Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom előző házasságából van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom előző házasságából van egy 7 éves kislánya. Amikor megismerkedtünk a párommal, az exfeleségével már 4 éve nem voltak együtt, a válás is lezajlott. Amióta képbe kerültem, a viszony megromlott, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
A kislány imádja az apját, de amióta párommal együtt élünk a kislány nem igazán jön az apjához, az anyja tömi a fejét olyan dolgokkal, hogy én vagyok a gonosz "nyanya", aki elvette apát és teljesen ellehetetleníti a kapcsolattartást az apjával, bírósági vagy gyámhatósági papírok ide vagy oda. Ilyeneket mond, hogy a kicsi nem akar jönni, beteg, programja van, fáj a lába, feje, mikor mi stb., szóval mindig tudja mire fogni, hogy miért nem jön a gyerek. A kislány elmondásából arra következtetünk, hogy anyuka zsarolja, sakkban tartja és folyton rossz színben tüntet fel minket, áskálódik ellenünk, hogy a gyerek ne akarjon jönni. Lemondja utolsó pillanatban a programokat, de a kislány nem tudja elmondani, hogy miért nem akar jönni, a válasz az, hogy "csak" vagy "nem tudom". Aki volt már hasonló helyzetben adjon tanácsot, hogyan tudnánk változtatni az anyuka hozzáállásán és egyben a helyzeten!

#gyerek #válás #exfeleség #Láthatás akadályozás
2022. márc. 8. 12:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Nekik kell tudniuk egymással normálisan kommunikálni. Ha ott van a gyerek, akkor meg úgyis tudja, hogy szívesen látják, és szeretik, felesleges ott is nyomást helyezni rá!
2022. márc. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos jó tanácsot nem tudok adni, nálunk is ugyanez volt, és nálunk csak az idő segített. Ahogy párom lánya kezdett felnőni, 12-13 éves korában már önállóbb döntéseket hozott, és látta, hogy akármit mond az anyja, nem én vagyok a sátán lánya, és nem vagyok szörnyű, rájött, hogy igazából kedvel engem, és amiket az anyja mondott, az mind hazugság volt, hogy ellenünk hangolja. Mi soha nem mondtunk az anyjára egy rossz szót sem, akkor sem, ha ott álltunk készen a programokra, és az utolsó pillanatban lemondta, amikor már be volt fizetve minden, stb.

Az anyával lenne érdemes leülni megbeszélni, hogy ezzel a gyereknek árt - de ez nálunk nem vált be sajnos, ugyanúgy folytatta. Évek teltek el így, mire normális, jó kapcsolatunk lett, és ma már a gyerek is megmondja az anyjának, hogy ne szóljon bele a velünk való kapcsolatába.

2022. márc. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 nemaRendőrség ***** válasza:
93%

Vissza fog ütni.

Anyukám is így nevelt engem, hogy apám a gonosz maga.

Jobb a viszonyom felnőtt koromban vele mint anyukámmal.

A gyerek nem hülye. Tudja mit csinál az anyja, és haragudni fog rá amiért elvette az apját tőle, bármi is az oka.

2022. márc. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszaitokat! Sajnos anyuka nem hajlandó elfogadni, hogy az exférje már mással van és nem kuncsorogta vissza magát hozzá, szerintem itt lehet a probléma és emiatt bünteti a kislányt is.
2022. márc. 8. 13:01
 5/20 anonim ***** válasza:
Kitartást.
2022. márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Kb ugyanez a helyzet nálunk is. Anyukával beszélni esélytelen és felesleges. Szintén a képbe kerülésem után kezdődtek náluk is a láthatás elmaradások, meg pont fellépése van a kislánynak, pont fáj a torka, stb.


Párom egyrészt a gyámhatósághoz fordult, hogy kérje az elmaradt láthatások pótlását és elmondta, anyuka mindig kitalál valamit, miért nem tud jönni a gyerek. Behívták anyukát a gyámügyre, ahol elmondták, ha nem fog járni a kislány apukához, őt meg fogják bírságolni x százezer forintra, illetve kérik a normális kommunikációt. Ez már sokat segített a helyzeten.


Másrészt az volt a szerencsénk, hogy a párom lánya itt már 12 volt. Még pont tudta az anyukája hülyíteni, de már nem sokáig. Eltelt 1,5 év és a kislány hozzánk költözött. Anyja kiharcolta azóta bíróságon a váltott elhelyezést, de a gyerek hülyét kap az anyjától. Míg meg nem volt ez a határozat a bíróságon, fél év telt el, addig úgy kellett őt hatökrös szekérrel elvontatni néhanapján, hogy látogassa az anyukáját.


Kitartást nektek!

2022. márc. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Kommunikálni kellene az "kedves" exel. Én is elvált apuka vagyok. Van egy mostmár 18 éves "nagy"lányom az előző házasságomból. 2 éves volt mikor szétmentünk az anyjával. 4 éves volt mikor a második feleségemmel megismerkedtem. Nem volt egyszerű. Voltak nagy játszmák de megérte kitartani. Szeret hozzám jönni. Azóta született még 2 gyönyörű lányom. Imádják egymást. Kitartást és sok türelmet kívánok.
2022. márc. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszaitokat is! Sajnos az a probléma, hogy anyuka nem hajlandó kommunikálni, ezzel is jelezve felénk, hogy ő továbbra is meg van sértődve ránk.
2022. márc. 8. 13:33
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok. Kitartás. A gyerek az idővel egyre okosabb lesz és át fog látni a szitán. Letisztul a kép. Az ilyen esetekben az anyukán szokott a végén csattani az ostor.
2022. márc. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok: "mi" anyukánk se kommunikál, még a mai napig is a kislánnyal üzenget csak.

Gyámügyön jelentsétek a láthatások elmaradását és hogy szeretnétek pótolni, dátumok megadásával, melyikek maradtak el.

2022. márc. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!