Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek a helyemben, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Volt egy férfi az életemben 3 évig, aki az utóbbi időkben igen harapós lett ha megkérdeztem hol van vagy mit csinál. Nyilván nem véletlenül, (gondolom van valakilye) ebbe ne menjünk most bele.

Kölcsön adtam neki pénzt az évek alstt, nem keveset.


Legutolsó összekapásunk óta, 2 hete, nem is beszéltünk. Hívtam de nem veszi fel.


Tudom hogy most sincs pénze, viszont én le akarom zárni az egészet. Nem vagyok 15 éves, hogy ilyet játszak.


Van egy testvére akit személyesen nem ismerek, Ausztáliában él, de a Fbon megvan, arra gondoltam megírom neki az egészet, mert szeretném visszakapni a pénzem, aztán elfelejteni az egészet.


Szerintetek ez nagyon szemét dolog lenne? Mit tanácsoltok?

Nem megalázni akarom őt, de nem is hagyom annyiban.


Értelmes, tanult emberek egyébként.

A szóban forgó személy diplomás ápoló, az ausztáliában élő testvér pszihológus.


2021. szept. 18. 12:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy utaltam neki, tehát tudom bizonyítani.
2021. szept. 18. 12:56
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mi köze ehhez a testvérnek. Az exed kérhet kölcsön a testvérétől, hogy neked rendezni tudja a tartozást. De te nem támaszthatsz a testvér felé semmilyen követelést, még kérést sem.

Ha írtatok papírt a pénzről, akkor jogi úton próbálkozhatsz, de gondolom, nem. Ez esetben sajnos semmit nem tehetsz, mint hogy az exed lelkiismeretében reménykedsz.

2021. szept. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az utalás sajnos önmagában nem bizonyíték. Annak lehet bármi egyéb oka is.
2021. szept. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
ValakiLYe? Hát anyám, csoda, hogy ilyen helyesírással 3 évig ennyire alá adta az igényeket...
2021. szept. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom hogy most sincs pénze, viszont én le akarom zárni az egészet."


Megértem, hogy le akarod zárni ezt az egészet, de mi a célod azzal, hogy a testvérének írnál a FB-on?


Attól nem lesz az exednek pénze. Vagy azt szeretnéd, hogy a testvére fizesse vissza helyette az adósságát?

2021. szept. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Összesen mennyi pénzzel tartozik neked?


Írtatok kölcsön szerződést?


Nem akarlak elkeseríteni, de ha nem, és esetleg önszántából nem akarja megadni később, amikor már megtehetné, és netalán csak a jogi út maradna számodra, akkor ahhoz kevés lesz az, hogy tudod igazolni, hogy utaltál neki több alkalommal X ezer forintot.

2021. szept. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora összegről van szó, és mit vársz, mit remélsz a testvérétől?
2021. szept. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, hol lakik,esetleg keresd fel a pénzed miatt, aztán felejtsétek el egymást. Nem tudom, mekkora összeget buktál, de én például egy - kétezer forintért már lehet, nem is fáradnék. Nem azért, mert nem hiányzik, hanem mert ezek után szóba sem állnék vele és valószínűleg úgysem adná vissza...
2021. szept. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy ügyvédet keress fel, hogy milyen lehetőségeid vannak, ha vissza akarod kapni azt a pénzt.

Egy biztos, ő önként nem fogja neked visszafizetni, mindent letagad.

Tanulópénz.

2021. szept. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!