Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sok év után szakítani, elválni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok év után szakítani, elválni? Mikor fiatal korod óta vele vagy..

Figyelt kérdés

33 éves nő vagyok,19 éves korom óta férjemmel vagyok.

Mostanában úgy érzem válságban van a kapcsolatunk:nem figyel rám eléggé,sokszor kiabál,állandóan játszik a gépen összeveszett a szüleimmel..Biztos bennem is van hiba,de úgy érzem nem törekszik a beszélgetésre,a konfliktus rendezésére...Korábban sosem gondoltam volna,de mostanában már bennem van néha a gondolat,hogy elválni...De lényegében vele nőttem fel,nagyon sok minden összeköt minket,nagyon boldog évek vannak mögöttünk.Gondolkodtam valami párterápiában stb ,nem akarnék csak úgy eldobni ennyi évet..Nálatok ez hogy alakult?Amikor nem egy konkrét pont(ok megcsalás) van ,hanem szépen lassan mintha elmentünk volna egymás mellett.



2022. jan. 27. 23:45
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Tudsz vele beszélni eről?

A párterápia ugyanez a beszélgetés, a terapeuta inkább mediátor a két fél között.


Ha nem tudod megnyitni a párod, a párterápiának sem lesz sok értelme.

2022. jan. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Ne a váláson gondolkozzál !

A kapcsolatotok helyrehozatalán gondolkozzál !

Tegyél meg mindent , hogy rendeződjön köztetek a hangulat a viszonyotok egymáshoz a kapcsolatotok.

Ha kell menjetek egy párterapeutához is!

elsősorban saját magatok kezdjetek neki a dolgok megbeszéléséhez.

Pl. vegyetek 2 db. füzetet. az egyikbe a férjed írja le, hogy mit szeretne tőled az élettől, stb.

A másik füzet a tied, abba te írd le mind azt amiről szeretnél beszélni a férjeddel.

A füzetbe úgy írd be a kérdésedet, hogy a kérdés után hagyjál pár sort üresen mert ide az üres részre beírod azt amit a kérdéssel kapcsolatosan megbeszéltetek vagy amibe a kérdéssel kapcsolatosan megállapodtatok,m meg egyeztetek, meg ígértétek egymásnak,stb.

mindig hallgasd meg előbb a férjed teljes mondandóját és soha ne vágj bele a kérdésébe, hanem a kérdésének vagy mondandójának a befejezése után add hozzá a saját álláspontodat, válaszodat. ugyan így ezt várd el a férjedtől is, hogy ne szóljon bele vagy köbe addig amíg be nem fejezed amit mondani szerettél volna!

Ne add fel !

Menni fog !

Sok sikert !

2022. jan. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%

Szurkolok, hogy nektek sikerüljön megoldani a problémáitokat!

Az exférjemmel ugyanebben a cipőben jártunk. Ott már 10+ év után nem sok intimitás volt, az ex a munkájába fordult, én meg 2 év után meguntam, hogy mindig a hátához beszélek. Voltunk terápián, aminek nagy része arról szólt, hogy hogyan tudná ő megoldani a munkahelyi konfliktusait. Nagyon szerettem volna megmenteni a dolgot, de nem sikerült. (Szerettük nagyon egymást, mint embert, de az idők alatt gyakorlatilag testvérekké váltunk + teljesen más irányba képzeltük a további életünket.)

Azóta elváltunk, új életet kezdtünk mindketten. Az exnek maradt a munka, nekem meg lett olyan párom, aki értékeli, amit érte teszek.

2022. jan. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!