Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én ezt mégsem akarom?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a páromnak már van egy ex-élettársa, tőle egy gyerek. Szeretem a páromat, és a gyereket is kedvelem, az ex semleges. A párom eljegyzett engem, esküvőt akar, meg tőlem gyerekeKET. De amióta ez megtörtént, valahogy nem akarom már ezt az egészet. Legalábbis tőle.Beijedtem a szituációtól. A kislány azóta hisztis, mindig itt akar lenni, velünk akar élni, köztünk akar aludni, az ex pedig folyamatosan jelen van, nyilván tarják a kapcsolatot, tiszta sor. Viszont így hogy házasság, meg családalapítás közösen, én nem akarom ezt az életvitelt élni életem végéig. Meg "második feleség" lenni. Nem akarok feldarabolt családot tesókkal, féltesókkal. Meg az ex élettárs is folyton jelen van meg lesz, csak tőle is ott van neki a gyerek. És pont ezaz, tőle is gyerek, tőlem is, akkor az én gyerekeim már másodikok, harmadikok lennének, mi már második család lennénk. Olyan félelmeim is lettek a semmiből, hogy netalán engem is elhagy majd, ugyanis egy családot már elhagyott, szerintem nem tartaná vissza semmi, hogy kétszer is megtegye. Egyre erősebb bennem az érzés, hogy hiába szeretem a páromat, én egy teljes családot szeretnék, ahol nem kell az ezekkel tartani a kapcsolatot, meg nincs mástól gyerek, féltesó stb. Ti megértenétek ha ezt elmondanám nektek és visszaadnám a gyűrűt? Én 24, párom 28

2022. febr. 21. 09:16
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Nem kell az exekkel tartani a kapcsolatot*
2022. febr. 21. 09:17
 2/23 anonim ***** válasza:
10%

Egy csomó ilyen "kapcsolat" , "család" van rajtatok kívül ugyanis mindig jön egy jobb.


De ne féljetek semmitől, jól gondolja a párod,kolkok mindig kellenek amúgy se szeretném ha gond lenne a nyugdíjammal... hajrá :)

2022. febr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Megértem mit érzel. Erre nincs igazàn jó, vagy rossz válasz. Vele kell megbeszélned ezeket az aggályokat, de ő sem fog tudni megoldást találni. Ezek nem kivedhető dolgok. Exdeleség lesz, ahogy korábbi gyerek is. Ha ez zavar téged, akkor viszont nincs mit tenni. Másik partnert kell keresned.
2022. febr. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A helyzet adott, ami neked - érthető módon - nem felel meg. El kell sajnos köszönni.
2022. febr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én a párod helyébe annyit várnék el, hogy ha felmerül benned ez az érzés, azt beszéld meg velem, adj esélyt ketten végiggondolni, találni esetleges megoldást, ami mindkettőnknek maradéktalanul jó. Ha nem megy akkor megérteném, fájna, de elfogadnám. Csak legyél őszinte, és házasságkötés előtt rendezzük ezt.
2022. febr. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz helyzet. Nekem az előző kapcsolatomból van egy 18 éves lányom. 2 éves volt mikor megszakadt a kapcsolat. 4 éves mikor az új páromat mostmár feleségemet megtaláltam. Azóta együtt vagyunk.Született két szép lány gyermekünk. 6 és 8 évesek. Vannak szép és kevésbé szép pillanatok. Konfrontálódások és kompromisszumok. Minden azon múlik hogy együtt hogyan tudjátok kezelni a helyzetet. Én az exemet már kb 2 éve nem is láttam. Elég nagy már a gyerek hogy jöjjön magától. A második házasságomból született gyermekeim testvérükként szeretik őt és ő is őket. Ezzel sosem volt probléma. Gondolom gyerektartást fizet a párod. Én is fizetem a mai napig, szóbeli egyezség alapján folyamatosan. Bíróságig nem kellett menni. Megoldottuk felnőtt emberek módjára. Ami nehézkes hogy a gyt felűl időnként előkerülnek olyan nem várt kiadások amibe én is "beszállok" hogy ezzel a kifejezéssel éljek. Fogszabályzás, szemüveg. Valószínűleg majd a jogsijába is. Hálás vagyok a feleségemnek hogy a múltammal együtt tudott elfogadni engem és mindig meg tudjuk beszélni az éppen aktuális problémákat ezzel kapcsolatban. 14 éve együtt. Szóval a lényeg nem egyszerű a helyzet de nem is reménytelen.
2022. febr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
63%

Ha szereted a férfit ilyenek ne álljanak az utadba.

Mondjuk hasznos lenne tudni, h miért hagyta ott az első családját, lehet pl a nő csalta őt, akkor meg tök jogos.

Meg ilyenkor én mindig azt mondom, h a későbbi költségvetés szempontjából figyelembe kell venni, h vonódik a pasi tartásdíja a fizuból... nem mindegy...

2022. febr. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem masodik csalad lennel, valoszinuleg a kislanyat kakalna le jobban a sajat, egyutt nevelt gyerekeknel.

Viszont azt nagyon jol latod, hogy ha egy családot mar elhagyott akkor a masikat is siman el fogja.

2022. febr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem az aggodalmad. Csak 24 éves vagy, nem kell olyan kapcsolatban lehorgonyoznod, amiben nem érzed jól magad (mondjuk semmilyen korban sem kell). Elötted élet.
2022. febr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Mióta vagytok együtt? Ismerkedés során azonnal közölte veled hogy van gyereke?
2022. febr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!