Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Irigységből mondta?

Figyelt kérdés

A barátomnak nincs diplomája, bár járt egyetemre (tanulmányi kudarcok).


Nekem van diplomám, és szeretnék majd jelentkezni doktori képzésre.



Amikor a terveimről beszéltem azt mondta, hogy "persze, csináld meg, majd 40 éves korodra csak elvégzed".


Jelenleg 25 éves vagyok.


Hosszú folyamat, sok év tanulás állna előttem, 3 éves a doktori iskola, és még utána kell jelentkezni fokozatszerzésre, befejezni a disszertációt és megvédeni.

Tehát akár 5-7 év is lehet összesen.


Ezt sértőnek éreztem részéről. Nyilván 15 évbe akkor sem telne, a hatályos jogszabályok nem is tennék lehetővé, hogy ennyire elhúzódjon.


Lehet, hogy amiatt van, mert bántaná, ha ledoktorálnék, de neki meg nem sikerült az egyetem?

Irigység?


2021. okt. 22. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Sok minden lehet. Ő már dolgozik? Lehet hogy családban gondolkodna, vagy zavarja hogy a tanulás sok idődet elveszi. Kérdezz rá hogy mi a gondja ezzel.
2021. okt. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
Inkább kisebbségi érzése van, főleg, hogy egy nőről van szó, aki többre viheti, mint ő.
2021. okt. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem igen és ne hallgass rá. Ha ez a vágyad, csináld.


Nekem az exem mondta amikor közepsulis voltam, hogy úgysem tudnám megcsinálni a szakot, amit kinéztem, iszonyúan hátráltatott, nem támogatott és csúsztam is, de szakítás után elvégeztem.

2021. okt. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%

Egyrészt lehet irigység is, másrészt meg én is mondok ilyeneket, pedig nekem sikerült az egyetem.

Mert az MSC ben (márha olyan a kar, szakirány) időhúzást látok benne. Pl nálunk infón msc-t ha megcsinálja az ember, tök jó lehetőségei lesznek, de közben bsc vel is már el lehetne kezdeni az életet. Főleg annak a barátomnak mondom, aki egyéb magánéleti dolgok miatt elnyújtotta a bsc-t, és lassan már 28 éves... most ha még rátol egy msc-t is, soha nem fog végezni... inkább legyen elég a bsc és kezdjen el élni, szakmai tapasztalatot gyűjteni.


Barátod egyrészt lehet, hogy irigy, másrészt meg lehet ez van ő benne is, hogy sok tanulás és elmennek a fiatal éveitek anélkül, hogy építenétek.

Kérdezd meg tőle, ülj le vele. Ki tudja, lehet kiderül az is, hogy nem is egyeznek a céljaitok.

2021. okt. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

dolgozom főállásban 4 éve, levelezőn végeztem el az egyetemet és a phd-t is levelezőn szeretném.

egyikünk sem akar gyereket, ezt már megbeszéltük az elején, nincs ebben változás.

2021. okt. 22. 16:50
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont irigynek tűnik.
2021. okt. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!