Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, ha én alapból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha én alapból nagyon kíváncsi és elmélkedős típus vagyok, de a barátnőm meg nem?

Figyelt kérdés

Engem minden érdekel, a bogaraktól kezdve a pszichológiáig minden területet érdekesnek tartok. Szeretek véleményeket hallgatni, megfigyelni minden témában, és kutatni ha valamit nem értek vagy nem tudok, legyen szó bármiről a nagy világban. Szeretek az élet nagy kérdéseiről filozofálni, beszélgetni komoly vagy csak random dolgokról. Bármiről.


A barátnőm viszont teljesen más. Lehet most kezd feloszlani a rózsaszín köd vagy én nemtudom miért, de ez így random feltűnt pár nap alatt. Így a napi történésekről, hogy mi történt vele, azokról sokat szeret beszélni, meg pl. közös ismerősökről, de másról nem nagyon. Ő mindent elfogad és az ő szemszögéből minden jó úgy ahogy van, és nem érdekli őket a mindennapok dolgai, kérdései. Nem igazán van véleménye a dolgokról, csak arról tudok vele beszélgetni, ami nagyon érdekli. És bár nagyon szeretem, mert egy angyal és mindent megad nekem, de hiányzik hogy nem tudok vele úgy beszélgetni, teljesen kötetlenül, mint a legjobb barátaimmal. Bármilyen témáról, tervekről, a múltról. Egyszerűen nem érdekli semmi. Vagy ha érdekli akkor se mondja, csak hallgat engem. Azt mondja, hogy nem tud/nem akar ezekhez mit hozzáfűzni. Ha meg felhozom neki ezt amit itt leírtam, akkor meg tuti megbántanám, azt meg nem szeretném. Szerintetek mit csináljak, engedjem el ezt a dolgot és ne foglalkozzak vele?


24/f, 7 hónapja vagyunk együtt



2022. jan. 24. 01:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem illetek össze.

Én is ilyen típus vagyok, próbálkoztam olyan sráccal, mint a barátnőd, de nem tudtam igazán szerelmes sem lenni emiatt a különbség miatt. Nem hibás egyikőtök sem, egyszerűen nem működik a kapcsolati dinamika. Szerintem egy kapcsolat attól lesz jól működő, hogy a partnert legjobb barátként is el tudnád képzelni. Gondolj kicsit úgy erre, hogy ha a párod a barátod lenne csak, akkor csak ivós pajti lenne belőle vagy tudna az az ember lenni, akiben megbízol és aki a legjobban ismer? Akivel olyanok vagytok, mint a testvérek... Szerintem nem.


Sajnos az, hogy valaki emberileg jó, nem indok egy párkapcsolat mellett, hanem alapkövetelmény.


Nagy különbségek vannak a tanulmányaitokban/szakmátokban is egyébként?

2022. jan. 24. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Megorulnek, ha ennyire érdektelen lenne a társam minden olyan dolog iránt, ami lázba hoz. Én nem bírnám.

Mondjuk az érdekes, hogy csak most tűnik fel, hogy igazából nem tudtok miről beszélgetni (azok a témák, amikről beszélsz, azt inkább csak a csevegés kategóriába sorolnám).

Mindig azt néztem először egy fiuban, hogy mennyire vagyunk egy hullámhosszon, hiszen öreg korukban meg amikor már sok éve együtt leszünk, nem a testiseg fog elsősorban számítani, hanem hogy mennyire tudunk jól kijönni és együtt megoldani helyzeteket, ehhez pedig elengedhetetlen a mely és kölcsönös kommunikáció.

A mostani párommal nagyon hasonlóak vagyunk, ugyanazok érdekének minket (mindkettőnket minden kb.) és a legjobb barátom is egyben pont úgy, ahogy a felettem válaszoló is mondta.

Úgyhogy legközelebb próbáld meg kicsit visszafogni magad és nem belesietni addig egy kapcsolatba, amíg ki nem derül, hogy egy szinten vagytok e a kommunikaciotokat és annak minőséget illetően, mert ebből így hosszútávú kapcsolat nemigen lesz :/

2022. jan. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy így maximum pár évig tudjátok fenntartani a kapcsolatot. Utána csak vagytok egymás mellett, és nem lesz tartalma. :(
2022. jan. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el a témát. És a lányt is.


Én kipróbáltam azt, hogy elfogadom a másikat..


Folyamatosan tettem azért, hogy egyre kevesebb dolog érdekeljen, azt tudnám hazudni hogy nem érdekel semmi, úgy élek mint egy zombi, de hiányzik az értelmes beszélgetés.



Sajnos idővel a barátok is kikopnak, illetve visszafele fejlődnek felvéve a társuk gondolkodását és egyedül maradsz.


Ne tedd, nem érdemes.

2022. jan. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Erre mondják , hogy nem egy rúgóra jár az agyatok , ő ilyen egyszerű szeret mindent a kis zárt álomvilágában tartani (tudatlan) te meg kis hiperaktív csótány vagy aki 1 vicces cigi után megváltaná a világot.Vágod csótány?
2022. jan. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
azóta mi van veletek?
2022. ápr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!