Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Szeretném előre leszögezni, hogy mindennél jobban szeretem a páromat. Viszont mostanában egyre gyakrabban ütközik a véleményünk. Az első probléma az, hogy bár a párkapcsolatunk elején megbeszéltük, hogy nem szeretnénk gyereket, ő mégis egyre többször mondja, hogy elgondolkodott rajta. (Van egy öccse, most 3 éves és rendszeresen játszom vele, vigyázok rá, ő pedig ilyenkor mindig megemlíti, hogy milyen jó anya lennék. Én viszont az egészben tényleg azt élvezem a legjobban, amikor vissza lehet az anyjának adni azt a gyereket.)

Illetve a másik probléma az, hogy most a baráti körében egyre több eljegyzés történt és úgy érzem, hogy ő sem akar lemaradni, ezért meg akarja kérni a kezem. Viszont én ezt az egész házasság dolgot nem úgy látom ahogy ő. Nekem sokkal inkább nyűg, mint boldogság. Erről is volt szó a kapcsolatunk elején. Elmondtam, hogy nem szeretném ő pedig szintén helyeselt. Most pedig nem tudom, hogy juthatnánk dűlőre. Eddig mindent sikerült megbeszélnünk vagy kompromisszumot kötnünk, de ez most nem megy. 4 éve vagyunk együtt. A párom 25 éves én pedig 23 ha ez számít valamit.



2022. jan. 28. 12:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Ülj le vele és mondd el neki, hogy amikor összejöttetek, ez volt a felállás és te azóta is tartod magad, szóval ne erőltesse.
2022. jan. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Már megtettem. Nem is egyszer. De a vége mindig az, hogy maradunk a saját véleményünknél és inkább elengedjük a témát. De ez nem állapot. Nem lehet a végtelenségig húzni.
2022. jan. 28. 12:04
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Gondolom a kapcsolat elején még neki sem volt fontos, és úgy gondolta még neked is változhat a véleményed. Ritka, hogy a pasi erőlteti a dolgot. Nincs valami más, egyéb tényező a dologban, ami miatt fontos lehet neki?

Én ha valamit nem akarok azt nem is teszem meg, ha szeret téged, akkor elfogadja.

2022. jan. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
Megértem őt; úgy érzi, hogy egy helyben áll a kapcsolatotok, nem fejlődik tovább semerre. Az eljegyzés egy ilyen irányú lépés lenne, de elutasítod. A gyerekvállalás, bár sokkal komolyabb, szintúgy. Viszont ez utóbbi egy olyan téma, amiben hosszútávon nem lesz kompromisszum; ha ő szeretne gyereket, akkor vagy veled, vagy nélküled, de lesz neki.
2022. jan. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lenne, ha ezt ennél konkrétabban átbeszélnétek. Ebben nincs kompromisszum, ha nem értetek egyet, akkor érdemes lenne elengednetek egymást, így csak hosszútávon fájdalmat okoztok egymásnak, sosem lesztek együtt boldogok.
2022. jan. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szerintem még ő sem tudja pontosan, hogy mit szeretne. Mármint amikor a gyerek témát beszéljük inkább olyan, mintha miattam le akarna mondani róla. Mármint ilyenkor kiemeli, hogy nem akar. De ha meg az öcsivel vagyok, akkor az anyaságot boncolgatja. Ilyenkor meg olyan, mintha mégis akarná.
2022. jan. 28. 12:34
 7/18 anonim ***** válasza:
#6 Az más. Szerintem térjetek erre vissza később.
2022. jan. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Abban a korban vagytok, amikor még bármelyik fél bármikor meggondolhatja magát. Én is gyerekkorom óta éreztem, hogy nem akarok gyereket, de 35 éves koromig valahogy mégis ott lebegett a levegőben, hogy ez akár még változhat is. Nem változott és most már csak koromból adódóan sem szeretnék, de szerintem az ember 20-as évei elején még nem tudhatja biztosra, hogy nem fognak benne kialakulni olyan érzések, hogy szülővé szeretne válni.
2022. jan. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Ha ő gyereket akar előbb utóbb szakítás lesz.
2022. jan. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 1Léna ***** válasza:
0%

Ezt nem is értem, hogyan lehet az, hogy valaki nem vágyik a szerelem gyümölcsére, a gyermekre?

Ez nem természetellenes? Lehet ez a fogamzásgátló tabletták mellékhatása?

Belegondolni is rossz, hogy gondolkodó ember lévén egyszercsak saját akaratunkból elfogyhat az emberiség?

2022. jan. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!