Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az anyagiakat hogyan szoktátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az anyagiakat hogyan szoktátok megbeszélni, ha még nem éltek együtt?

Figyelt kérdés

Ma délután a barátommal elmentünk gyrosozni, de még nem voltunk ott és csak helyben derült ki, hogy nem lehet kártyával fizetni (ami sztem amúgy nem is törvényes manapság, de ez más téma). Nála nem volt kp, nálam is csak egy 10 ezres és odaadtam neki, hogy ő fizesse ki (én nem szeretek, ha ő is velem van). Amíg fizetett én az asztalnál vártam meg, aztán egyből másra terelődött a szó és csak itthon jutott nekem is eszembe, hogy nem adta vissza a visszajárót. Most nem tudom szóljak-e neki meg az nem lenne-e fura, mert az esetek 90%-ban ő fizet és volt már olyan, hogy pl.nálam nem volt kp és adott oda nekem, aztán nem is kérte vissza. Csak most nem beszéltük meg és nem tudom ő hogyan gondolja vagy mi volt ez.

Nem nagyon szoktunk ilyen anyagi dolgokról beszélni és nem tudom hogyan írjam meg vagy mondjam neki holnap vhogy viccesen, hogy nála maradt a visszajáró? Ezt hogy szokás? Nekem ez mindig kellemetlen téma.


2021. okt. 21. 19:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Ha ő szokott az esetek többségében fizetni, akkor én nem kérném vissza a visszajárót, kivéve akkor, ha diák vagy és még nincs fix bevételed.


Szerintem egyébként véletlenül rakta el.

2021. okt. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Ha legkozelebb talalkoztok, megkerdeznem, nala van-e meg a visszajarom.

Azert nem parszaz forintot rakott zsebre, gondolom kettotok gyrosozasa volt maximum 3000 ft, vagy kicsit tobb, ugyhogy a 10K tobb mint a felet zsebrevagta. Mi egyutt elunk a parommal es mindenki fizet a masiknak barmit, ebben az esetben en nyilvan nem szolnek, de egy randizgatos, nem olyan regi kapcsolatban igen.

2021. okt. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

Ha amúgy ő szokott fizetni, sőt, adott is már neked pénzt, akkor én biztos nem kérném vissza. Gondolom véletlen rakta el, a leírtak alapján nem a te lóvédra megy.

Manapság mindenhol kéne, hogy legyen kártyás fizetési lehetőség, de ez nem jelenti azt, hogy terminál is kell legyen. Sok helyen utalással lehet csak fizetni.

2021. okt. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Én már eleve azt nem értem, hogy ha nálad volt pénz, miért vele fizettetted ki (ha egyszer a te pénzed). Lehet nem ebbe kéne belekötnöm de szerintem kicsit gyerekes, mintha nem mernél vagy valami.


Arról sem írsz, hogy miért ő fizet többször. ?.

Mert ha mondjuk te diák vagy ő meg dolgozik akkor érthető, egyéb esetben szerintem illenne arányosan vagy legalább arányosabban fizetni, akkor nem lenne ilyen kellemetlen.


Én egyébként ettől a sztoritól függetlenül azt gondolom hogy erről lehet beszélni. Hogy ki mit gondol, hogyan kezeljétek. Lehet visszakérném, de csak abban az esetben ha neked nincs jövedelmed.


De ennek elkerülése végett, legközelebb ha már gyakorlatilag te fizeted, akkor te is fizetsd ki és akkor nem lesz ebből kínos szitu.

2021. okt. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
13%

Na ezt addig olvastam hogy nem torvenyes. Kisanyam, ha nem vagy tisztaban a torvennyel se de pofazni tudsz akkor miert nem tatod ki a szad es szolsz a baratodnak.


A torveny az interneten torteno vasarlasi lehetoseget irja elo amihez az is eleg ha eled raknak egy bankszamla szamot es azt mondjak hogy ide utald a penzt...

2021. okt. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

"Azert nem parszaz forintot rakott zsebre, gondolom kettotok gyrosozasa volt maximum 3000 ft, vagy kicsit tobb"


Jesszus, te barlangban élsz? :D ha mondjuk nem egy körutas vérhas gyrost toltak akkor a 3000 forint egy főre sem elég. Tele van Budapest, de a kisebb városok is rendes görög gyrosozókkal, ahol egy rendes tál / pita 2500-3000 ft körül mozog üdítővel, és emellett lehet kérni akár sajtfalatkákat, grillezett zöldségeket / halloumit, vagy desszertet.


Kérdező, szerintem is szörnyen gyerekes, hogy inkább odaadtad neki a pénzed. Ha jól értem cikinek érzed azt, hogy te fizess, ez persze egyből megmagyarázza, hogy az esetek többségében miért szokott ő fizetni. A felnőtt párkapcsolat ott kezdődik, hogy képesek vagytok felezni minden kiadást és igen, itt akár a randi is beletartozik. Persze ha ő keres nettó 800at, te meg 200at, az más, de ha jól értem még nem éltek együtt, csak randis időszakban vagytok.


Én párommal már együtt élek de pont a múltkor évfordulós vacsoránál én fizettem ki a 17 ezer forintot, mert előtte kétszer meg ő hívott meg kajálni máshol.


Miért ciki ez? Nem az őskorban élünk, ahol kötelező a férfinak a randit fizetnie. Neked is ugyanannyira van ebben részed, mint neki.


Biztos, hogy egy forintot se kérnék vissza és nagyon elgondolkoznék, hogy talán oka van annak is, hogy ő sem szólt róla... persze, lehet elfelejtette, de lehet tele van már a hócipője azzal, hogy egy óvodás kislány vagy, aki a saját készpénzével se képes fizetni mert cikinek érzi és emellett élősködsz is rendesen.


23L, 4 éves kapcsolat.

2021. okt. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha ehetnèk egy jó szabolcsi gyrost,èn nem kèrnèm vissza az aprót 😊


Àm biztos kellett neki az 525be pàrezerèrt gàzolaj😆

2021. okt. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%

#7 voltam

Előző voltam, szemem se rebben, amikor a *Haverjaimmal* megyek ki , és 10.000 ~ fizetem a közös fogyasztàsunkat.


És ezt egy hónapban többször akàr.


Mindezt úgy hogy most új autóra gyúrok èppen.


Sok szerencsèt ezekhez a fillèr**szókhoz 😆😆


Ff

2021. okt. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet a barátod, ha nem mersz vele beszélni?
2021. okt. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

6 Bocs, de a gyrosozas altalaban az Istanbul Kebab / Star Kebab / Doner stb-t jelenti.

Ha normalis etterembe megyek, akkor azt mondom, hogy vacsorazni / ebedelni voltam, az etterem nemzetisegetol fuggetlenul, nem azt, hogy gyrosoztam, minestroneztam, makosgubaztam…

2021. okt. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!