Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a párom feleannyit keres,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párom feleannyit keres, mint én, akkor joggal várhatja el, hogy én kétszer annyi pénzért vegyek neki ajándékot születésnapra, karácsonyra?

Figyelt kérdés
Én vagyok a nő.

2022. jan. 27. 13:03
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
53 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudtok megegyezni ilyesmiben, hogy akartok közös jövőt? Mi egy összeget jelölünk ki minden ilyen alkalomra. Így egyikünknek sem kínos, ha a másik esetleg túlkölt és meg tudjuk beszélni azt is, ha valamelyikünk szűkösebben áll.
2022. jan. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ti kapcsolaton belül ilyen dolgokat elvártok? Már ez is fura.
2022. jan. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
Nálunk eleve közös kassza van. Egy bankszámlára érkezik mindkettőnk fizetése. Nincs olyan hogy enyém, tied. Miénk van.
2022. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy külön kassza vagy közös, olyan nincs egy kapcsolatban, hogy elvárom. Mi az, hogy elvárja? Neki az jár? Miért?
2022. jan. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ajándékot nem szokás elvárni. Semmilyet.


Amúgy meg miért vagy együtt egy ilyen emberrel?

2022. jan. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Igen, többször volt róla szó hogy mindenki fizetés arányosan teljesit az a korrekt.

Így természetesen ez elvárható

2022. jan. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Amúgy okádnék egy olyan embertől, aki számolgatja, mennyibe került, amit én ajándékozok neki, és ehhez viszonyítaná azt, amennyiért ő adna nekem.

2022. jan. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Maga a feltevés hibás.


Ahol elvárás alapján megy az ajándékozás, ott pont a lényege veszik el: az örömszerzés. Kötelességgé válik.


Szerintem akkor szép az ajándékozás, ha a cél, hogy a másiknak örömet okozz vele, nem azt nézve, hogy egy apróságról van szó (pl. a kedvenc csokija), vagy esetleg gyűjtened kell rá (pl. egy szép ékszer, amiről tudod, hogy nagyon szeretne olyat). Amikor azt nézed, hogy a fizud 5, 10 vagy 20%-át _KELL_ ajándékra költened, már nem szívesen adsz.


Ahogy ajándékot elvárni sem lehet, mert értéke csak akkor van, ha örömmel adja a másik, nem muszájból, hogy nesze neked.

2022. jan. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kivételes esetektől eltekintve sztem nem lehet ezt elvárni (kivételes eset alatt az olyasmit értem, hogy jelenleg Cucuka nem keres jól, ezért csak egy csokit tud adni, a másik meg megsértődik, hogy akkor én is max. 300 Ft-ot költök rá, pedig tudna többet is).
2022. jan. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem...eleve normáis nő, nem jön ossze olyannal, aki kevesebbet keres nála...kiabrandito
2022. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!