Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ebben az alrovatban,miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az alrovatban,miért mindig a" hagyd ott/hagyd el /szakìtsatok/ ennek nincs értelme" a válasz?

Figyelt kérdés

Olyanok vagyunk mint egy szemèt barátnő barát. Ha nem tudunk megoldást javasolni akkor egyszerűbb bedobni?

Vagy savanyú a szőllő??



#szakítás #Értelmetleb
2021. szept. 3. 17:18
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
7es ezek miért kérdések??
2021. szept. 3. 17:43
 12/29 anonim ***** válasza:
24%

Vagy, hogy


"ez a kérdés kamu"

"A kérdező incel és nincs is nője, lúzer"

"Höhőőőj, bezzeg az én kapcsolatom tökéletes és *random hazudozás*"

2021. szept. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezek az emberek annyira könnyen és normálisan meg tudnák beszélni otthon a problémáikat, el mernék mondani, nem félnének attól, hogy esetleg agresszív lesz a másik, akkor az a kapcsolat menthető lenne, javítható.


De néha alapvető kérdéseket sem tesznek fel a párjuknak mert félnek a reakciótól, vagy attól, hogy egyből szakít majd velük, vagy egyedül maradnak, vagy vita lesz, és agresszivitás.

2021. szept. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
69%
Én arra tippelek a "szőllő"-ből, hogy Veszprém megyéből ír a kérdező. 😃
2021. szept. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Szerintem nem az agresszivitás miatt, de valóban nem mernek/ tudnak kommunikálni a párok.
2021. szept. 3. 18:21
 16/29 anonim ***** válasza:
45%
Itt traumatikus és frusztrált emberek vannak. Nekik az egész életükben az volt a válasz a konfliktusra és a problémára, hogy meneküljünk, csukjuk be fülünk szemünk, fejünk dugjuk homokba. Sérült emberek osztják itt főleg az észt. Elvált idő magányos nők, szexéhes férfiak. Szerinted van ezen az oldalon bárki is, aki a boldog élete mellett jár ide szórakozni? Mi itt a szórakoztató? Az is lelki szegénységre utal, ha valaki ide jár fel nevetni a sok szánalmas emberen.
2021. szept. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
16os én lehet beteg vagyok,és a betegség nevét mondjátok meg ti..(bár ha neve lesz akkor már drasztikusabb) de imádok másokon segíteni.
2021. szept. 3. 18:29
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Tettem már fel én is néhány kérdést itt ebben a kategóriában. Volt, aki szakítást javasolt, volt, aki leoltott/ledegradált/megjegyzéseket tett, de volt pár nagyon hasznos tanács is hozzászólásban vagy privát üzenetben, ami tényleg segített. Ezek az utóbbiak miatt érdemes itt lenni, a többi dolgot el kell engedni. Vagyis mindenki eldöntheti, melyik tanácsot teszi magáévá. Jól van ez így :)
2021. szept. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
94%

Nem fog tetszeni, amit mondok, meg hosszú is lesz. :)


Nem tudom, mennyire közismert kifejezés az alloszexulitás, ez tulajdonképpen a társadalom által normálisnak tartott szexuális vonzalmat, érdeklődést jelenti, tehát a többség ez. Kérdező is, válaszolók is. Aszex ellentettje.


Az alloszexuálisoknál ugye átlagban úgy megy a kapcsolat, hogy valami felkelti a másikban az érdeklődést, ez gyakran a külső, ("külső megfog") és ez szexuális vonzalommal is jár. Tehát képesek arra, hogy szexuálisan vonzódjanak a másikhoz anélkül, hogy bármit is tudjanak róla, hogy bármilyen romantikus érzelmük legyen.


Ha lefekszem egy kvázi idegennel a harmadik randin, a szex a mérföldkő, onnan számoljuk a kapcsolatot. Meztelenül láttuk egymást, mindenféle huncutságot csináltunk, de igazából az érzelmi kötődés nem akkora, mint a szexuális. Arra számítunk, hogy az majd kialakul.

(Ezért van az, hogy nagyon sok friss kapcsolatban felmerülő problémát olvasunk itt, mert alloszexuálisként könnyebb nyalogatni a másik nemi szervét, mint megnyílni az érzelmekről - ez szerintem a világ hibája.)


Tehát járunk valakivel, rendszeresen szexelünk valakivel, akit annyira nem is ismerünk, akit próbálunk egyre jobban megismerni. És mivel a szex hamar megtörténik, a kapcsolat megszületik, sokkal később derülnek ki olyan dolgok, amikkel nem tudunk együtt élni.


Példa: tegyük fel, hogy látok egy Star Wars posztert, nagyjából levonom, miről szól a film. Megtetszik a poszter, és csak a poszter alapján azt mondom, a Star Wars a kedvenc filmem. Megveszek egy csomó filmes merch-öt, lesz fénykardom, beöltözöm Princess Leiának, az Imperial March lesz a csengőhangom, veszek ewok plüssöket, minden. Majd idővel megnézem a trilógiát, és rájövök, hogy nem tetszik. Nagyon nem az én műfajom. Elvesztegetett idő volt.


Ha bárki a fentit csinálja, annál látjuk, hogy nem jó a sorrend; szerintem a kapcsolatoknál is így van. Ha előbb megismernénk a másikat, nem kéne kidobni, mert lehet, bele sem kezdenénk.


Sokan mondják, hogy "huh, ma már nem szokás javítani, csak kidobni", de miért nem azt mondják, hogy nem szokás megismerni, csak fejest ugrani? Mert ugye az a baj, hogy nem szánjuk rá az időt, hogy megjavítsuk a kapcsolatot; de miért nem logikusabb arra szánni az időt, hogy a kapcsolat ELŐTT megbizonyosodjunk arról, hogy jó emberrel kezdünk bele?


Ez olyan, mintha eléd tennék egy üres papírt, hogy írd alá, majd visszakérném, és elkezdeném kitölteni a rossz tulajdonságaimmal, hogy ezt írtad alá látatlanul.

2021. szept. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

A 19-es az egyik legjobb válasz amit itt olvastam mostanában. Ugyanezt gondolom én is. Hamarabb leszünk egy pár mint ahogy megismernénk egymást. Ezért is van listája sok embernek társkeresőn, ezt szeretné kiszűrni. Persze, egy lista alapján nem lehet, de hát mindenki azzal próbálkozik, amivel tud.

Az itt felmerülő problémák többségére valóban az az egyetlen jó válasz: ha nem tudjátok megbeszélni, hagyd ott. Hiszen még a kommunikáció sem működik. Amúgy amit írsz az pont problémás: hol lakjunk. Én tősgyökeres városi vagyok, sosem költöznék el falura. Ezért hiába ismerkednék olyannal, aki falun lakik, én már az elején megkérdezném, hogy felköltözne-e Pestre, mert innen én max más európai nagyvárosba mennék el, faluba biztosan nem. Ha ő fordítva gondolja, nem igazán van keresnivalónk egymás mellett. Ezért jobb, ha ki sem alakul semmi. Ám sajnos pont az ilyen problémák azok, amikre csak legyintünk, hogy majd megoldjuk. Nem, ezeket nem igazán fogjuk tudni megoldani mert kicsit az esélye, hogy ebbe az egyik ne úgy menjen bele, hogy súlyos kompromisszumot köt és tüske marad benne. És ez hatványozódik amikor már közös tulajdon és gyerek is van, és az egyiknek akkor kattan be, hogy most pedig családostul költözünk stb.

2021. szept. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!