Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek normális, jogos,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normális, jogos, hogy még mindig tart a csalódottságom, sértődöttségem? Többi lennt?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek van egy rossz szokása, mindig amikor egy bizonyos témában mindkettőnk álláspontot foglal ő mindig makacsul védi a saját igazát és nem egyszer fordult elő, hogy annyira magabiztosan védte az igazát, hogy még engem is sikerült elbizonytalanítania és végül én is az ő állaspontján voltam. Végül persze 5ből 4 szer nekem lett végül igazam. Ő ezt mindig is elismerte, sőt még volt is, hogy ő szólt nekem, hogy "hé, bocsi, neked volt végül igazad" pedig el is hallgathatta volna hogy ne derüljön ki, hogy végül nem neki lett igaza.

Amikor egy ilyen eset már sokadjára fordult elő, hatalmas sértődöttség és csalódottság lett rajtam úrra mert realizáltam valamit: egyszer sem fontolta meg az én álláspontomat még azokután se, hogy tudta, hogy már egy csomószor nekem lett végül igazam. Hirtelen minden átsuhant az agyamon: "hülyének néz? Nem ad a szavamra? Azért hajtja mindig a saját igazát mert úgy van vele, hogy nekem biztos nincs igazam ezért csak neki lehet?"

Megkérdeztem, hogy mégis miért nem fontolta meg egyszer sem az igazamat amikor elvileg okosnak is tart és ezt meg is szokta jegyezni. Azt mondta, hogy önbizalomhiányból fakadóan mindig makacsul védi az igazát, mert nem akarja azt a látszatot kelteni, hogy gyenge és nem áll ki az igazáért. Mondta hogy ez egy rossz szokása csak eddig még senki sem hívta fel rá a figyelmét.

Nagyon szeretjük egymást és ezt már rengeteg tettel, szóval bizonyítottuk már egymásnak, csak egyszerűen kialakult egy kép róla a fejemben miszerint nem tart annyira, hogy megfontolja az álláspontomat. Nem szeretném, hogy az incidens miatt feszültség legyen köztünk, de egyszerűen félek attól, hogy nem tartott annyira, hogy megfontolja az álláspontomat.

Mondta egyébként, hogy máskor ha mindkettőnk állaspontot foglal egy bizonyos témában, máskor hátralép és megfontolja az én álláspontomat is mielőtt makacsul az igazát védi.

Bánja a dolgot, bocsánatot is kért, meg is bocsátottam neki csak félek, hogy egész eddig hülyének nézett meg félek, hogy a sértődöttségem rá megy a kapcsolatunkra

Túlgondolom szerintetek? Jogos hogy már napok óta megvagyok rá sértődve?



2022. jan. 24. 14:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális, hogy még nem múlt el a csalódottság, főleg ha csak pár napja tart, de ne temesd még ezt a kapcsolatot, végül is belátta, hogy mi van a háttérben (ami fontos lépés) és szerintem van értelme a magyarázatának. Adj neki egy esélyt arra, hog bebizonyítsa, hogy dolgozik ezen a tulajdonságán és hogy változni akar.
2022. jan. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nem szeretném eltemetni a kapcsolatot, megszeretném érteni jobban a tettét és tudom, hogy őszinte lesz

Mindig is az volt velem és ezt 1000%ra tudom

2022. jan. 24. 14:14
 3/20 anonim ***** válasza:
65%

Tipikusan primitiv embereknél létezik ez a jelensèg hogy csak a saját magáét fújja, az ellenérveket nem hallja meg, ha meg is hallja nem érti, vagy nem tud azzal gondolkodni, rugalmatlan az agyuk.

Az már egy lépcsőfok, ha képes arra hogy ha utólag is de legalább elfogadja az igazad.

Mert a vita közepèn az ilyenek sem érteni sem gondolkodni nem tudnak de utólag legalább összeáll nekik a kép. Nem azonnali gyors reagálásúak.


Én ugy szoktam lenni az ilyenekkel ha vki azonnal értò képes és azonnal felfog egy ellenervet és jo vitapartner mert az elkenervemre képes aztán reagalni és így továbbviheto a téma a megoldás felé, vagx képes azonnal elfogadni akár egy ellenérvet azaz azonnali belátása van pláne ha az be is rogzul neki es alkalmazásba is teszi, ilyen embereknél en már helyből csodálkozok ha vkinek igy vág az esze, - azonnali reagálások, rugalmas vélemények, határozott gyors döntésképesség - joformán szerelmes leszek, ugy le tud nyűgözni.


Néha mondjuk megkapom azt is hogy miért mondok el ugyanolyan dolgokat tobbféleképpen többször.ő érti első mindatbol is.

Olyankor mindig megjegyzem hogy ja reflexből már mindent túlmagyarázok, annyira sok a primo. De vezetői státuszban is.

2022. jan. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
34%

Alacsony IQ-t takar.

Csökevényes értőképességet, lassú reagálást.

2022. jan. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

De nagyon is meghallja az ellenérveket és elismeri ha másnak van igaza

Ezt kikérem a barátnőm helyébe is!

Ha annyira primitív lenne akkor fel se fogná, hogy utolag nem neki lett igaza és nem is ismerné el.

Itt az is probléma volt hogy én meg tul könnyen elbizonytalanodok a saját igazamról

Bizonytalan ember nyílván nem tud hatni a másikra érvekkel

2022. jan. 24. 14:23
 6/20 A kérdező kommentje:

Meg az a baj én se hoztam az ellenérveimet, önbizalomhiányombol eredően elhittem hogy neki van igaza, igenis felfogja az ellenérveket és nagyon intelligens! Egyszerűen csak túl magabiztosnak akar tűnni és makacsul kiáll az igaza mellett, HACSAK nem győzik meg arról, hogy nincs igaza

Sajnos én nem így tettem

2022. jan. 24. 14:25
 7/20 anonim ***** válasza:

Te magad írtad hogy sokszor csak utolag esik le neki.


Amugy az is ptimitiv emberekre vall hogy kevesebbnek érzik magukat akkor ha nem nekik van igazuk, szégyellik ezt bevallani es akkor is a saját vélemenyuket védik továbbra is ha már ők js belátják hogy az téves.


De ez ertheto is valamelyest, mert egy egy tévedés bevallását sokan szintén primitiv modon rosszul reagalják le és lecsrszik a másikat


Pl ja bocsi tevedtem neked vqn igazad

Primo reakcio erre: ugye milyen hulye vagy hogy nem lehet ezt tudni en meg hanyszor mondtam, ekkora fogyatekost mint te!


Igy a primok gyakorta inkább nem mondják azt h neked van igazad, mert ugye a masik primo nem tudja intelligensen kezelni.

2022. jan. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Már volt rá példa, hogy meggyőztem az érveimmel,olyan is, hogy ő engem

Csak van amikor nem tudok felhozni ellenérveket, hogyha van egy megérzésem meg egy tiszta emlékem és amiatt foglalok álláspontot akkor mégis milyen ellenérvvel hozakodjak elő? "Én erre így emlékszem, ezt sugja a megérzésem"?

2022. jan. 24. 14:31
 9/20 A kérdező kommentje:

7-es

Nem is az hogy sokszor utolag esik le neki, hanem utolag derül ki,addig vagy biztos az igazában vagy pedig nem 100%osan de mutatni akarja, hogy biztos abban(elmondasa szerint önbizalomhianybol fakad ez, mert tul magabiztosnak akár látszani)

Viszont azt fontos NYOMATÉKOSÍTANOM, hogy utólag mindig elismeri, ha nekem van igazam és ez semmilyen rossz érzést nem is vált ki belőle

Azt ne mondjátok, hogy ti még egyszer sem álltatok ki az igazatok mellett azért mert nagyon biztosak voltatok benne

És érvekkel és ellenérvekkel igenis meg lehet győzni és ő is tud nagyon jól érvelni

Nekem csak azzal van a bajom, hogy amikor nagyon biztos az igazában akkor nem fontolja meg azt, hogy amúgy lehet hogy nekem van igazam

2022. jan. 24. 14:41
 10/20 A kérdező kommentje:
7es! Barátnőm nem védi tovább a velemenyet miutan elismerte hogy nincs igaza, elfogadja azt és nem vált ki belőle rossz érzést
2022. jan. 24. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!