Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy látjátok a társkeresést,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy látjátok a társkeresést, miért látják ennyien torzultan?

Figyelt kérdés

Rengetegszer látok olyan véleményeket, hogy egy átlagos pasi simán talál barátnőd, ha pedig nem, akkor ő nem is átlagos, hanem átlag alatti. Az is elég gyakori vélemény, hogy mindenféle pasinak van barátnője. És, hogy a nőknek milyen nehéz a társkeresés.

A valóságban viszont nem ezt látni, legalábbis a 30-35 éves korosztály alatt. Ha körülnézek a környezetemben és nem veszem azokat, akiknél lelki oka van a társnélküliségnek vagy ilyesmi, jóval több átlagos srácot látok, akiknek nem jött össze szinte még semmi, mint lányt.

Ha pl. a tindert és hasonlókat veszem és megnézem, hogy miután szétmentek a párok, mi sikerült nekik ott, az is azt mutatja, hogy ugyanolyan srácként sokkal nehezebb, mint csajként. A csajokra simán lett pár nap alatt 100-nál több jelentkező. (És mielőtt jönne a kifogás: NEM, nem minden pasi csak szexelni akart velük, hanem sokan akartak komolyat is. Voltak, akiket ismertem is.) A srácokra meg lett kb. 10 jelentkező átlagosan vagy jóval kevesebb.


Miért mondják mégis azt, hogy az átlagos srácoknak könnyű és könnyen találnak barátnőt? És miért mondják, hogy a lányoknak nehéz?


Továbbá, elég negatív dolgokat látok és hallok a 30 alatti lányokról. Idősebbektől hallom rendszeresen, hogy mennyire gyakorlatiatlanok és logikátlanok, viszont a srácokról többször hallom azt, hogy talpraesettek. Pl. a szüleim korosztályában lévő ismerőseim is simán mesélik a gyerekeikről/gyerekeik párjáról, hogy a férfi kiment külföldre dolgozni, elintézte az autószerzést, a lakást/házat és hasonlókat, de a nők sokszor még normálisan sütni és főzni sem tudnak.

Nekem is hasonlók a tapasztalataim. Volt olyan barátnőm, akit kb. nekem kellett "felhúzni" életrevalóság szempontjából. De, más lányoknál is voltak bőven gondok. Azt hittem, hogy én fogok ki rossz lányokat, de másoktól is sorban hallom. Sőt, talpraesett lányoktól is.


Szóval, a kérdés másik része, hogy egyáltalán, amit egy átlagos srác feltud szedni, miért gondolják sokan elégnek? Ha egy átlagos srácnak normális elvárásai vannak, akkor simán egyedül lesz akár 5-10 évig is.


Mielőtt jönnének az itteni szokásos reakciók is, hogy újabb panaszkodás meg incelezés, leszögezném: Tényleg érdekel a másik oldal véleménye, hogy mire alapozzák az állításaikat.



2022. febr. 26. 11:30
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
97%
Akikkel a nők tömegesen együtt vannak, az az átlag. Ha az átlag definícióját nézzük. Ha ezek a kondis szépfiúk, akkor őket kell tekinteni átlagnak. Ha pedig a pálcika vékony, már már feminim tulajdonságokkal rendelkező pasas, akkor pedig az.
2022. febr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

Az átlag az, amit a legtöbbször látni, amikor kimegy az ember az utcára.

A kondis szépfiúkkal sokszor egyszerre 5-10 lány is van. Nekem is volt edzős időszakom, egyszerre 3 lány járt fel hozzám.

2022. febr. 26. 11:45
 3/43 anonim ***** válasza:
97%

Azért mindig kibújik a szög a zsákból a végére. Egy nő sem fog olyannal összejönni, aki alapból rossz véleménnyel van róla, nem tartja okosnak, talpraesettnek. És már bocsánat, de én leszarom, hogy te ezt milyen személyes példákra alapozod, magánügy.

Statisztikailag több nő végez pl egyetemet, és sokkal több nő végez sokkal több láthatatlan munkát. Ellenben több férfi gyilkos és erőszaktevő. Most akkor ha a nők azt mondják, hogy ez a mai fiatal férfi korosztály milyen elcseszett, mert hülyék, még főzni sem tudnak, ráadásul meg is ölnek, az oké? Nyilván nem, mert nem minden férfi ilyen.

Szóval rossz hír, nem te vagy az átlagos srác. Az átlagos srác nem vetíti ki a saját, és a hasonló károgó ismerősök rossz tapasztalatait általánosságban a nőkre, mert képes ennél összetettebben gondolkodni. Ez pont olyan skill, ami elég is ahhoz, hogy egy átlag pasi becsajozzon.

2022. febr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
94%
A #3-as megkímélt attól, hogy le kelljen írnom, amit akartam.
2022. febr. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
96%

"WA kondis szépfiúkkal sokszor egyszerre 5-10 lány is van."


Ja, persze. Most kapcsolatban vannak a lányok, vagy alkalmi dugásból élnek?

AKi nincs kapcsolatban, az szabad.

Amúgy meg hatalmas baromság, hogy 5-10 lány egyszerre.

2022. febr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
96%

"Szóval, a kérdés másik része, hogy egyáltalán, amit egy átlagos srác feltud szedni, miért gondolják sokan elégnek? "


És egy átlagos lánynak miért legyen elég egy nyomorult incel?

2022. febr. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
21%
Az embereknek nincs megküzdési stratégiájuk a konfliktusok kezelésére, csak az önös érdekeiket nézik, a konszezusos megoldást nem ismerik, nincs türelmük egymáshoz sem, csak a biológia működik, vagy esetleg a konvenciós elvárások. Sok baj van ebben a mai magyar társadalomban, tuti.
2022. febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

A válaszod alapján (letojod, hogy más mire alapoz bármit is), lényegében az a válasz, hogy ignorálod a tényeket és a világképedhez torzítod őket?

(Bár, eleve nem értem, hogy miből gondolod, hogy az átlagos srácok rossz véleménnyel lennének a nőkről. Nem ilyen srácokról írtam, ez így torzítás. Továbbá, sok pasi sikeres a nőknél, akik negatívan viselkednek velük.)


A láthatatlan munka tök jó példa: Annál a generációnál, amelyről beszélek, nem igazán végez többet a másiknál egyik nem sem.


Egyébként igen, felőlem nyugodtan állíthatja bárki, hogy a férfiak között több a gyilkos. Ez a valóság.


A válaszod vége gyakorlatilag egy viccbe megy át. Gyakorlatilag lenulláztad vele az empirikus dolgokat, akár még a tudományt is. Sehol sem a saját károgásom vetítettem ki a nőkre. Valóban nem vagyok átlagos srác, tekintve, hogy egyszerre 3 lány is járt fel hozzám és mindig találtam barátnőt. Szóval, ebben egyetértünk, csak valahogy másfele próbáltad kihegyezni. (Egyébként, ezen az oldalon miért gyakori ez is? Ha egy férfi bármiről ír, akkor az érvelésetekben mindenképp benne van, hogy a másik személyét próbáljátok támadni és lehúzni. Nem, ez így nem működik ám.)


És még ott a lényeg: Leírtad, amiről beszéltem. Leírtam, hogy egyszerűnek látják sokan az átlagos srácok társkeresését, majd prezentáltad is. Leírtál pár apróságot, ami szerinted elég skill a csajozáshoz. Oké... De, az ezzel rendelkező ismerőseim, miért nem találnak mégsem barátnőt? Vagy, akik találtak, később miért találnak nehezebben, mint a velük azonos szintű volt barátnőjük?

2022. febr. 26. 12:06
 9/43 A kérdező kommentje:
#6-os: Megkímélt attól, amire azóta már reakciót is kapott? Azt elolvastad egyáltalán?
2022. febr. 26. 12:06
 10/43 A kérdező kommentje:
#7: Te hányszor jársz egy héten kondiba? Hány aktívan sportoló ismerősöd van? Mert, konkrétan arról a közegről beszéltem ám, amiben éltem. Nem vagyok extra jóképű meg semmi, nem értem el a top testet, de ha még nekem is ment így 3 lány, akkor miért tartod kamunak? Mert nem kényelmes? Vagy mert nem vagy tájékozott?
2022. febr. 26. 12:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!