Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kezdjek a párom exével,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kezdjek a párom exével, akivel van egy közös gyerekük?

Figyelt kérdés
A párommal fél éve vagyunk együtt, van egy 6 éves kisfia az előző kapcsolatából, a gyerek az anyjával él, de az apjával is hetente többször találkozik (nem voltak házasok, nincs köztük bírósági végzés a gyerekláthatással kapcsolatban). Az anyuka tudja, hogy én vagyok (még nem találkoztunk) és neki is van egy kapcsolata, az exemmel lassan 3 éve nincsenek együtt. Mielőtt én beléptem a képbe, a párom nagyon sok mindent engedett az exének azért, hogy ne legyen vita (pl. segített neki sok mindent intézni, nem csak a gyerekkel kapcsolatban, tehát hivatalos ügyek, telefonálgatás, bevásárlás, fuvar). Most, hogy becsöppentem ebbe az egészbe, kezdek megtapasztalni számomra szokatlan és furcsa dolgokat, amik eléggé zavaróak. Pl. 1. Anyuka beteg volt, viszont a gyerek már épp kijött belőle, de ennek ellenére megkérte páromat, hogy aludjon ott náluk, mert neki nincs ereje a gyerekkel foglalkozni, meg a háztartást vezetni. 2. Párom vidéki, az exe is, egy városból valók, tehát mindkettőjüknek vannak ott rokonai. A barátom ment a gyerekkel meglátogatni a szüleit több napra, erre anyuka kitalálta, hogy ő is menni akar, ráadásul úgy, hogy a párom családjánál szeretne szintén megszállni… Mindezek mellett persze még megmaradtak neki a régi berögződések, mint hogy vásároljon be nekik, hívja fel a gyerekorvost, holott nem is a páromnál betegeskedik a gyerek, ergo van olyan kérdés, amire ő nem tud válaszolni, stb. Ezekkel kapcsolatban én beszéltem a párommal, mondtam neki, hogy zavarnak és valahogy adja a nő tudtára, hogy ne csináljon ilyeneket, de mikor ezekről próbál vele beszélni, olyankor megsértődik, litániákat ír neki, hogy párom mekkora sz*r ember, valamint a gyerek fejét is telebeszéli folyton és próbálja az apja ellen hangolni. Mit lehet egy ilyen emberrel kezdeni? El fog ez múlni egyszer és rájön majd a nő, hogy már nem így működik a világ? Még sosem voltam ilyen kapcsolatban, ahol a két felet összekötötte egy gyerek. A gyerek természetesen nem zavar, csak az anyuka dolgai.

2022. márc. 12. 16:19
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
64%

Közös a gyerek, mindketten törődnek vele. Furcsa lenne, ha úgy működne, hogy most nálad lett beteg, a te dolgod, engem nem érdekel, te hív az orvost...


Vannak olyan jóban, hogy segítenek egymásnak, ebben nincs baj.


Az ottalvások már inkább furcsák. Bár, ha az anyuka olyan beteg volt, hogy nem tudta ellátni a gyereket, akkor tök természetes, hogy segítséget kér. Mit kellett volna tennie?

2022. márc. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem az egészet nem jó kedvében csinálja a párod. Csupán csak pont azt szeretné elkerülni hogy az anyja ellene hangolja a gyereket. Látod ha szól érte a nő egyből kezdi. Próbálja kihasználni a pasidat ő pedig szerencsétlen ha sok időt akar a gyerekkel nem csak 2 heti hétvégét akkor ezt muszáj elviselnie. Legalább még nagyobb nem lesz a gyerek. Te pedig viselsz vagy szakítassz.
2022. márc. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
100%

"El fog ez múlni egyszer és rájön majd a nő, hogy már nem így működik a világ?"


Hát ha az elmúlt 3 évben így csinálták, és most is így csinálják, akkor de, náluk ez így működik. Eddig a párodnak nem volt ez gond ezek szerint, most is csak a te fenyegetésed miatt akar változást. Vagy elfogadod ezt, vagy keresel mást. A legtöbb ilyen esetben a pasi 2 tűz közé kerül, anyuka zsarolja, te zsarolod, aztán elege lesz mindenből, belőled is.

2022. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

Első: párom felajánlotta, hogy elhozza magához a gyereket, hogy az anyja tudjon pihenni, de abba nem ment bele + van párja a csajnak, szóval őt is hívhatta volna ottalvásra. Az még részemről oké, hogy ha az anyuka pihen betegség miatt, akkor pl. párom napközben felugrik vinni gyógyszert, meg olvas egy mesét a gyereknek lefekvés előtt, de aztán hazajön hozzám.


Második: igen, sajnos pont ilyenek miatt volt vele eddig is engedékeny, mert olyannal is be lett már fenyegetve, hogy majd sokkal ritkábban engedi hozzá a gyereket, ha ellentmond neki valamiben. :(

2022. márc. 12. 16:46
 5/49 anonim ***** válasza:
33%
"Az még részemről oké, hogy" És ha a párod nem azt csinálja, ami neked oké, akkor mit csinálsz? Te is elkezdesz fenyegetőzni, mint az anyuka. Ha segít az exének, akkor nincs szex?
2022. márc. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
Eddig sem fenyegetőztem, csak szimplán megmondtam neki, hogy nekem van ami furcsa és sok, és rosszul esik. Ha mindent elnyomok magamban, az mivel jobb? Sosem zsaroltam őt semmivel, hogy mi lesz, ha nem tesz semmit ezek ellen, az ő döntése, hogy beszél-e ezekről az exével, vagy nem, én nem ellenőrizgetem, hogy megtette-e. Szerintem az normális egy kapcsolatban, ha megmondjuk a másiknak, mi az, ami bánt minket.
2022. márc. 12. 16:54
 7/49 anonim ***** válasza:
53%

Az 1. vagyok.

Mivel még a gyerek is kifelé jött a betegségből, az anya szerette volna maga mellett tudni, hiába volt rosszul. Természetes, hogy a gyerekhez az apját hívja, és nem a párját. Lehet, hogy a gyerek is kérte az apját. Ha meg ilyenkor az anya azt mondja, hogy nem jöhet most, akkor meg azzal lesz megvádolva, hogy tiltja a gyereket. Sehogy sem jó.

Szóval otthon van a beteg anya, apuka felugrik mesét olvasni a gyereknek, aztán otthagyja őket, és hazamegy hozzád? Így gondoltad? Mindezt úgy, hogy az anya nem tudja ellátni a gyereket?

Lehet, hogy neked ez túl szoros kapcsolat, de ők sokáig működtek így, nem tudnak csak úgy hipp-hopp megváltozni, mert te azt kéred.

Nem sok részletet mondtál el, mondjuk honnan vásárol be az apuka, esetleg neki könnyebb, mert van kocsija, stb.

2022. márc. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
1-nek: én ilyenkor mindig abból indulok ki, hogy engem is anyukám nevelt egyedül, apukám külön élt és anya sok mindent megoldott a segítsége nélkül is, apa néha besegített, bevásárolt, ha épp útba estünk, elvitt magával nyaralni, stb., de soha nem aludt ott nálunk, akkor se ha betegek voltunk. Neki is lett új családja, anyát sose zavarta, hogy gyerekek is születettek, féltesóim is jöttek hozzánk és fordítva is. És mindezek ellenére apával jó a viszonyom felnőttként és szeretem őt, nem hangolt ellene anyukám.
2022. márc. 12. 17:01
 9/49 A kérdező kommentje:
Igen, van kocsija páromnak, de az szerintem nem normális, hogy 2-3 naponta kell neki boltba mászkálnia, az anyuka is jár dolgozni, esik útba bolt, ha nem 10 kilót vesz, azt ő is meg tudná oldani szerintem…
2022. márc. 12. 17:03
 10/49 anonim ***** válasza:
56%
Oké, szerinted ez nem normális. A te apád nem segített ennyit nektek. De a párod az elmúlt években így segített, nekik ez a normális. Természetesen ez zavarhat téged, el is mondhatod neki. Az már az ő dolga, hogy változtat-e egy fél éves kapcsolat miatt olyan dolgokon, ami évek óta működik. Ha az elmúlt 3 évben nem változtatott, akkor neki, nekik jó így.
2022. márc. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!