Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnék kikecmeregni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék kikecmeregni ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz. 12 éve együtt vagyok a férjemmel, 9 és fél éve házasodtunk össze.

Alapvetően szuper a kapcsolatunk, szeretjük egymást, megvan a bizalom, a tisztelet és az összetartás. Amivel viszont sajnos évek óta gondok vannak, az a szex. Neki nagyon lecsökkent a libidója, mondhatni aszexuális lett, ez már kb 4-5 éve tart. Én 33 éves vagyok, ő 40. A Covid előtt elkezdtünk lépéseket tenni a megoldás érdekében (pl neki terápia, több közös élmény, kimozdulás itthonról, hátha a környezetváltozás segít), sajnos a Covid közbeszólt, lettek egyéb problémák, így ez az egész háttérbe szorult. Alapvetően nagyon élvezzük egymás társaságát, jó volt több időt együtt tölteni lockdown alatt és valahol meggyőztem magam arról, hogy a szex nem számít.

Viszont a munkahelyemen megismertem valakit, akivel az első személyes találkozás során belém ütött az a bizonyos kémia. Nekem ez rendkívül szokatlan, mert a házasságunk alatt soha nem éreztem ilyet más férfival, nem tudom hova tenni és borzasztóan megvisel. Soha nem tudnám megcsalni a férjem, azóta nem is találkoztam az illetővel (másik irodában dolgozik), de szinte napi kapcsolatban vagyunk a közös munka miatt.

Próbálok a házasságomra fókuszálni, azt gondolom részben a szexhiány vezetett idáig, viszont nem igazán tudom a másik embert kiverni a fejemből, így nem tudom mennyi esély van arra, hogy megmentsem a házasságomat. Nem tudom eldönteni, hogy ez egy kemény időszak amiből erősebben fogunk kijönni (a férjem ebben bízik, mindent tud) vagy pedig itt az idő elengedni? A kérdés nem az, hogy a férjemmel kellene-e maradnom vagy a másik illetővel (valszeg egyoldalú a vonzódás egyébként is, de még ha nem ez így akkor is elcseszett lenne) hanem hogy a férjemmel kellene-e maradnom vagy továbblépni, egyelőre mindenképp egyedül ha az eszemre hallgatok. Attól félek, hogy nem tudok tisztán gondolkodni ebben most és nem tudom, meddig lehet ezt így kibírni. Jelenleg terápián vagyok szorongás és depresszió miatt amit ez a helyzet váltott ki nálam, közösen járunk szexuálterápiára is, de félek, hogy már késő. Volt már valaki hasonló helyzetben?



2021. dec. 12. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Elég sok ilyen szitu van. Ez csak rajtad múlik. Még azt sem mondanám, hogy a férjeden. Lehet neki is veled van baja, mással meg naponta kefélne. Lehet el kell ezt engedni egy normális élet reményében.
2021. dec. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk semmi nem segített. Az egyikünk görcsösen akarta a szexet, a másik görcsösen próbált kibújni alóla. Elváltunk, pedig minden más ragyogóan működött közöttünk.
2021. dec. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam annyira durva tiltakozást egy kapcsolatban, hogy a férj már impotens lett. Elváltak. Lett egy barátnője és hipp-hopp az impotenciája elmúlt. Boldogan élnek, pontosabban nem boldogan, de mivel szívesen dugnak, ezért minden mást meg tudnak oldani.
2021. dec. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek van?


Egyébként ez nehéz, sajnálom. Igen, sajnos itt az élő példa ha tetszik, ha nem, hogy egy párkapcsolatba nem elég az, hogy jól elvagytok, beszélgettek, vicces, melletted áll stb stb. Ez mind szép és jó, de ezeket egy nagyon jó barát is tudja nyújtani.


De egy kapcsolat más. Ott igenis fontos és kell is a testiség, a kémia, mert ahogy írják is, ha az megvan és erős, akkor sokkal könnyebben lendülnek át más dolgokon.

Nem tudom miert van így, gondolom ösztönös, hogy a párod akkor lesz igazán a tásad, ha a fizikai, szexuális dolgok is működnek.


Nem írtad le, így nem tudható hogy beszéltetek-e arról a pároddal, hogy vajon szerinte mi váltja ki. Igen, itt már arról is beszélni kell, hogy mással szexelne-e, te vagy-e a baj, stb.

2021. dec. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tuti, hogy az otthoni megvonás miatt van a sóvárgásod. Az is igaz, hogy magamból indulok ki: amikor a feleségem megvonta ilyen-olyan mondvacsinált okokból a szexet, nekem is jöttek ilyen összegerjedések. Amikor a pumatestű főnökasszony mellém állt valamit megnézett a monitoromon, azt hittem elszáll az agyam, és egyéb esetek. XD

Nálunk végül kiderült, hogy sosem vonzódott hozzám a nejem,ez az oka, hogy csak kötelességből volt velem. Az utóbbi időben "úgy mászott alám, mintha autót szerelne", ahogy a dal mondja.:D A külső segítség, terápia se ért semmit, még ott se vallotta be, hogy nem mozgatom meg szexuálisan.

Én már belefáradtam az egészbe, többször kikészültem. A kisebbik gyerek kijárja az óvodát, és költöznek az apóshoz, ez a helyzet.

Azt hiszem, gyerekek nélkül könnyebb pontot tenni az ilyen helyzetek végére, addig kell eldönteni, hogy széna, vagy szalma!

Ha ilyen oka van annak, hogy nem akar a párod szeretkezni, akkor nem érdemes erőltetni szerintem. Előbb-utóbb jön valaki, aki meglátja rajtad a kiéhezettséget, és a szeretőd lesz úgyis.

2021. dec. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, mindenkinek ment a zöld kéz.

Gyerek nincs.

Beszéltünk róla, ő se tudja miért van, igazából másokat sem kíván mióta ez van. Orvosi vonalon is próbáltunk utánajárni, de nem találtak okot.

Azt mondja tetszem neki, jó nőnek tart, csak egyszerűen elveszett belőle a szexuális vágy. Van intimitás, de iszonyúan hiányzik az, hogy érezzem, hogy kíván és hát ugye az az igazi szex.

A kapcsolatunk első néhány évében egyébként rengeteg volt a minőségi szex, meg viccelődtünk is azon, hogy lehet szexfüggők vagyunk. Szóval egy 10/10-es szexuális életből jutottunk el valahogy oda, hogy évente párszor próbálkozunk, több-kevesebb sikerrel. Azért már mindkettőnkben van ezzel kapcsolatban csomó kisebbségi komplexus sajnos.

2021. dec. 12. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!