Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen döntéseket, hozzon a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen döntéseket, hozzon a férfi, miket a nő, és miket közösen?

Figyelt kérdés

Nektek az egyenrangúság szimpatikusabb, vagy ha a férfi vagy a nő dominánsabb? Hol vannak azok a határok, amik közt igazán jól érzitek magatok?

A férjemmel 29 évesek vagyunk. 12 éve ismerkedtünk meg.

Hamar beálltak nálunk a szerepek. Neki kényelmes, ha valaki irányítja, dönt helyette dolgokról, így úgy éreztem, ezeket nekem kell megtenni, mert ő nem teszi. Valószínűleg ezt nem tettem jól. Így folyamatosan úgy éreztem, mintha ő nem lenne benne a kapcsolatban, mert nem éreztem, hogy igazán akarná. A közös dolgainkról, tervekről mindig én döntöttem, mert neki az volt a fontos, hogy azt nézze, nekem mi a jó. Ez történik a mindennapokban is. Lesi a kívánságaim és mindenben rám hagyja a döntést. Ez engem frusztrál, mert így nem érzem magam nőnek, és nem érzem, hogy egy olyan férfi lenne mellettem, aki felszabadult.

Éveken át próbáltam néha a vezető szerepből leadni, de úgy éreztem, hogy az őt zavarja, ha neki is irányítani kellene.

Most elérkeztünk egy újabb mélyponthoz. Amióta együtt vagyunk, mindig én kezdeményeztem a szexet. A napokban volt először, hogy amikor éreztem, hogy szeretne együtt lenni, nem tettem meg az első lépést, és végül annyira kényelmetlen volt neki a helyzet, hogy nem történt semmi, és teljesen összezavarodott. Ápolt vagyok, jó az alakom, nem ilyesmivel van a gond, csak valahogy ebben is túlságosan azt nézi, hogy minden úgy legyen, ahogy én szeretném.

Nem igazán tudom mit csináljak. Én nem érzem jól magam abban a szerepben, ha minden úgy alakul, ahogy én mondom. Így nem érzem a közelséget, és hogy önálló akarata lenne. Valahogy nem tűnik igaznak az egész.

Sokszor említi, hogy a felnőtté válás nehéz neki. Nem tudom, hogyan tudnék rá hatni. Lehet, hogy egyszerűen csak nem kellene megtennem semmi olyat, amit neki kellene. De sokszor már nem látok tisztán.



2022. jan. 23. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Te most dicsekszel vagy panaszkodsz? 👀
2022. jan. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Itt szerintem az a baj, hogy nem összeillő a habitusotok.


Minden embernél megfigyelhető, hogy valamilyen szinten a domináns vagy a szubmisszív irányba tendál, csak a mérték nem mindegy. Két domináns ember kapcsolata lehet izgalmas, de viharos, míg két szubmisszívé tele van bizonytalanságokkal. Nyilván az egyik felveszi a domináns szerepet (jelen esetben te), de sosem fogja élvezni, mert nem belülről jön, hanem amolyan kényszer hatására muszáj irányítania.

2022. jan. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
én vagyok a dominánsabb (nő), de alapvetően az egyenrangúságot preferálom, és ezért igyekszek visszább venni, főleg ha esetleg jelzi a párom, hogy sok vagyok. de sosem volt dominanciaharc vagy egyéb óvodás szintű dolog a kapcsolatunkban, nagyon jól kiegészítjük egymást. nem tudnék nagyon egyoldalú kapcsolatban élni, mindketten igyekszünk alkalmazkodni
2022. jan. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki kompetetciai szerint

Vagyis a muszaki dolgokban a parom dont mert ert hozza.

Es a penzugyi dolgokban dontok.

De alap h minden esetben megbeszeljuk elotte es ugy dont az a fel akinek a dolga.

2022. jan. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi minden közös életünket éeintő kérdésben közösen döntünk. Kicsikben és nagyokban. A hétköznapokban is mindent együtt csinálunk. Ez alapvető a mi házasságról alkotott elképzelésünkben. A személyes döntéseinkben is kikérjük a másik véleményét.
2022. jan. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az exem rám hagyta a döntéseket. Neki minden mindegy volt, legyen úgy, ahogy nekem jó. Most már átlátom, hogy emögött a felelősség áthárítása, és érdektelenség volt. Később már mindent el kellett neki mondani, mit hogy csináljon, mert "legyen minden úgy, ahogy te szeretnéd". Teljes passzivitás volt. Ízlése nulla, azt sem tudta szintem megmondani, hogy mi tetszik neki, mi nem. Neki mindegy volt.


Szex, oh, hát közölte, hogy neki mindig van kedve szexelni, szóljak, amikor nekem is.

2022. jan. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!