Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, én komplikálom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, én komplikálom túl a dolgokat vagy engedjem el ezt a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Januárban lesz 6 éve hogy együtt leszünk a párommal, ő 36 éves, én 32. 5 és fél éve élünk együtt, addig a szüleivel és testvérével élt otthon, mivel én külföldön kaptam állást mielőtt összejöttünk volna, 2 hetet együtt töltöttünk, majd kimentem Írországba,s fél év után utánam jött. 1 év után átköltöztünk Ausztriába, hogy a családjához közelebb legyen. Üres lakásból egy kényelmes otthont varázsoltunk, ( én több másodállást vállaltam, hogy jobban haladjunk, ő másik munkát nem akart, mert neki a 8 órás munkája nagyon fárasztó )Egy veszekedés alkalmával megjegyezte, nézzek körül a lakásban, itt minden rólam szól, mindent én akartam. Később mondta, hogy nem gondolta komolyan, csak akkor bántani akart azzal. Kb másfél -2 év után beszélgettünk a házasságról, hogy akarjuk. Időnként rá-rákérdeztem, hogy mikor fog eljegyezni, ( nem követelőzően, hanem huncutkodva, viccesen kíváncsiskodva) , erre mindig azt mondta, hogy minél többször kérdezem, annál később teszi meg, s neki idő kell, mert ő különlegeset akar. Egy jó ideig nem kérdeztem, majd elmentünk egy csodás trópusi nyaralásra, úgy hittem majd akkor fogja, de nem történt meg. Utána ahogy beszélgettünk, s rákérdeztem ( nem követelőzően) akkor azt mondta, hogy az annyira sablonos, egyértelmű lett volna, mire én mondtam hogy egyáltalán nem, mire ő 4 év után azt válaszolta,hogy a házasságot mindkét embernek akarnia kell. Ez a mondata számomra nagyon megalázó volt, úgy éreztem mintha én kényszeríteném őt a házasságra, pedig még azt is beszéltük hogy kit akar meghívni. Sose kényszerítenék ki ilyet, az annyit érne a szerelemben, mint halottnak a csók. Eleinte csak magamba fordultam, szégyeltem a dolgot, s csak jóval később mondtam neki hogy számomra ez mennyire bántó volt, s mivel tudtam, hogy tervezi az eljegyzést, mondtam neki, hogy ezt most felejtse el.

A napokban ismét sikerült összeveszni, s mondtam neki,hogy én egyszerűen nem tudok ezen a mondatán túllépni,s miért nem volt őszinte, hogy ő nem akarja az eljegyzést. Erre azt mondta hogy félt hogy engem elveszít. Én azt mondtam neki hogy az nem szerelem ha nem magunkat adjuk a kapcsolatban és nem mondjuk el mit szeretnénk vagy mit nem szeretnénk és gyáva dolog volt tőle ezt elhallgatni. Mert igenis meg kellene tisztelni a másikat, és elmondani őszintén mit nem akarunk ,így a másik el tudja dönteni hogy ez a felállás megfelel e vagy sem. Mondtam neki hogy neki kényelmes volt a velem lévő kapcsolat, nem eszi meg a mocsok, de ő nem igazán látja meg a tennivalókat, vagy ráérősen áll hozzájuk, a hivatalos dolgokat Pedig én intéztem mert nem igazán beszéli a nyelvet. Erre azt mondta hogy nehogy azt higgyem hogy kényelmes volt érzelmileg engem szeretni mert sokszor az egész hullámvölgy volt. Igen nehéz természetű vagyok és lobbanékony de próbáltam érte megváltozni amit most meg is említettem neki. Erre pedig azt mondta hogy igen sokat változtam de nagyon sokat köszönhetek ebben neki. Az eljegyzéshez pedig először azt mondta hogy igen ő nem akarta, majd amikor kérdeztem tőle hogy miért nem mondta el őszintén és miért hitegetett, akkor megkérdezte hogy miért mi beszéltünk róla és ő mondta hogy szeretné azt? És a beszélgetésünk legvégén pedig annyit mondott hogy de igen ő akarta már tervezte az eljegyzést az anyukájával.

Őszintén szólva a szerelmet és a bizalmat Szerintem akkor azzal a mondatával kiölte belőlem,de ezt őszintén el is mondtam neki. Emellett elég sokszor bosszankodom azon, hogy szinte mindent tennivalót én látok meg, akár női akár férfi munkáról van szó, és emiatt már egy ideje besokalltam. Mikor átjöttünk Ausztriába elkezdett sokat inni emiatt is sokszor veszekedtünk, ami azt eredményezte hogy volt hogy dugta előlem a piát ,mostanában már jóval visszább vett. Megjegyeztem neki hogy legyen szorgalmasabb és igenis igyon kevesebbet mert így nem merek vele családot tervezni és jövőt, erre azt válaszolta egyszer hogy a gyereket úgyse bírnám.

Körülbelül másfél év után megemlítettem hogy gyűjthetnénk lakásra , mondta hogy szeretne de az nem olyan könnyen megy, mindig ezt válaszolta. Úgy voltam vele lehet itt kint nem akar hanem a családjához közelebb Magyarországon, így már azt is megjegyeztem hogy akár vehetünk ott is de arra is ugyanazt a választ kaptam.

Nem tudom mitévő legyek, lassan hat éve vagyunk együtt, de úgy érzem hogy vele egy helyben toporgok, s csak úgy éljük az életünket célok nélkül, miközben én tele vagyok vágyakkal, és megrémiszt hogy neki mennyire nincsenek vágyai a jövővel kapcsolatban.



#hazugság #eljegyzés #hitegetés #Terveknélkül #Kapcsolatimagány
2021. dec. 16. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Olvasd el, amit írtál. Teljesen egyértelmű, hogy ezért a kapcsolatért csak te teszel bármit, ő meg elvan, mert mindent aláteszel. Van szex, lakhatás, tisztaság, főtt kaja, megélhetés. De minden olyan lépést halogat, ami összeköt. Ezért nem akar veled házat se venni. 4 év alatt csak kerülgette a forró kását, de egyre többször bukik ki belőle, hogy ő igazából nem akar veled se esküvőt se gyereket, se közös ingatlant.

Ráadásul lusta, iszik, szándékosan megbánt, és képtelen volt megtanulni a nyelvet, inkább elnézi, hogy te intézel mindent miközben két helyen dolgozol.

Te is beleestél abba hibába, hogy egy xar kapcsolatban várod, hogy ha elég jókislány leszel, kiérdemled a Nagy Kegyet, és megkér a pasid. Valójában mi egy eljegyzés? Kapsz egy gyűrűt, aztán csókolom. Erre se hajlandó érted. Pazarolhatsz még pár évet, mert "6 évet nem lehet csak úgy eldobni", aztán egyszer bejelenti, hogy talált mást, és otthagy. Ezt akarod kivárni?

2021. dec. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést már 3x kiírtad kb. Mit akarsz még hallani/olvasni???
2021. dec. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pfff milyen férfi az ilyen? Hagyd mar a rákba.
2021. dec. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, félsz így 32 évesen félsz kilépni, de gondolkozz el rajta, hogy jó-e neked ebben a kapcsolatban. Ahogy olvastam a soraidat, még engem is átjárt egyfajta keserűség, frusztráció, pedig nem is ismerlek. Ez azért már jelent valamit. Ebben a lelki állapotban élni minden nap nagyon embert próbáló lehet.

Egy párkapcsolatba ne férjen már bele, hogy szándékosan megbánt, ráadásul abban a témában,ami neked olyan sokat jelent (házasság, gyerek közös jövő). Arról nem is beszélve, hogy szinte csak te teszel a kapcsolatért, ő meg még iszik is.

Amióta vége lett a kb 5 éves kapcsolatomnak, rájöttem, hogy nem kell mindent eltűrni. Nem kell megragadnod egy számodra rossz szituban, csak azért, mert a másiknak ez kényelmes, és nem veszít el. Én is túl sokat tűrtem, szinte totál megcsömörlöttem. Aztán kiderült, hogy az exem sose akart valójában elvenni. 30 évesen ezt hallani fájt. Tudom, én se vagyok tökéletes, és tisztában vagyok vele, hogy én hol hibáztam. De a legjobb ami történhetett velem, hogy véget ért a kapcsolatunk.

Kitartás neked, légy erős!

2021. dec. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszadó! Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásod s az őszinte szavaidat. Én is úgy érzem már, hogy ezt el kell engednem, hogy mindenki meg tudja találni a számára szánt jövőt.
2021. dec. 23. 02:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

#4 vagyok.

Remélem megtalálod a számodra (!) Legjobb megoldást. Egy kedves ismerősöm kérdezte tőlem, mikor már nagyon ott lógott a levegőben a régi kapcsolatom vége, hogy vajon mikor kerülök közelebb a teljes boldogsághoz: vele vagy nélküle? Nehéz volt beismerni, hogy ha az exemmel maradok, akkor csak távolodni fogok ettől. Végül az exem mondta ki a végszót, azt sajnálom csak, hogy nem előbb zártuk le a dolgot , mert akkor nem ment volna el fél évtized az életemből így, hogy mi is csak egy helyben álltunk.

Ha olyan nehéz természetű is vagy, mint írod, biztos van olyan,aki úgy fog elfogadni ahogy vagy. Lehet lobbanékony vagy,de az alapján,amit leírtál, talpraesett, szorgalmas és gondoskodó vagy , tudod mit akarsz, és gondolsz a jövőre. A normális férfiaknak ez be fog jönni.Nem vagy lemaradva semmiről, én nem féltelek, te se aggódj, minden el fog rendeződni.

Boldog karácsonyt :)

2021. dec. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves #4. válaszadó!


Köszönöm szépen hogy megint írtál, nagyon jól estek a szavaid. Rengeteget rágódtam ezen, hisz ha már társilag ki is ábrándultam belőle, mint embert, mint barátot továbbra is tisztelem, s szeretem. De ez a helyzet se neki, se nekem nem használ. Bár ő se boldog, látom rajta, mégis képes lenne ebben az egészségtelen légkörben leélni az életet, aminek semmi értelme nincs. Eldöntöttem, szakítok vele, mind én, mind ő megérdemli a lehetőséget a boldog életre, amit már nincs értelme tovább hátráltatni.

Még egyszer köszönöm a segítséged! Bár utólag, de nagyon boldog karácsonyt és sikerekben és boldogságban gazdag új évet!

2021. dec. 27. 21:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Teljesen egyetértek veled, szerintem nagyon jól állsz hozzá a dolgokhoz, helyesen döntöttél. Biztos nehéz volt idáig eljutni,de csak rajtad áll, hogy alakul az életed.

Sok sikert a jövőben, így ismeretlenül is szorítok neked.

Boldog újévet! :)

2021. dec. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
U.i.: #4, #6 és #8 voltam ;)
2021. dec. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!