Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom előző házasságából van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom előző házasságából van egy 7 éves kislánya. Amikor megismerkedtünk a párommal, az exfeleségével már 4 éve nem voltak együtt, a válás is lezajlott. Amióta képbe kerültem, a viszony megromlott, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
A kislány imádja az apját, de amióta párommal együtt élünk a kislány nem igazán jön az apjához, az anyja tömi a fejét olyan dolgokkal, hogy én vagyok a gonosz "nyanya", aki elvette apát és teljesen ellehetetleníti a kapcsolattartást az apjával, bírósági vagy gyámhatósági papírok ide vagy oda. Ilyeneket mond, hogy a kicsi nem akar jönni, beteg, programja van, fáj a lába, feje, mikor mi stb., szóval mindig tudja mire fogni, hogy miért nem jön a gyerek. A kislány elmondásából arra következtetünk, hogy anyuka zsarolja, sakkban tartja és folyton rossz színben tüntet fel minket, áskálódik ellenünk, hogy a gyerek ne akarjon jönni. Lemondja utolsó pillanatban a programokat, de a kislány nem tudja elmondani, hogy miért nem akar jönni, a válasz az, hogy "csak" vagy "nem tudom". Aki volt már hasonló helyzetben adjon tanácsot, hogyan tudnánk változtatni az anyuka hozzáállásán és egyben a helyzeten!

#gyerek #válás #exfeleség #Láthatás akadályozás
2022. márc. 8. 12:45
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jótanácsokat, lelket öntöttetek belénk :-)
2022. márc. 8. 13:46
 12/20 anonim ***** válasza:
21%

Ilyen esetben mindig az új nők pattognak, sosem a férj kér segítséget.. Annyira, annyira tipikus.


Gondolom megvan az oka, amiért nem bír titeket, ettől még normálisan kellene megoldania a dolgot. Apuka emelje fel a fenekét a gyerekéért, és húzzon be a gyámügyre, vagy rendezze le az exével a dolgot. Ha nem teszi magától, szr apa, te meg szrul választott, rossz emberismerő vagy.


Magától is képes lenne erre a következtetésre jutni, ha nem akarja, és noszogatni kell, vagy javasolni neki mert szegény csökkent értelmű felnőtt férfi "nem találja a megoldást" és az új nőnek kell megoldani, az mindent elárul a választásról.


Nem kell megkedveltetned magad, ezek közül SEMMI sem a te dolgod, a párodnak, az apának kellene pattogni és helyrehozni a láthatásokat, mert az neki szól, nem neked. A láthatásokon lehetőleg kettesben legyen a gyerekével, mert az azt a célt szolgálja, nem azt, hogy megkedveljen téged. A gyereknek nem muszáj szeretnie téged. Neked se muszáj a gyereket. MINDENT az apának kellene intéznie, mert ő a másik szülő, nem te. Párod van, nem kell helyette elintézned a dolgokat, nem gyerek. Képes segítséget kérni, képes helyzeteket megoldani, képes kiállni magáért és a gyerekéért, amennyiben fontos neki. Képes kiállni érted is. Ha nem csinálja magától és te keresed a megoldást, akkor tojik rád/vagy a gyerekére.

2022. márc. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%

Annyi ilyen kérdéstáttam már és nem tudom eldönteni, hogy ez vajon mindig mind igaz vagy adott esetben megy a ferdítés. Ez nem rád vonatkozik kérdező, általánosságban értem.


Minden esetre az a véleményem, hogy ezt a párodnak kell megoldani illetve az exnek. Nekik kell összeülni és megbeszélni, végül is az ő gyerekük. Lehet jobb is ha te nem vagy ott.


Ők beszéljék meg, akár a gyereket is bevonva.

2022. márc. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
71%

Nem mi "új nők pattogunk". Apuka pl nem gyakorizik, az én vőlegényem pl fizikai munkát végez, nem irodában ücsörög napközben mint én. Nálunk legalább is. Bár ő saját eszétől bement a gyámügyre, csak gondoltam én mint pattogó új nő, aki ellen már akkor volt kifogás mikor még csak annyit tudott, létezem, nyilván "megvan rá az oka" (te már csak tudod, kedves 12-es), hogy ismeretlenül is "a fonnyadt p*csa' meg a "pesti qrva" voltam, illetve manapság mióta a kislánya inkább velünk szeretne élni, nem vele, per "a retkes" emleget és ezt le is írja a kislánynak üzenetben - ha apád nincs jól, na az se igaz, de akkor miért nem a retkes jön érted.

No comment. Nyilván "megvan az oka". Te már csak tudod. Ja nem. Mert egy irigy, féltékeny buta kis nő. Van is mire. Csak szánni tudom.


Szóval senki nem írta itt, hogy mi "intézkedünk" itt a párunk gyerekének az ügyében vagy mi beszélgetnénk az exével. Eszünkben sincs. A láthatás azonban, mivel együtt élünk, nem úgy zajlik, hogy én ezekre a hétvégekre elköltöztem valahová, hogy maguk lehessenek. Bár hozzá kell tegyem, mikor a kislány elidegenítése elkezdődött, a kapcsolatunk elején, még nem éltünk együtt és nyilván nem mentem a láthatásokra, anyuka mégsem engedte őt apukához. Csak mert nem. Bosszú, ennyi.


Szóval a kérdező szimplán ötleteket várt, meg esetleg bátorítást. Én legalább is így értékeltem és ennek megfelelően igyekeztem a saját példánkból tanácsot írni és a tapasztalataimat megosztani. Szíves engedelmeddel, kedves 12-es.

2022. márc. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
33%
Ezert nem kezdünk használt pasival
2022. márc. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
79%

Én mint pattogó új nő, magam is használt vagyok. Csak mi a fiam apjával a gyerek érdekét nézzük és nem az egónk érdekében használjuk fel a saját gyerekünket, hogy jól bosszút álljunk a másikon, hanem azt nézzük, a gyereknek mi jó, mit szeretne és ennek érdekében működünk együtt.

Csak ehhez két fél kell. Ha a másik nem lenne partner, egyedül ehhez kevés lennék.

2022. márc. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
57%

Pontosan, ehhez két fél kell. A párotok(az apja a gyereknek) és a másik oldalon a régi nő!


Ti nem. Sem ötlethalászat terén, sem ügyintézésben, sem a gyerekkel lekommunikálásban, sem az exszel való lekommunikálásban.


Tuti utál valamiért, ha másért nem, azért, mert az általa lenézett exével jöttetek össze, és aki beleszeret olyan emberbe, akit te értéktelennek látsz, arról nem leszel túl jó véleménnyel, hiszen rossz az értékítélete.


Nem mondtam, sőt, nem jogosítja ez fel semmire az exet, de érthető és túl kéne lépni rajta, mit gondol rólatok.. Ez nem a te harcotok. Ez a párotok és az exe harca. Ha tönkre teszi a gyereket, NEKI kell észrevennie, NEKI kell keresni a lehetőségeket, NEKI kell, hogy igénye legyen rá, hogy Ő MAGA rendezze a helyzetet..


A kérdező azon van, hogy elintézze a párja HELYETT, ő jár utána, ő intézi, ő kér segítséget, őt zavarja jobban a dolog. Fizikai munka után is elmehet az ember a gyámügyre, kereshet lehetőségeket a neten, írni, olvasni tud, ez a minimum, amit az ember megtesz a saját gyerekéért, nem mellesleg a saját párjáért. Neki kell közben járnia az ügyben, megnézni hova tud menni, felkeresni a megfelelő szerveket, de első körben lemeccselni az exszel. A sok túlbuzgó irányításmániás új nő el szokta intézni helyette, vagy megmondja a párjának, az mit csináljon, majd itt mentegetik ilyen szöveggel, hogy "nincs ideje utánanézni munka után, inkább én csinálom helyette".. már 10 éve olvasom az oldalt, a pancser/érdektelen férfiaknál MINDIG itt(meg pár anyukás face csoportban) pattog az új barátnője, mentegeti a párját, hogy neki milyen nehéz, majd ő elintézi, utána néz, lerendezi a régi nővel, a gyerekkel, a hivatalokkal a dolgokat, csak "tehermentesítse" szegény párját.


Kontrollmánia.


Találtok jobb pasit, aki elintézi egyedül a saját dolgait, megvédi a gyerekét és megvédi a párját. NEM KELL NEKTEK HELYETTE!

2022. márc. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
37%

Kiakart helyette?

Ezt hol olvastad?

Annyira ertektelennek tekinti a volegenyemet hogy ő miután elkoltozott otthonról meg hónapokig csalogatta anyuka

Mikor én képbe kerültem nyilván ettől jött dühbe hogy ez a hajó elment

Amúgy savanyú a szőlő vagy mi bajod??

2022. márc. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
48%

Az én párom volt a gyamugyon és él a kislány váltott elhelyezéssel

Fizikai munkát a gyakorizasra írtam

Nagyon fel vagy indulva hogy mindent mindennel osszeolvasol saját szád íze szerint

Hogy mit gondol rólam a hölgy különösebben nem érdekel O titulal engem 3 év után is a retkesnek főleg hogy össze fogunk házasodni Nyilván én akarok vele harcolni hisz minden okom Ja nem

2022. márc. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
55%
12 és valami ex lehet🤣🤣🤣Mit is kene leboxoljon az ex párral a csávó?vagy erreegy ki a játék?!?kontaktban lenni a pasival,hogy hátha szetdulja az új kapcsolatot? !Nos kérdező én annyit mondanék ,hogy gyámhatóság, bíróság,és még kettő pofon.Nyilvan a kis ri@nc nem tudja feldolgozni ,hogy nincs élete,és emiatt szívizok.Valami sötét utcába esetleg berangatni ,és adni neki.
2022. márc. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!