nem kellene pályát módosítania, csak más részlegre átmenni, ahol valamivel kevesebb lenne a fizetése persze, de kényelmesebb a munka és normális 8 órában dolgozna, hétvége szabad lenne. De hallani se akar róla.

2021. aug. 25. 22:26
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

5-ös válaszoló vagyok, tehát nem állok távol a helyzetetektől, így mondok - ismét- véleményt. Kérdező, ne haragudj, kicsit bántóan hangzik amit írni fogok. Tulajdonképpen Te mit akartál/akarnál?Nemigazán tetszik,hogy Hozzád költözött a barátnőd, legalábbis az nem,hogy saját otthonának érzi a Te lakásodat. Hiányolod,hogy nem költözik Hozzád, de ha tervez, ha segít a berendezésben, ai arra utal,hogy a tervében csak benne van az,hogy ott éli majd az életét, nem tetszik Neked. Meg akarja tartani a lakását...mert egyébként mit tenne vele?Adná el és invesztálna a Te lakásodba?Vagy esetleg Te szeretnél Hozzá költözni?


Irod,hogy a 20 éves gyerekét "csábították volna ki" dolgozni, de anyuka féltette. 20 évesen én is félteném a gyerekemet külföldön (mert gondolom oda érted a ki), számtalan külföldre távozó tér haza, főleg ha nyelvet sem beszél, fiatal, kihasználhatják, bármilyen segítsége van. Nekem is az a véleményem,hogy 20 évesen kezdje itthon az életet, főleg ha megfelelő támasza van és nem családfenntartó, hitellel a nyakában.


A párod nem változtat állást..jobb munkaidőre...kevesebb fizetésre...Nem, én sem változtatnék. Jelenleg úgy látom,hogy külön kasszán vagytok, tehát számára nagyon fontos,hogy egy fizetésből megéljen, esetleg a gyerekét is támogassa.


Amit én látok: Te nem írtál arról semmit,hogy miben változtatnál, miben alkalmazkodnál ehhez a helyzethez. Azt szeretnéd ha a párod gyereke eltűnne az életetekből, ha Veled töltené csak az idejét, úgy,ahogy Te gondolod. Emellett persze úgy költözzön Hozzád,hogy nagyon ne is érezze otthon magát, hiszen kifogásolod,hogy a bútorválasztásba közös otthonként gondolkodik.


Te így választottad Őt ahogy most él. Bizonyára rugalmasabban kezelné a helyzetet ha Te is rugalmasabban állná hozzá.

Ha annyira nem tudod a körülményeit elfogadni szakíts, de a következő párválasztásnál mindezeket amit most kifogásolsz mérlegeld. Pl gyereknélküli nőt válassz, aki vélhetőleg csak Veled törődik, és javasold,hogy mindkettőtök otthonában éljetek mert így nem használja ki a Te otthonodat.

Én pont az Általad leírt gondolatok miatt nem terveztem összeköltözős kapcsolatot.

2021. aug. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8!

Egy két dolgot szerintem félreértettél. Én nagyon is szerettem volna, ha a fia is hozzám költözik. Úgy is terveztem mindig,az egyik szoba direkt neki lett volna kialakítva. De nem akarja, ő ott akar élni az anyja házában. Mégpedig azért, mert ha nincs otthon az anyja, akkor ott házibuli van, grillparti, ottalvós közös berúgás....,tömeges hányás a wc-ben. A fiúnak így jó. Övé "lett" a ház, úgy érzi. Anyuka egyébként sincs otthon sokszor az éjszakás műszakok miatt.

A másik, hogy nem az a baj, hogy az övének is kezdi érezni a lakásomat, otthonának. Az a baj, hogy ha én tervezek valamit, kinézek valamilyen bútort, csempét, akkor ő rögtön felül bírűlja, hogy "na ne", neki ez tetszik. Én meg a pénztárcámra is kell, hogy hallgassak vásárlásnál. Így el is ment a kedvem a saját lakásom felújításától. Nem neki újítom fel, hanem az én lakásomat akarom magamnak úgy, hogy igazi otthonomnak érezhessem. Szerintem érted a kettő közötti különbséget szerintem. Te sem örülnél ennek, ha a párod diktálna, hogy az ő ízlése szerint legyen felújítva.

Már lassan 1 éve, hogy megbeszéltük, hogy rendeződnie kell a munkabeosztásának, valamit ki kell találni rá. Nem történt semmi 1 év alatt.

Az én fizetésem valamennyivel kevesebb, és tele vagyok hitellel.A lakásvásárláshoz is kellett hitel, a felújításhoz is. A fizum közel fele elmegy rá. A közüzemi számlákat is fizetem, az sem kevés ma már. Neki nincs hitele.

Szerinted melyik pasi viselné el, hogy a párjával hetente max 10 órát találkozik? Erre hogy lehet normális párkapcsolatot építeni?

Semmi kifogásom az ellen, hogy a párom hozzám költözzön. De csak javasoljon, ha más az ízlése, ne diktáljon.Nálam ez alapelv.Ha ő fizetné, akkor én nem szólnék bele, legyen akkor az ő ízlése.De most nekem kell plusz munka után néznem, hogy ki tudjam fizetni az anyagokat, amik fél év alatt a kétszeresére drágultak.Én idegeskedik miatta, hogy a tervezett költségvetés elszállt...

2021. aug. 26. 08:44
 10/16 anonim ***** válasza:
17%

"Az a baj, hogy ha én tervezek valamit, kinézek valamilyen bútort, csempét, akkor ő rögtön felül bírűlja, hogy "na ne", neki ez tetszik. Én meg a pénztárcámra is kell, hogy hallgassak vásárlásnál."


Minden mástól eltekintve nekem itt lejött volna, hogy ezzel a nővel komolyabb kapcsolat elképzelhetetlen számomra. Más kontójára szívesen költekezik, lenézőleg beszél a párja döntéséről/ízléséről, diktálni akar és nem közös megoldást keresni. Köszönöm szépen, én ebből nem kérnék.

A gyereke viselkedését (elvadult bulizások, részegeskedések) is nagy ellenérzéssel olvastam, és ha ilyen a gyerek, az bizony az őt felnevelő szülőről állít ki bizonyítványt.


Szóval én szakítanék.

2021. aug. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!